Straipsnis spaudai – KAIŠIADORIŲ AIDAI šiukšlynai Žiežmarių miesto centre

adminas

Šie metai Kaišiadorių rajono gyventojams atnešė permainų komunalinių atliekų surinkimo ir jų administravimo srityje. Vykdomą pertvarką lydėjo gyventojų pasipiktinimas dėl netinkamo valdininkų požiūrio į projektavimą, bet galiausiai darbai baigti ir tik laikas parodys jų naudą rajonui.
Deja, kur gyvena žmogus ten yra problemų, o jų rajone nesumažėjo. Žiežmarių miesto centre, privačiame kieme jau kuris laikas stūkso kalnai šiukšlių, o tokia padėtis tapo galvos skausmu kaimynams. Sunkiai sveiku protu suvokiama, kaip suaugusiems žmonėms netrukdo toks gyvenimo būdas? Keistas ir valdininkų požiūris, kurie lanko šeimą paskendusią šiukšlynuose. Jie nematė, o gal nenorėjo matyti netvarkos. Valdininkams įstatymų gausybė ne tik leidžia, bet ir įpareigoja tvarkyti tokias problemas, bet kaip matome norint pradėti darbus reikia laiko, noro, o dar mažas atlyginimas nemotyvuoja apie tai galvoti. Tai tuomet geriau išvis nieko nedaryti.
Tokiais atvejais kuomet sklypo savininkas praranda elementaraus kaimyniško bendravimo gebėjimus ar nesigiliną į jam pateiktas pastabas, nelieka kitos išeities kaip tik kreiptis į miesto vadovą, šiuo atveju – Žiežmarių seniūnę. Visi suprantame, kad problemose kuriose nėra išeities, pirmam kam tai turėtų rūpėti, yra miesto vadovas. Jis privalo padėti tada, kada miesto gyventojų problemos patenka į aklavietę. Deja, čia pagalbos nesulaukėme ir gavome tik paviršutinišką atsakymą, kad privačių sklypų teritorijas tvarko pats savininkas, nors tai daryti įpareigoja 2005-01-26 Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos sprendimas Nr. V17-792 (dėl Kaišiadorių rajono savivaldybės teritorijos tvarkymo ir švaros taisyklių patvirtinimo). Na, ne mums miesto „galvai“ aiškinti ką ji turinti daryti, bet kyla klausimas kaip galima užimti seniūno pareigas nežinant elementarių įstatyminių aktų? Kam kuriamos, tvirtinamos taisyklės jei net patys jų neskaito.
Taigi, gyžtant prie minėtos situacijos, neprašėme seniūnijos bausti ar kitomis sankcijomis gniuždyti ir taip problemų turinčią daugiavaikę šeimą, nors reikėjo tik organizuotumo ir techninių sprendimų, kad šiukšlynai būtų susitvarkyti, o vėliau kontroliuoti, kad tai nesikartotų. Trumpai tariant reikėjo tik noro, kurio šiuo atveju neatsirado. Apatiškas valdininkų požiūris nenoras padėti, nepalieka kitos išeities kaip tik ieškoti sprendinių seniūniją kontroliuojančioje ir kitose valstybinėse institucijose.
Mes girdime savivaldybės „begalinį“ norą sukurti gyventojams patogius tarpusavio bendradarbiavimo santykius, vieno langelio principą, galiausiai bendravimo procesai aprašyti įstatymuose, bet kaip matome gražios kalbos ir noras apsiriboja tik kabomis.
Geras visiems nebūsi, bet miesto problemomis rūpintis, jei jausuteiktos tokios teises ir už tai mokamas darbo užmokestis iš mūsų mokesčių mokėtojų pinigų, yra privaloma.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Next Post

Straipsnis spaudai "KAIŠIADORIŲ AIDAI"

Dar keletas finansinių injekcijų Žiežmarių sinagogai Daugelis žiežmariečių užduoda klausimą ne tik sau, bet ir rajono valdžiai, kiek dar investuosime į Žiežmarių sinagogą? Ar išleistas milijonas eurų jau yra projekto pabaiga? Ar mes turėsime dar vieną auksinį pastatą, kurio remontams nebus galo. Mums, žiežmariečiams, lieka tik pasvajoti apie tokį požiūrį į Žiežmarių […]

Subscribe US Now