Technologijų – Mokslo Naujienos

Nuotraukoje gali būti: telefonas
Sulankstomas „iPhone“ gali pasirodyti 2022 m
Nėra nuotraukos aprašymo.
Dr. Felixas M. Gonzalezas iš Emory universiteto (JAV) sukūrė ir sėkmingai pritaikė naują ilgalaikio skausmo malšinimo metodą, pagrįstą žemų dažnių radijo bangų naudojimu. Pirmieji jo pacientai buvo žmonės, sergantys lėtinėmis artrito formomis, kuriems nuolat reikia mažinti sąnarių skausmus. Tačiau ateityje Gonzalezas tikisi, kad jo išradimas gali tapti universaliu anestetiku. Atlikus tyrimą su 23 pacientais, kurių organizmai jau nustojo suvokti įprastus nuskausminamuosius, per tris mėnesius buvo pasiekti įspūdingi rezultatai. Pacientams, sergantiems artritiniais pečių skausmais, diskomfortas sumažėjo 85%, sąnarių skausmais – 74%. Šiuo metu nenustatyta jokie šalutiniai poveikiai. Dabar jis ieško galimybės pritaikyti savo metodą vėžiu sergantiems pacientams.
Nuotraukoje gali būti: 1 asmuo
Prietaisas Hiperventiliuojantis plaučius, greitai pašalins alkoholį iš organizmo
Kanados mokslininkas Josephas Fisheris, Toronto ligoninės tyrimų instituto anesteziologas, sukūrė naują būdą greitai pašalinti alkoholį iš greitosios pagalbos metu vežamų pacientų kraujo. Norėdami tai padaryti, jis panaudojo savo paties sukurtą prietaisą „ClearMate“, skirtą saugiai hiperventilizuoti plaučius.
Pirmieji eksperimentai parodė, kad nors hiperventiliacija nėra panacėja, ji tris kartus pagreitina alkoholio pašalinimą iš pacientų kraujo. Procesas nėra momentinis ir nėra per daug malonus, tačiau jis labai padės greitosios medicinos pagalbos gydytojams, kuriems dažnai tenka susidurti su pacientais apsinuodijusiais alkoholiu. Visų pirma, naudojant intensyvią hiperventiliaciją, per 30–40 minučių įmanoma sumažinti alkoholio koncentraciją paciento kraujyje žemiau mirtino, kad būtų galima dirbti su juo ramesnėmis sąlygomis.
Australijoje atrasta seniausia dvynių kapavietė
Archeologų teigimu, laidojimo „amžius“ yra daugiau nei 30 000 metų, o tai atitinka viršutinį paleolitą ar akmens amžių. Tyrimo rezultatais buvo nustatytas apytikslis palaidotų dvynių amžius – vienas iš jų mirė netrukus po gimimo, kitas – maždaug po septynių savaičių. Dar vienas kūdikis buvo palaidotas pusantro metro nuo jų – greičiausiai, jų pusbrolis. Tiksli kūdikių ir jų įtariamo pusbrolio mirties priežastis vis dar nežinoma. Tikriausiai jų kolegos gentainiai, kurie užsiėmė medžiokle ir rinkimu, tai išgyveno labai skaudžiai, tai liudija laidojimo pobūdis
Nuotraukoje gali būti: dangus, debesis, lauko ir gamta
„Lakhta“ centras paskelbtas geriausiu metų dangoraižiu pasaulyje
Iš daugiau nei 700 dangoraižių, visame pasaulyje 2019 m., „Lakhta“ centras Sankt Peterburge yra pripažintas iškiliausiu. Tai aukščiausia statinys Europos žemyne, tačiau pasaulio milžinų sąraše – tik 13- tas.
Nuotraukoje gali būti: tekstas „Closed chamber Body containing medium and fixative Medium-filled Top chamber Filled culture chambers Basalt slide 42 mm 1.5 cm“
Bakterijos pasirodė nepaprastai efektyvios išgaunant metalus iš asteroidų
TKS laive baigėsi Edinburgo universiteto mokslininkų surengtas eksperimentas. Jie tyrė galimybes naudoti biologinės kasybos technologijas kosmose, visų pirma nulinės gravitacijos sąlygomis. Kaip paaiškėjo, kai kurioms sausumos bakterijoms taip patiko naujoji buveinė, kad jų apetitas padidėjo 400%, o tai žada puikias perspektyvas jų naudojimu išgaunant mineralus iš asteroidų, Mėnulio ar Marso. S. Desiccabilis bakterija išgrynino elementus ypač uoliai, skirtinguose gravitacijos lygiuose pasiekdama nuo 111,9 iki 429,2% Žemės normos. Mokslininkai priėjo prie išvados, kad žemiškasis mikrobas gali dirbti žmonijos labui, nepaisant nesvarumo.
Nuotraukoje gali būti: vienas ar daugiau žmonių, krepšinio aikštelė ir lauko
Tyrimai įrodo: norint kovoti su pandemija, reikia neuždaryti sienas, o miestų gyventojus iškraustyti gyventi į kaimus. Manoma, kad infekcijos lygis kaimuose kiltų, tačiau bendras šalies rodiklis labai sumažėtų. Leidus ar nurodžius miestiečiams pabėgti nuo pavojaus ir prisiglausti kaimo vietovėse, infekcija sumažėtų trečdaliu, iki 23%. Tai visai ne panacėja, o verta proga aptarti naujas kovos su pandemija strategijas.
Tikrosios chromosomos visiškai nėra panašios į X ir Y
Chromosomų vaizdas lotyniškų raidžių „X“ ir „Y“ pavidalu, visiems žinomas iš vadovėlių, pagal atnaujintus duomenis, niekaip neatitinka tiesos. Pasak Harvardo mokslininko Jun-Han Su, tokį vaizdą galima pastebėti tik 10% laiko. Tikroji genetinės informacijos saugyklų forma pasirodė kur kas sudėtingesnė, o visai neseniai biofiziko Xiaowei Zhuango komandai galiausiai pavyko ją vizualizuoti.
