Technologijų – Mokslo Naujienos

Ši svetainė leis realiuoju laiku būti su legendiniu „Apollo 13“ skrydžiu.
https://apolloinrealtime.org/13/

……………………………………………………………………………………………………………………………….

„Harley-Davidson“ motociklai gaus „Android Auto“.
Geros žinios būsimiems legendinio „Harley-Davidson“ savininkams: nuo kitų metų visi „Touring“, „Trike“ ir „CVO“ motociklai aprūpinti „Boom“ priedais! „GTS Box“ bus siūlomas su jau įdiegta „Android Auto“.

……………………………………………………………………………………………………………………………….

Įsilaužėlių bendruomenėje kažkas ne taip. „Cybereason“ kibernetinio saugumo ekspertai nustatė, kad įsilaužėliai vis dažniau įsilaužė į kolegų asmeninius kompiuterius.
„Cybereason“ pranešė, kad ši tendencija tęsiasi keletą metų.

……………………………………………………………………………………………………………………………….

Naujoji „Fujitsu“ technologija leidžia magnetinei juostai konkuruoti su kietaisiais diskais.
Dabar visų dėmesys sutelktas į LTO-9 įrenginį kuris užtikrins duomenų įrašymo tankį iki 26,1 Tb (nesuspaustą), o greitį – iki 708 Mb / s.Tai yra daug daugiau nei didžiausias diskas, kurio talpa 20 TB, tuo tarpu informacija taip pat įrašoma greičiau ir saugoma pigiau.

……………………………………………………………………………………………………………………………….

Vėžinės ląstelės padejo išspręsti transplantato atmetimo problemą.
Pitsburgo universiteto (JAV) mokslininkai ištyrė kaip vėžinės ląstelės „nulaužia“ žmogaus imuninę sistemą ir šį metodą pritaikė pagrindinei transplantato atmetimo problemai išspręsti.

Natūrali vėžio ląstelių kliūtis yra organizmo imuninė sistema, veikianti labai stereotipiškai – ji siekia sunaikinti viską, ką laiko svetima, tačiau neliečia ląstelių, kurias laiko „savo“. Kai susiformuoja navikas, vėžio ląstelės išskiria CCL22 baltymą – žymeklį, kuris signalizuoja imunines T ląsteles, kad pažymėtų šias ląsteles kaip „savas“. Po to beveik niekas netrukdo jiems ramiai augti ir judėti po kūną.
Šiuo metu geriausias rezultatas atrodo taip. Į eksperimentines žiurkes buvo persodinti audiniai, organai ir net ištisos letenėlės, kurios per pastarąsias 200 dienų normaliai veikė be atmetimo požymių. Tai leidžia daryti išvadą, kad poveikis yra ilgalaikis ir tai atveria milžiniškas galimybes transplantacijos, taip pat vėžio gydymo srityse – jei žinome įsilaužimo mechanizmą, galime sukurti ir kovos su juo priemones

……………………………………………………………………………………………………………………………….

„Fujitsu“ sukūrė glaudinimo algoritmą, kurio pagalba vaizdo įrašo dydis bus sumažintas 90%.
Tokios technologijos poreikis atsirado atsiradus ypač aukštos raiškos kameroms išmaniuosiuose telefonuose (pavyzdžiui, „Samsung S 20 Ultra“ su savo 108 pikselių jutikliu) ir 4K vaizdo stebėjimo kameromis. Technologija vartotojams bus prieinama 2020 m. pabaigoje.

………………………………………………………………………………………………………………………………

PSO paskelbė oficialų koronaviruso kanalą „WhatsApp“

Šiandien akivaizdu, kad dezinformacija, susijusi su pandemija, yra ne mažiau bloga nei pats koronavirusas. Šiuo atžvilgiu Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) atidarė savo oficialų informacijos kanalą „WhatsApp“.
Oficialus PSO numeris +41 79 893 18 92.

………………………………………………………………………………………….

„Rotofarm“ yra kompaktiškas namų ūkis, kuriame visus metus galite auginti daržoves

„Rotofarm“ yra įtaisas, susidedantis iš didelės stalo lempos, sujungtos su ventiliatoriumi, aplink perimetrą tvirtinami 1,58 m ilgio daržovių daigai.
Sumokėję 440 USD galite tapti namų sodo savininku, o prekyba prietaisu prasidės spalio mėnesį.

……………………………………………………………………………………………………………………………….

„Continental“ įrengė pirmąjį 3D prietaisų skydelį serijiniam automobiliui.

„Continental“ paruošė pirmąją tokio tipo 3D vairuotojo duomenų vizualizacijos sistemą naujajam visureigiui „Genesis GV80“. Jis atrodo labai panašus į vaizdus iš sci-fi filmų, kuriuose indikatoriai, mygtukai ir kitos vartotojui reikalingos piktogramos yra virš skydelio.Priekinis stiklas ir didžioji dalis apžvalgos lieka atviri ir niekas nemato duomenų, išskyrus patį vairuotoją.
Štai tokios malonios naujienos vairuotojams.

