VILŪNAI – tolimesni veiksmai

/ birželio 28, 2019/ Naujienos/ 0 comments

VILŪNAI – tolimesni veiksmai.
Kauno regiono aplinkos apaugos departamentui
Rotušės g. 12, LT -44279 Kaunas, kauno.rad@krd.am.lt
Aplinkos apsaugos agentūrai 
A. Juozapavičiaus g. 9, LT-09311 Vilnius aaa@aaa.am.lt
Lietuvos respublikos Seimo Aplinkos apsaugos komitetui
Gedimino per.53, 01109Vilnius 
aak@lrs.lt
Dėl Vilūnų k. Kaišiadorių r. esančių atliekų 
2019-06-06
Žiežmarių miesto bendruomenė prašo patikslinti informacija, kokie tolimesni veiksmai numatyti atliekų aikštelės sutvarkymui esančioje adresu Ežero g. 13 Vilūnų k,. Kruonio sen., Kaišiadorių r.?
Kaip jau žinome iš gautų atsakymų, pavojingų atliekų minėtoje teritorijoje nerasta, aplinkai ir gyventojams pavojaus nėra. Pastatų būklė bloga, bet neavarinė. Taip pat, nurodyta žemės sklypo savininkui užsikalti langus, apsitverti teritoriją, pažymėti specialiais užrašais. Šiuos procesus kontroliuoja Kaišiadorių rajono savivaldybė, kuri kaip supratome iš pasisakymų, šiuo metu daugiau minčių ir veiksmų, įtakojančių minėtos teritorijos sutvarkymui, neturi. 
Žiežmarių miesto bendruomenė nebuvo pakviesta ( nors du kartu prašė) ir nedalyvavo atliekant minėto objekto aplinkos monitoringą, todėl prašome suteikti galimybę gauti nemokamą gyvsidabrio ar kitų sunkiųjų metalų ištyrimą laboratorijoje. Vietiniai gyventojai mus informavo apie tai, kad galimos gyvsidabrio ir kitų pavojingų medžiagų atliekos yra užkastos vienoje iš pastate esančių krūvų. Mums nėra žinoma ar šiose vietose buvo atliekami tyrimai, todėl mėginio paėmimą fiksuotume nuotraukomis ir priduotume į laboratoriją. Toks tyrimas paneigtų visas mūsų ir vietinių gyventojų abejones, nors tyrimas ir yra jau atliktas specializuotų institucijų. 
Taip pat, norime priminti, kad bankroto byla nuo 2011 metų vis dar tyrimo eigoje ir neaišku kada ji baigsis, o suėjus senaties terminui žemės sklypo savininko nepriversime susitvarkyti ir atliekos liks nesutvarkytos.

Prašome informuoti suinteresuotas institucijas ir raštu Žiežmarių miesto bendruomenę apie sprendimus, kuriuose matytųsi veiksmai į rezultatą.

Share this Post

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*