Nuotraukoje gali būti: vienas ar daugiau žmonių ir lauko
Itin keista metalinė prizmė, rasta Jutos dykumoje
Jutos visuomenės saugumo departamentas ieško žmogaus, kuris dykumoje įrengė keistą metalinę konstrukciją trikampį stulpą, vertikalios prizmės pavidalu. Kai kurie kalba, kad tai ne žmogaus drbas, bet preigūnai tuo netiki ir ieško kam skirti baudą už neteisėtą daiktų patalpinimą valstybinėje žemėje. Šio paslaptingo daikto vieta laikoma paslaptyje.
https://www.youtube.com/watch?v=VTnMA917itc&feature=emb_logo
Nėra nuotraukos aprašymo.
Pompėjos pelenuose rastos dvi Vezuvijaus išsiveržimo aukos
Tyrėjai mano, kad tai yra jauno vergo ir jo turtingo, maždaug 40 metų amžiaus šeimininko kūnai, sprendžiant iš drabužių fragmentų ir išvaizdos.
Mirusieji buvo rasti kasinėjant Civita Juliana, maždaug 700 metrų į šiaurės vakarus nuo Pompėjos, viloje su vaizdu į Neapolio įlanką. Anksčiau čia buvo rasta arklidė ir trijų pakinktų arklių palaikai. Vergo ir jo šeimininko palaikai gulėjo požeminiame kambaryje po vilą, kur greičiausiai nusileido ieškodami prieglobsčio.
Nuotraukoje gali būti: naktis
Kodėl astronomai šaudo lazeriais į Karinos ūką
Europos pietų observatorija paviešino vaizdą, kuris atrodo kaip kadras iš mokslinio fantastinio veiksmo filmo. Galingi lazeriai sinchroniškai šauna į tolimą taikinį – Karinos ūką, kuris [anašus į ryškiai violetinė dėmę nakties danguje. Idėja atrodo beprasmė, nes ūkas yra nutolęs apie 7,5 tūkstančio šviesmečių, o ką jam padarys keli lazeriai? Tačiau šaudymas tęsiasi, nes tai padeda astronomams padaryti mokslinių atradimų.
Prieš stebėjimą lazeriai nukreipiami į tam tikrą dangaus plotą kur lazerio šūvio spinduliuotė, sužadina natrio atomus viršutiniuose atmosferos sluoksniuose. Kai jie pradeda švytėti kaip mažos žvaigždės, superkompiuteris tiksliai apskaičiuoja jų parametrus, analizuoja optinius iškraipymus, apskaičiuoja esamą meteorologinę situaciją. Duomenys persiunčiami teleskopus eksploatuojančioms komandomis, kurios įrenginius suderina atsižvelgiant į oro sąlygas. Naudojant šią technologiją jau buvo padaryta nemažai svarbių astronominių atradimų.
Žymiausia yra Eta Carinae, supergigantiška dviguba žvaigždė, kurios ryškumas yra 5 milijonai „Saulių“. Gyvenimo ciklo pabaigoje ji yra labai nestabili ir nuolat išmeta dujas ir medžiagą, kurios sudaro ūką. Astronomai tiki, kad žvaigždė taps supernova bet kurią minutę, todėl visiems labai įdomu stebėti jos elgesį.
Nėra nuotraukos aprašymo.
Kirminai robotai tyrinės dirvą
Geriausiai apie dirvožemio sudėtį ir būklę žino kirminai. Deja, negalima jų tiesiog pasiimti ir paklausti. Tačiau mokslininkai tai ištaisys – jų naujas žemės ūkio robotas, panašus į slieką, analizuos dirvožemį. Surinkti ir išanalizuoti duomenys padės numatyti derlių, įvertinti pasėlių tvarumą ir netgi įvertinti jų reakciją į klimato pokyčius. Pradiniai robotinių kirminų bandymai vyks su kukurūzų pasėliais
Nuotraukoje gali būti: lauko ir gamta
Mokslininkai pastebėjo, kad aligatoriai gali atsinaujinti kūno dalis
Gamtoje yra daug gyvūnų ( daugiausia mažų), galinčių atkurti prarastus organus. Tipiški pavyzdžiai yra tritonai, driežai ar aksolotlai, gyvenantys Meksikos upėse. Visai neseniai šis sąrašas staiga buvo papildytas daug didesniu „egzemplioriumi“. Išanalizuotos trijų sugautų aligatorių uodegos kuriose rastos regeneruotos vietos. Didžiausio užaugusio fragmento dydis buvo 24 cm – 19% viso gyvūno kūno ilgio. Tyrimo rezultatai neabejotinai domina, nes anksčiau nebuvo žinoma apie gebėjimą atsinaujinti tarp didelių gyvūnų.
Unikali fosilija kurioje uzfiksuota mirtiną Tyrannosaurus ir Triceratops kovą
Šiaurės Karolinos gamtos mokslų muziejuje buvo eksponuojamas šis unikalus eksponatas. Fosilija atspindi tai, ką filmo kūrėjai taip dažnai įsivaizdavo – mirtiną mūšį tarp garsiausių antikos dinozaurų Tyrannosaurus ir Triceratops. Gamta padarė unikalią dovaną mokslo bendruomenei, kurios dar niekas tinkamai neištyrė.
Šis nuostabus gamtos artefaktas, garantuotai pritrauks tiek specialistų, tiek paprastų turistų dėmesį.
Nuotraukoje gali būti: dangus, lauko ir gamta
Marsaeigis užfiksavo sperpotvynio marse pėdsakus
Šiuolaikinis Marsas yra kalnų ir dykumų derinys, kurį išmargina senovės klimato kataklizmų pėdsakai. Keista, kad šiame šaltame ir sausame pasaulyje vanduo kartą virė ir virė taip, kaip Žemėje nutiko tik kelis kartus per visą jos istoriją.
Ekspertai iškėlė hipotezę, kad maždaug prieš 4 milijardus metų asteroidas atsitrenkė į Marso ašigalį, kuris į atmosferą išmetė didžiulį kiekį vandens garų, metano ir kitų dujų. Klimatas labai pasikeitė, prasidėjo galingas šiltnamio efektas, gausūs lietūs dėl kurių kilo nepaprasto masto potvyniai. Vanduo veržėsi į žemumas, kurios virto ežerais ir net jūromis. Kitas Marso robotas „Perseverance“ kuris jau pakeliui į planetą ir joje nusileis vasarį, bandys rasti atsakymą ar marse buvo gyvybė‘
Mokslininkai nulaužė dulkių siurblį robotą ir pavertė jį efektyviu šnipinėjimo įrankiu
Mokslininkų grupei, dalyvaujant Merilando universiteto informatikos docentui Nirupamui Roy, pavyko nulaužti dulkių siurblio roboto lazerinę navigacijos sistemą. Tada jie dirbtinio intelekto pagalba apdorojo iš jo išgautą informaciją, atkurdami šalia roboto buvusių žmonių kalbą, šiame kambaryje veikusio televizoriaus programas. Kompiuterinė sistema, pavadinta „LidarPhone“, 90% tikslumu sugebėjo nustatyti ir susieti pokalbio fragmentus, tiksliai nustatė televizijos laidą kuri buvo rodom tuo metu ir t.t
Mokslininkai nustatė, kad naudodami bet kokį įrenginį, kuriame naudojama aptikimo ir atstumo technologija, galima užfiksuoti garsą – net jei nebuvo integruoto mikrofono.