……………………………………………………………………………………………………………………………….

DARPA pradeda kurti tolimojo nuotolio povandeninius dronus
Vykdydami „Manta Ray“ programą, DARPA pasirašė sutartis su „Lockheed Martin“, „Northrop Grumman“ ir „Navatek LLC“ dėl naujos kartos tolimųjų bepiločių orlaivių gamybos. Nepilotuojamos povandeninių transporto priemonės (UUV), galės keletą mėnesių veikti be žmogaus priežiūros, vykdys žvalgybą, kovinės atakos veiksmus jei to prireiktų.

……………………………………………………………………………………………………………………………….

JAV kosminės pajėgos gavo savo pirmąjį ginklą.
Nors jis ir nėra labai įspūdingas, bet tai yra ryšių trukdžių sistemos (CCS) 10.2 blokas. Jis buvo pradėtas naudoti su 4-ąja kosminės vadovybės eskadra Petersono oro pajėgų bazėje, Kolorado valstijoje
CCS bus dislokuota karinio transporto lėktuve. Jos pagrindinis tikslas yra slopinti priešo palydovo valdymo signalus. ………………………………………………………………………………………………………………………………

Mūsų palikuonys Lego detales vandenyne ras net po tūkstantmečio. Surinkti 40 metų pvz buvo prilyginti su esamais, siekiant nustatyti pokyti.
Remiantis tyrimais gamtoje esant pačioms griežčiausiomis sąlygomis plastikas sunaikinamas per 130 metų. Bet daug labiau tikėtina, kad vertės yra dešimt kartų didesnės iki 1300 metų. Mūsų palikuonys gaus daug materialių įrodymų apie tolimų protėvių nerūpestingumą, šiukšlinimą. ………………………………………………………………………………………………………………………………

„Cycleagle“ elektrinė riedlentė.
„Cycleaegle“ didžiausias greitis yra 43 km / h, ji taip pat turi atbulinę pavarą. Lentos ilgis – 118 cm, svoris – 19,5 kg (4WD versija) ir 17,5 kg (2WD versija).Su vienu krovimu nuvažiuosite apie 22 km. Kaina 1488 usd.
https://www.youtube.com/watch?v=LMcEkMoRL7g&feature=emb_logo ……………………………………………………………………………………………………………………………….

„ReMarkable 2“ planšetė tokia pat kaip plono popieriaus užrašų knygelė.
„ReMarkable 2“ yra ploniausia pasaulyje planšetė, kurios korpuso storis yra tik 4,7 mm, ir ji labai panaši į senas popierines užrašų knygeles (tokia kūrėjų idėja).
„ReMarkable 2“ įrengtas 1 GHz ARM A9 procesorius, 512 MB DDR3L RAM ir 8 GB kietojo kūno disko atminties – apytiksliai 100 000 puslapių ranka rašomo teksto. Yra „Wi-Fi“ modulis ir USB-C prievadas, o 3000 mAh talpos baterija 90 dienų veikia budėjimo režimu arba 2 savaites, kai dirbama 2 valandas per dieną vienu įkrovimu. Naujasis modelis naudoja „MyScript“ rašysenos atpažinimo technologiją. „Google Chrome“ papildiniai padeda jums skaityti pritaikytus žiniatinklio dokumentus be jokių papildomų langų.
Planšetinio kompiuterio kaina – 399 USD

…………………………………………………………………………………………………………………………….

Irane rastas paslaptingas senovės petroglifas, vaizduojantis besimeldžiančią mantiją.
Senovės petroglifą, nutapytą ant uolos, netoli Irano Sarkubi kaimo atrado Taivano ir Irano mokslininkų grupė ekspedicijos metu 2017–2018 m. 11 x 14 cm vaizdas primena meldžiamąją mantiją apsauginėje pozoje – nepaprastai būdingas petroglifų motyvas.
Mokslininkų teigimu, piešinio amžius yra nuo 4000 iki 40 000 metų, tikslaus amžiaus negalima nustatyti dėl šaliai įvestų sankcijų.

…………………………………………………………………………………………………………………………

Mokslininkai nustatė: kai kurie žmonės sugeba pajusti Žemės magnetinį lauką
Eksperimento metu savanoriams buvo prijungtais smegenų veiklos jutikliai (EEG), kada ritės buvo įjungtos ir atsirado magnetinis laukas, tyrėjai užfiksavo impulsus dalyvių smegenyse.
Buvo nustatyta, kad žmogaus smegenys fiksuoja ir selektyviai apdoroja magnetinio lauko impulsus. Reikėtų pažymėti, kad magnetoreceptyviuose gyvūnuose šis gebėjimas yra daug labiau išvystytas, todėl migracijos metu jie gali nustatyti maršrutus, jaustis artėjant žemės drebėjimams, ugnikalnių išsiveržimams ir kitoms stichinėms nelaimėms

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Subscribe US Now