Pasaulis apie mus
Viduramžių kario palaikai buvo rasti Lietuvos ežero dugne
Daugiau nei prieš 500 metų viduramžių kario kūnas rado kapą Lietuvos ežero dugne ir šimtmečius liko palaidotas po purvu. Šį mėnesį palaikai buvo rasti atliekant senojo Dubingių tilto, esančio Asvejos ežere, rytinėje Lietuvoje, povandeninį tyrimą.
Vilniaus Vilniaus universiteto mokslininkai ištyrė kūną ir pranešė, kad palaikai priklauso XVI amžiuje žuvusiam vyrui, mirties priežastis yra tikslinama.
Netoli Majamio atsiras visavertis nardymo parkas
Prie Majamio paplūdimio krantų iki 2021 m. pabaigos atsiras nauja atrakcija. „ReefLine Park“. Bus suprojektuotas ir pastatytas dirbtinis rifas ir erdvė su nardymui tinkamais objektais, besidriekiančiais daugiau nei 11 km
„Infinity Game Table“ turės dešimtis populiarių stalo žaidimų
Pasirašiusi licencijos sutartį su žaidimų milžine „Hasbro“, „Infinity Game Table“ gavo prieigą prie dešimčių populiarių žaidimų skaitmeninių versijų, įskaitant „Monopoly“, „Battleship“, „Scrabble“, „Trivial Pursuit“, „Game of Life“, „Guess Who“, „Kluedo“, „Yazi“ ir „Collect 4“. Taip pat yra klasikos, tokios kaip: pokeris, nardai, šachmatai, šaškės ir pasjansas, taip pat biliardas, boulingas, golfas ir keletas klasikinių pasažų. Iš viso „Infinity Game Table“ yra apie 300 galvosūkių, 500 spalvotų puslapių ir netgi galimybė užsiprenumeruoti komiksus.
„Infinity Game“ 24 colių stalą šiandien galima užsisakyti iš anksto už 499 USD, o už 32 colių stalą už 699 USD . Pristatymas į Jungtines Amerikos Valstijas ir Kanadą numatomas 2021 m. Kovo – balandžio mėn. (Kitoms šalims laikas dar nėra nustatytas).
3D spalvotas rentgeno skaneris paruoštas didelio masto bandymams
„Mars Bioimaging“, Naujoji Zelandija, pristatė medicinos prietaisą „Mars Microlab 5X120“ – pirmąjį komercinį 3D spalvotą rentgeno skanerį. Buvo parengta galimybių studija, o kitais metais daugelyje pasaulio šalių prasidės klinikiniai tyrimai. Atėjo laikas pamiršti plokščias nespalvotas fotografijas ir pritaikyti naujus pažangius vidinės diagnostikos metodus.
Greičiausias 3D spausdintuvas pasaulyje beveik užbaigė trijų aukštų namo statybas Vokietijoje
Įrenginys yra modulinė konstrukcija, o šio projekto matmenys bus 12,5 x 15 x 7,5 m. Spausdinimo greitis siekia 100 cm / sek., per valandą sunaudojama apie 10 tonų betono. Šiuo metu tai yra didžiausias produktyvumas tarp visų statybinių 3D spausdintuvų rinkoje
Nuotraukoje gali būti: lauko
Buvo nustatyti dešimt gyvūnų, kuriuos reikia kuo greičiau sunaikinti
Nors aplinkosaugininkai ir gyvūnų teisių gynėjai gedi augalų ir faunos, kurias praeityje išnaikino žmonės, biologai sudaro naujus sąrašus, skirtus invazinių rušių žudymui ar naikinimui. Tai daroma Europos valdžios institucijų įsakymu, kur susiklostė itin pavojinga padėtis su kai kuriomis invazinėmis rūšimis. Svetimos būtybės įsiveržia į vietines ekosistemas jas naikindmi, todėl žmonėms tenka įsikišti taikant radikaliausius metodus.
Remiantis mokslininkų tyrimų rezultatais, buvo sudarytas 10 rūšių sąrašas, kurį pirmiausia reikia sunaikinti Europoje. Pavyzdžiui, vandens hiacintai yra Gvadianos upės ekosistemos „žudikai“, gėlavandeniai vėžiai, auksinė obuolinė sraigė kankina ūkininkus Ebro upės baseine, plėšrusis žiedinis uodeginis koatis ryja mažus gyvūnus, berberų rupūžė ir raudonoji bulbulė aktyviai užkariauja teritorijas ir t.t
Nėra nuotraukos aprašymo.
Laukinės vapsvos tapo rimta grėsme aviacijai
Civilinė aviacija gali susidurti su kita saugumo problema. Šį kartą kalbame apie vapsvas Pachodynerus nasidens, kurios inkilus stato dirbtinėse tuštumose – pavyzdžiui, elektros lizduose, rakto skylutėse. Remiantis trečiadienį žurnale PLOS paskelbtu tyrimu, per 39 mėnesius Brisbeno oro uoste (Australija), buvo užfiksuoti 93 atvejai, kai buvo užblokuoti lėktuvo jutikliai, atsakingi už dinaminio oro srauto slėgio matavimą.Pasak tyrimo autoriaus Alano House’o ir kolegų iš „Eco Logical Australia“, toks Pachodynerus nasidens elgesys kelia didelį susirūpinimą dėl saugumo, kuriam reikės tinkamos vabzdžių kontrolės strategijos.
Nuotraukoje gali būti: gėlė
Vakcina nuo vėžio pradedama testuoti su žmonėmis
Ohajo universiteto mokslininkai, sukūrė vakciną nuo vėžio. Tyrimai su gyvūnais parodė 90% šios terapijos efektyvumą ir visišką saugumą organizmui.
Vėžio navikai yra labai klastingi ir turi apsauginį mechanizmą nuo organizmo imuninės sistemos signalo baltymo PD-1 pavidalu. Jis yra tiek sveikose, tiek vėžinėse ląstelėse ir yra atsakingas už draugo ar priešo atpažinimo procedūrą. Inhibitorių kūrėjo daktaro Pravino Kaumay idėja užblokuoti identifikavimo procedūrą. Tam buvo sukurti specialūs monokloniniai antikūniai, kurie suleidžiami į kūną, ieško PD-1 baltymų ir ant jų nusėda, tokiu būdu užkertant kelią tinkamam sąlyčiui su PD-L1 baltymais. Limfocitai negali atpažinti šių ląstelių ir automatiškai pradeda jų naikinimo procedūrą.
Dar svarbiau, kad užblokavus indentifikavimo sistemą, sunaikinama įprasta patogi aplinka vėžinėms ląstelėms, kurioms nuolat gresia pavojus, jos negali augti ir plisti visame kūne. Tai yra teigiamas skiepijimo inhibitoriais poveikis – ši terapija vadinama PD1-Vaxx. Ši technologija buvo kruopščiai ištirta, joje naudojami daug efektyvesni antrosios kartos inhibitoriai. Pirmieji bandymai su žmonėmis jau buvo atlikti JAV ir Australijoje.
https://www.youtube.com/watch?v=KKZLuApgkto&feature=emb_logo
Nuotraukoje gali būti: dangus, debesis ir lauko
Kinija paleido pirmąjį pasaulyje 6G palydovą, tačiau niekas nežino, kas tai yra
Žiniasklaida pranešė, kad vienas iš 13 naujų Kinijos palydovų, lapkričio 6 dieną paleistų į orbitą „Long March 6“ raketa, yra „Tianyan-5“.Tianyan 5“ sukurtas tyrinėti Žemę, tačiau taip pat bus išbandytas siųstuvo veikimas naujam 6G tinklui, kurio pasaulyje dar nėra.
Pagrindinė 6G naujienų keistenybė yra ta, kad net jos pirmtakas – 5G ryšio sistema – vis dar yra kūdikystės stadijoje. Taigi, kas tada yra 6G?
5G tinklai veikia milimetrinių bangų dažnių diapazone nuo 30 iki 300 GHz. Jų pranašumas prieš 4G yra milžiniškas – esant optimalioms sąlygoms, duomenų perdavimo greitis tokiame tinkle yra 100 kartų didesnis. Deja, komunikacijos pasaulyje vystosi taip greitai, kad šio pralaidumo nebepakanka. Todėl 6G naudoja submilimetro diapazoną – sritį tarp infraraudonųjų spindulių šviesos ir mikrobangų krosnelės, signalus perduoda naudodamas terahercų bangas. Numatomas duomenų mainų greitis 6G tinkle viršija 100 Gbps.
Tačiau tai yra tik orientaciniai parametrai, nes pasaulinė 3GPP dar nepatvirtino 6G technologijos parametrų. Faktas yra tas, kad vandens garai žemės atmosferoje labai gerai sugeria teraherco spinduliuotę, o tai jau trukdo išplėsti 5G ir tikrai sukels problemų diegiant 6G. Ar verta skubėti ją pristatyti? Galbūt verta palaukti, kol atsiras naujų tinkamų technologijų.

Nėra nuotraukos aprašymo.
Mūsų Žemė pulsuoja kas 26 sekundes, ir niekas nežino, kodėl.
Mūsų planeta pulsuoja kartą per 26 sekundes, o mokslininkai daugiau nei 60 metų negalėjo paaiškinti šio reiškinio. Mokslininkai daug laiko praleido stebėdami šį reiškinį ir netgi sugebėjo nustatyti jo atsiradimo tašką – tai vieta Gvinėjos įlankoje, vadinamoje Bonnie įlanka.
Paslaptis tebėra neišspręsta.
Teksasase sukurtas dirvožemis, kuris pats pasilaisto
Teksaso universiteto Ostine inžinierių komanda sukūrė dirvožemio medžiagą, kurioje yra hidrofilinių (vandenį sugeriančių) hidrogelių ir natūralaus smėlio dirvožemio santykiu 1: 3.
Naktį lauke geliai aktyviai absorbuoja vandenį iš gana drėgno oro. Taigi, tik 1 gramas SMAG dirvožemio sugeria 3-4 gramus vandens. O dieną, pakilus temperatūrai, geliai išleidžia sukauptą drėgmę į likusią mišinio dalį, kur ją sugeria augalų šaknys.
Nuostabus ryškiai geltonas vėžlys, sugautas Indijoje
Prieš kelias dienas Indijos miškų tarnyba paskelbė išleidusi iš žvejybos tinklo neįprastą vėžlį – roplys ryškiai išsiskiria iš savo draugų gausiai ryškiai geltona spalva. Padaras iškart buvo pavadintas unikaliu, tačiau žiniasklaida greitai priminė, kad panašus vėžlys tame pačiame regione buvo rastas vos prieš tris mėnesius. Ir mokslininkai praneša, kad yra pranešimų apie panašius radinius iš Nepalo, Mianmaro ir Bangladešo.
Pasak mokslininkų, ryškiai geltona vėžlio spalva yra albinizmo rūšis, vadinama chromatiniu leucizmu. Tokio gyvūno kūne nėra daugumos standartinių pigmentų, tačiau geltoni pteridino pigmentai yra išsaugoti ir dominuoja, o tai išprovokuoja labai ryškios, patrauklios spalvos išvaizdą. Tai tikriausiai trukdo išgyventi vėžliams, kurie įpratę slėptis purvame žalsvame vandenyje, todėl šių keistų albinosų aptikimo atvejų dažnis šiek tiek stebina.
Nuotraukoje gali būti: vienas ar daugiau žmonių ir Priartinimas
Dirbtinis intelektas išmoko aptikti COVID 19 tiems kurie serga be simtomų.
Viena iš pagrindinių koronaviruso pandemijos problemų yra infekcijos nešiotojų, neturinčių simptomų arba kurie yra lengvi, nustatymas. Masačusetso technologijos instituto (MIT) mokslininkai sukūrė diagnostinį metodą, naudodamiesi dirbtiniu intelektu, kuris nustato viruso nešiotojus kosint 97% tikslumu.
Išanalizavus 2500 žmonių, kosulio įrašų, dirbtinis intelektas nustatė 97,1% pacientų iš 100% sergančių besimtomiu covid .
Nuotraukoje gali būti: 1 asmuo, stovi, tekstas „LEGION LEGION M“
PORTL holografinė mašina pavers jus bet kuriuo garsiu personažu
PORTL įrankių rinkinys leidžia jums nuotoliniu būdu realiuoju laiku sukurti trijų matmenų asmens vaizdo efektą, imituojant bet kurį jo judesį. Dėl perdangos efektų sistema gali paversti jį bet kuriuo jo pasirinktu personažu.
https://www.youtube.com/watch?v=7MG7rwKbhCs&feature=emb_logo
„Klein Vision“ skraidantis „AirCar“ automobilis atliko pirmąjį skrydį
Garsus „Aerocar“ dizaineris, „Klein Vision“ kūrėjas ir direktorius Stefanas Kleinas paskelbė vaizdo įrašą apie pirmąjį jo sukurto „AirCar“ prototipo skrydį.
Iki šiol nepranešama apie variklių tipą, pavaros sistemą, greitį ir diapazoną žemėje ir ore.
https://www.youtube.com/watch?v=QAnIjwwzupI&feature=emb_logo
Nuotraukoje gali būti: 1 asmuo, viduje
Energetikos kompanijos „Ecotricity“ įkūrėjas Dale’as Vince’as paskelbė apie startuolio „Sky Diamonds“ planus kurti sintetinius deimantus. Pasak multimilijonieriaus, šie brangakmeniai taps ekologiškiausi pasaulyje, nes visi jiems reikalingi komponentai tiesiogine to žodžio prasme bus ištraukti iš oro. Tiksliau, iš įmonių išmetamų teršalų ir kritulių – ir tai bus padaryta naudojant vėjo ir saulės energiją.
Šiandien, norint išgauti vieną karatą deimantų tradiciniu būdu, reikia vidutiniškai 3890 litrų vandens, perksti 1000 tonų žemės ir akmenų, be to, reikia elektros energijos, kurią gaminant į atmosferą išmetama apie 110 kg anglies dioksido. Tai visiškai nepriimtina susirūpinimo aplinka požiūriu, todėl pasaulyje auga sintetinių deimantų paklausa.
Vince’as taip pasitiki sėkme, kad paskelbė apie savo pasirengimą nuo projekto pradžios per mėnesį pagaminti 200 karatų deimantų ir 1000 karatų kitais metais nes bus patobulintos patalpos.
Nuotraukoje gali būti: vienas ar daugiau žmonių ir vaikštantys žmonės

PASAULIS RAŠO APIE MUS Lietuva moka piliečiams, atsisakantiems nešvarių automobilių ir perkantiems elektrinius paspirtukusAutomobilių savininkai, atsisakę „nešvarių“ automobilių, galės tikėtis gauti 1 000 eurų subsidiją. Vyriausybė jau išleido 95% šiai programai skirtų 8 milijonų eurų ir ketina pridėti dar 3 milijonus eurų iš kitos programos – kovai su klimato kaita.Daugiausia pinigų – 4,95 mln. Eurų – išleista elektriniams paspirtukams, 269 000 eurų – elektriniams dviračiams, 136 000 eurų – elektriniam mopedui ir motociklams, 50 000 eurų – viešojo transporto bilietams

Nuotraukoje gali būti: vienas ar daugiau žmonių
3D spausdinimo trūkumas leido sukurti praktišką plastikinį audinį
Jackas Foremanas, „MIT Media Lab“ doktorantas, sugalvojo, kaip pasinaudoti FDM spausdintuvų defektu, kuris spausdinimo metu sukuria specifines spragas. Formaliai jie laikomi technologijų trūkumu, nepakankamo išspaudimo pasekme, o produktas pasirodo esąs brokuotas. Tačiau Foremanas pastebėjo, kad jei tokių defektų yra daugiau nei vienas, spausdintas gaminys gauna naujas fizines savybes.
Foremanas ir jo kolegos sukūrė 3D spausdintuvo algoritmus, dėl kurių jis tam tikrose vietose nutraukė ekstruziją. Todėl jie gavo audinio savybėmis pasižymintį plastiko lakštą, kurį išradėjai pavadino „DefeXtiles“. Inžinieriai išspausdino kelis tokio audinio ritinius ir iš jo pagamino nėriniuotus audinius, moteriško sijono ir stalinės lempos šviestuvo analogą. Kitas žingsnis yra suprojektuoti tinklelį su aiškiai apibrėžtais parametrais – pavyzdžiui, naudoti medicinoje, o ne tradiciniais tvarsčiais.
Nėra nuotraukos aprašymo.
Lako lašas galėjo sukelti „Falcon 9“ raketos katastrofą
NASA, remdamasi „SpaceX“ pareiškimu, paskelbė oficialią priežastį dėl kurios buvo atšauktas raketos „Falcon 9“ startas, kuris buvo numatytas šių metų spalio 2 d. Mėnesį trukusio tyrimo metu paaiškėjo, kad tai atsitiko dėl mažo tik 2 mm skersmens lako lašo, kuris sutrikdė raketos apsauginio vožtuvo darbą.
Lako lašelio incidentas stebina ir kelia nerimą, nes nieko panašaus dar nebuvo. Per pastaruosius penkiolika metų „SpaceX“ sukūrė ir išleido šimtus tokių variklių į kosmosą, tačiau pirmą kartą susidūrė su tokia problema.
Nuotraukoje gali būti: lauko ir gamta
Į JAV armiją pasiekė naujos kovos mašinos, pagamintos „Chevy Colorado“bazės pagrindu
Transporto priemonę sukūrė „General Motors Defense“ visureigio „Chevy Colorado ZR2“ pagrindu ir ji skirta 9 žmonių pėstininkų būriui vežti. Jo kūrėjai nusprendė paaukoti šarvų apsaugą, pasikliaudami dideliu greičiu ir manevringumu.
ISV paveldėjo apie 90% „Chevy Colorado ZR2“ dalių, visų pirma 186 arklio galių 2,8 litro „Duramax“ turbodyzelinį variklį, sujungtą su šešių laipsnių automatine pavarų dėže. Visiškas šarvų atsisakymas ISV mobilumo ir greičio labui yra labai prieštaringas sprendimas, nes mašinoje esantys kariai net nėra apsaugoti nuo lietaus, ką jau kalbėti apie pasalas ar minas.
https://www.youtube.com/watch?v=M-26jFomVMs&feature=emb_logo
Astronomai užfiksavo fantastišką mūsų galaktikos centro vaizdą
https://www.youtube.com/watch?v=VNu9mDTrHCU&feature=emb_logo
Prancūzų architektas Jeanas Nouvelas pastatys prabangų kurortą Arabijos dykumos viduryje
Interjero dekoracijoje bus naudojamas natūralus akmuo ir dailūs raižiniai. Šiandien suprojektuoto kurorto vaizduose yra kambariai ir balkonai, iš kurių atsiveria vaizdai į Arabijos dykumą ir viešbučio vidaus baseinus. Statybos pradžios laikas vis dar nežinomas, tačiau „Nouvel“ tikisi projektą užbaigti 2024 m.
Nuotraukoje gali būti: naktis
NASA planuoja misija į „Psyche 16“ – 10 kvintilijonų dolerių vertės asteroidą.Hablo kosminis teleskopas užbaigė asteroido 16 Psyche stebėjimų ciklą, rinkdamas duomenis, reikalingus skrydžiui į šį objektą organizuoti. NASA tokius planus paskelbė dar 2017 m., o dabar paskelbta, kad tyrimų zondas bus nusiūstas 2022 m. Asteroidą jis pasieks 2026 metais ir praleis 21 mėnesį orbitoje stebėdamas ir tyrinėdamas šį išskirtinį asteroidą, kurio bendra potenciali vertė yra astronominis 10 kvintilijonų dolerių. Dangauskūną sudaro nikelio ir geležies mišinys kuri planuojama kasti ir gabenti į žemę.
Nuotraukoje gali būti: augalas
Išmanus “skysto stiklo paketas dieną atvėsins namus, o naktį šildys.
Nanyango technologijos universiteto (Singapūras) darbuotojai pristatė „išmaniojo lango“ prototipą su stiklo paketu, užpildytu hidrogelio, vandens ir stabilizuojančio junginio mišiniu. Dienos metu pro tokį langą praeinanti saulės šviesa kaitina skystį, kuris savo ruožtu sulaiko ir kaupia šilumą, neleisdamas jai patekti į kambarį. Šildant „išmanujį langą“ stiklas iš skaidrios tampa nepermatomas. Tai palaiko kambario vėsumą, nereikia oro kondicionieriaus. Saulei leidžiantis, gelis atvėsta, langas vėl tampa skaidrus, o per vidinį stiklą per dieną sukaupta šiluma šildo kambarį.
Išbandžius Singapūre sukurtą išmanųjį langą nustatyta, kad tai gali sumažinti energijos suvartojimą biurų pastatuose iki 45%. Panašus sprendimas jau sukurtas JK.
Voxan Wattman“ elektrinis motociklas pagerino 11 pasaulio rekordų.
Elektrinis motociklas bandymo metu pasiekė 372 km / h, greitį,
o vidutinis greitis buvo – 349,38 km / h.
„Voxan“ komanda džiaugėsi bandymų rezultatais ir paskelbė naujus 2022 m. norus pasiekti 400 km / h greitį.
Izraelio mokslininkai rado būdą, kaip padaryti infraraudonąją šviesą matomą žmonėms
Tel Avivo universiteto (Izraelis) inžinierių komanda sukūrė sistemą, leidžiančią žmonėms pamatyti spalvas infraraudonųjų spindulių spektre. Mes suvokiame spalvas matomame spektre – labai siauroje dažnių juostoje, esančioje tarp ultravioletinių spindulių ir infraraudonųjų spindulių. Tačiau Izraelio mokslininkų sukurta sistema (montuojama ant fotoaparato) daro tolimus infraraudonųjų spindulių dažnius matomus mūsų akims. Pagrindinis išradimo privalumas yra pigi įranga.
Didžiosios Britanijos specialiųjų operacijų laivas „VICTA“ gali virsti povandeniniu laivu
Didžiosios Britanijos įmonė „SubSea Craft“ kuria laivą „VICTA“, kuris sujungia greitaeigio katerio ir mini povandeninio laivo funkcijas ir bus skirtas specialioms misijoms atlikti. Jo ilgis yra 11,95 m, plotis – 2,3 m. Jame gali tilpti 6 koviniai plaukikai ir 2 įgulos nariai – pilotas ir šturmanas. VICTA korpusas pagamintas iš matinio juodo anglies pluošto su poliuretano putplasčiu.Tai prisideda prie optimalaus svorio ir jėgos balanso.
Plaukimo atstumas 45 kilometrai.
Japonija planuoja statyti kosminį uostą Tokijo įlankoje
Organizacija „Spaceport Japan“ („Spaceport Japan“) pristatė būsimo grandiozinio daugiafunkcio kosminio turizmo centro koncepciją. Tokio dydžio miesto statybos planuojamos Tokijo įlankoje. Idėja yra labai ambicinga – ją planuojama įgyvendinti iki 2050 m. Šios pramonės apyvarta pasieks daugiau nei trilijoną dolerių, o japonai ketina joje dominuoti.
Voras, kuris ilgą laiką buvo laikomas išnykusiu, rastas Didžiosios Britanijos karinėje bazėje
Šis voras buvo nematytas apie 27 metus
Nuotraukoje gali būti: 1 asmuo, dangus, lauko ir gamta
Austrijos drąsuolis atliko skrydį parsikabinęs elektra varoma oro turbiną
Pagal „Salzmann“ brėžinius „BMW Designworks“ inžinieriai sukūrė kompaktišką agregatą su dviem 13 cm sraigtais kurie pasiekia 25 000 aps./min. greitį. Varikliai varomi elektra, o jų bendra galia siekia 20 AG. Kaskadininkas pirmą kartą istorijoje su sparno kostiumu skrido ne tik žemyn, bet ir aukštyn, pasiekdamas neregėtą skrydžio laisvę.
JAV armija į tarnyba priima RCV robotinius tankus
Per praėjusią savaitę vykusią konferenciją armijos vadovybės atstovas majoras Corey Wallace’as sakė, kad jie bus naudojami būsimose mūšio vietose. Robotai bus valdomi nuotoliniu būdu ir tai atliks du operatoriai.
Iki 2030 m. Britanijos armijoje bus 25% robotų
Pagal Didžiosios Britanijos kariuomenės vadovybę, iki 2030 m. 25 proc. armijos sudarys koviniai robotai – autonominiai arba valdomi nuotoliniu būdu. Tačiau prieš tapdami visateisiais karinių konfliktų dalyviais, pasaulio lyderiai turi susitarti dėl etinių jų naudojimo taisyklių. Priešingu atveju dirbtinis intelektas, užprogramuotas pašalinti gyvus žmones, gali pridaryti daug problemų.
Neabejotinai taip ir bus todėl Lietuvai reikia, ruoštis tokiems konfliktams. Deja mūsų kariuomenei tai ne motais, perka tai kas karinio konflikto atveju bus lengvai sunaikinta ir tai nepanašu į karinių pajėgų stiprinimą.
Nėra nuotraukos aprašymo.
Anksčiau nežinomos seilių liaukos rastos giliai žmogaus galvoje
Mokslininkai iš Olandijos, studijuodami naujus medicininio vaizdavimo metodus, netikėtai žmogaus organizme atrado kelias iki šiol nežinomas liaukas. Jos yra giliai nosiaryklės gale, atsakingos už seilių gamybą. Šis atradimas jau paskatino keisti kaklo ir galvos vėžio gydymo algoritmus.
Pasirodo, kad gydytojai, patys to nežinodami, pakenkė pacientams galvos spindulinės terapijos metu. Dabar, kai paaiškėjo naujo svarbaus organo vieta, į tai bus atsižvelgta atliekant radioterapiją.
Nėra nuotraukos aprašymo.
„Elysium Technologies“ neutronų reaktorius greitai ir saugiai apdoros branduolines atliekas
Jungtinėse Valstijose vėl kyla susidomėjimas išlydytos druskos branduolinių reaktorių technologija.
Ekspertai skundžiasi dėl nepelnytai pamirštos išlydytų druskos reaktorių koncepcijos, kuri buvo išstumta iš pramonės. Jie pateikia palyginimą su elektrinėmis transporto priemonėmis, kurios buvo išrastos dar prieš vidaus degimo variklį, tačiau šimtmetį neteko jų matyti. Kaip tai veikia iš tikrųjų, inžinieriai artimiausiu metu žada parodyti sukuriant 10 megavatų modelį, jei jo statybą patvirtins JAV vyriausybė.
Nuotraukoje gali būti: augalas, gamta ir lauko
Mokslininkai iš įprastų špinatų sukūrė efektyvų katalizatorių
Amerikos universiteto Vašingtone (JAV) chemikai sukūrė anglies pagrindu pagamintą katalizatorių, kuris pirmą kartą istorijoje pasirodė esąs efektyvesnis už platiną. Jiems padėjo natūralus augalas – špinatai. Naujasis katalizatorius bus pritaikytas ateities katalizatoriuose, kurie bus labai pigūs ir saugūs. Špinatai turėdami labai didelį molekulių tankį plonų lakštų pavidalu, gali konkuruoti su analogiškomis platinos plokštelėmis. Eksperimentai parodė, kad naudojant špinatų katalizatorių, jie tampa ne tik efektyvesni už platinos, bet ir stabiliau veikia. Pagrindinis privalumas yra tas, kad platina yra brangi ir sunkiai išgaunama, o špinatus galima lengvai ir pigiai užauginti pramoniniu būdu. Tai klasikinė ekologiška technologija, saugi ir pagrįsta atsinaujinančiais ištekliais. Tiesa, špinatų kuro elementas vis dar yra tik prototipas.
Nuotraukoje gali būti: lauko ir gamta
Vabalas šarvuotis padejo inžinieriams modifikuoti orlaivių variklių turbiną
Nosoderma diabolicum vabalas, gali išgyventi pervažiavus jį automobiliu, kuris sveria daugiau nei 1,5 tonos ir tai patvirtinta ekspermetiškai. Įrodyta, kad vabalo kūnas atlaiko 39 000 kartų didesnį slėgį nei jis sveria. Tokia savybė išgaunama ne dėl apvalkalo stiprumo, o dėl ypatingos siūlės struktūros tarp plokščių. Ji yra mobili ir padeda paskirstyti apkrovą visam vabzdžio kūnui.
Inžinieriai vietoj seno metalinio tvirtinimo elemento suprojektavo kompozicinę sagtį ir ant jos sumontavo turbinos mentę. Šio gaminio bandymai parodė, kad jis yra pranašesnis už ankstesnę versiją, tačiau dar įdomiau yra tai, kad esant kritinėms apkrovoms, tvirtinimo elementas nesideformuoja. Inžinieriai praktiškai pritaikė evoliucijos jau milijonus metų sukurtą ir naudojąmą mechanizmą.
Nuotraukoje gali būti: maistas
Dirbtinis intelektas iššifruoja senovinius nežinomo rašto tekstus
Masačusetso technologijos institute buvo sukurtas dirbtinio intelekto algoritmas, leidžiantis iššifruoti nežinomus senovinius raštus. Pirmieji eksperimentai su algoritmu pateisino lūkesčius.
Skraidantis automobilis PAL-V Liberty gavo teisę važiuoti Europos keliais
PAL-V įmonė (Nyderlandai) paskelbė, kad „Liberty“, kurią ji laiko pirmuoju pasaulyje skraidančiu automobiliu, gavo leidimą važiuoti Europos Sąjungos miestų gatvėmis.
100 litrų degalų pakanka beveik 3,5 valandos skrydžio, kuris prilygsta 500 kilometrų nuvažiuotų Žemėje. Transformacijos procesas iš automobilio į girokopterį trunka apie dvi minutes.
Bendrovė teigia, kad „Liberty“ skrydžių sertifikavimo procesas vyko penkerius metus ir norint sėkmingai jį užbaigti reikia dar bent 150 valandų skrydžio. Be vairuotojo pažymėjimo šia transporto priemonei vairuoti reikės ir orlaivio piloto licencijos.
https://www.youtube.com/watch?time_continue=55…
„Eximus IV“ yra energiją taupanti elektra varoma transporto priemonė
Švedijoje buvo surengtos kasmetinės efektyviausiai energiją vartojančių automobilių „Delsbo Electric“ varžybos, kuriose kaip įprasta, nugalėjo „Eximus“ komanda.
„Delsbo Electric“ varžybų sąlygos yra paprastos – eksperimentinė transporto priemonė bėgiais turi nuvažiuoti 3,36 km ir nešti krovinį, atitinkantį šešių žmonių masę. Judėjimo greitis neturi reikšmės, pagrindinis parametras yra energijos suvartojimas, kuris turėtų būti kuo mažesnis
Ši transporto priemonė nuvažiavo atstumą taupiausiai.
Ukrainos bendrovė „Torsus“ išleido patį ekstremaliausią mokyklinį autobusą pasaulyje
Čekijos ir Ukrainos bendrovė „Pulsar Expo“ pritaikė savo kol kas vienintelio – tačiau unikalaus – „Torsus Praetorian“ autobuso dizainą įvairių kategorijų vartotojų poreikiams.
Pretorianas skirtas 35 moksleiviams vežti. Mažus keleivius saugos saugos diržai, o norint didesnio komforto kelionės metu jis prie įėjimo turi sulankstomus porankius ir turėklus. Kol kas nėra išsamios informacijos apie „Torsus Praetorian“ kainodarą, todėl reikės atsižvelgti į 180 000 USD bazinę kainą, kuri su papildomomis galimybėmis gali pakilti iki 300 000 USD.
C-Face: Continuously Reconstructing Facial Expressions by Deep Learning Contours ,UIST 20, SciFi Lab
„Cornell“ sukūrė ausines, kurios gali suprasti žmogaus išraišką
C-Face – vadinamosios neįprastos Kornelio universiteto mokslininkų sukurtos ausinės, kurios, be pagrindinės funkcijos, turi galimybę „šnipinėti“ vartotojo išraišką
DuAxel: A NASA Prototype Rover to Explore the Toughest Terrain
NASA pristatė robotą, kuris ištirs labiausiai nepasiekiamas Marso sritis
NASA ką tik pristatė keturratį transformerį „DuAxel“, kuris prireikus gali pasidalyti į dvi nepriklausomas dvirates transporto priemones. Ateityje jis keliaus į Marsą.
HeroRAT Magawa is awarded the PDSA Gold Medal
Išminuotojas Žiurkė Magawa gavo aukso medalį „Už drąsą“
Šis įvykis nusipelno ypatingo dėmesio: milžiniška Afrikos žiurkė Magawa buvo apdovanota aukso medaliu „Už drąsą“, minint jos pasiekimus atradus kelias dešimtis minų ir kitų nesprogusių ginklų.
Magawa gimė 2014 m. Tanzanijoje ir nuo dvejų metų užsiima sunkiu, pavojingu, bet labai svarbiu darbu-minų paieška Kambodžoje. Pasak Belgijoje įkurtos tarptautinės ne pelno organizacijos „Aroro“, kuri užsiima žiurkių veisimu ir mokymu atlikti humanitarines misijas (visų pirma ieško minų ir tuberkulioze sergančių pacientų) keturkojis išminuotojas surado 39 minas ir 28 įvairias nesprogusias bombas.
Flyability Helps Scientists Explore the Deepest Ice Caves in the World in Greenland
Atsparūs smūgiams speleodronai tyrė Grenlandijos ledynus
Tarptautinė geologų, glaciologų, urvų, geografų ir biologų komanda vadovavo ekspedicijai tyrinėti giliausius žinomus Grenlandijos ledynus. Pirmą kartą istorijoje jiems tirti buvo naudojami naujo tipo robotai – su sferine apsauga nuo susidūrimų.
Triboelectric power generation & wireless data transmission on RF-SPE keypad during user interaction
JAV sukūrė klaviatūrą, kurią galima atspausdinti ant bet kurio popieriaus lapo. Popierinės klaviatūros kaina, pasak mokslininkų, neviršys 0,25 USD.
Magas Davidas Blaine’as ruošiasi skristi virš Hudsono upės balionais. Išskirtinai tik standartiniais, o ne specialiais heliu pripildytais balionais.
Blaine’as sveria apie 80 kg. Tam, kad tiesiog pakiltų į orą, jam reikės rankose laikyti krūvą 6500 standartinių helio balionų. Taigi reikia apie 74 000 litrų helio. Šis dujų tūris yra lygus didelio kambario tūriui.
Tačiau šie faktai negąsdina drąsaus oro užkariautojo. Norint rankose laikyti tokį įspūdingą helio balionų pluoštą, jau buvo sukurta speciali tinklelių sistema. Jei viskas klostysis gerai, žmogaus skrydis tokiu dideliu atstumu mažais balionais bus pirmasis istorijoje.
Chelsea“ futbolo klubas bendradarbiauja su savo antrine IT įmone „Chelsea Digital Ventures“, kad sukurtų programą, skirtą naujokams išmokyti profesionalaus futbolo pagrindų. Tiesą sakant, jie įtraukė savo futbolo akademijos treniruočių metodus į papildytą realybę. Treneris yra išmanusis telefonas, kuris ne tik nustato užduotį, bet ir stebi jūsų tobulėjimo kokybę.
Durhamo universiteto (JK) ir Fraunhoferio instituto (Vokietija) tyrėjai sukūrė medžiagą, kurios vienintelis tikslas yra atsispirti bet kokiems bandymams ją supjautyti. „Proteus“, naują medžiagą galima visiškai sunaikinti, bet pjaustyti ar gręžti mechaninių prietaisų pagalba yra visiškai beprasmiska.
„Proteus“ sudaro aliuminio pagrindas, kuriame yra daugybė keramikos rutuliukų kurie tolygiai įstatomi. Jie nėra įtvirtinti savo vietoje ir nėra tokie stiprūs – priešingai, išorinis keramikos sluoksnis veikdamas trupa, virsdamas smėlio grūdeliais. Dėl šios priežasties deformacijos vietoje susidaro klampi keramikos, dulkių ir metalo dalelių sankaupa, kuri užpildo tarpą.Kūrėjai planuoja panaudoti naujovę kurdami lengvus šarvus ir apsauginę įrangą nuo artimojo ginklų ir kitų panašių grėsmių. Jis taip pat gali būti naudojamas gaminant dviračių apsaugos nuo vagystės.
Autonominis robotas nukirpo plaukus savo kūrėjui.
Garsus inžinierius ir kanalo „Stuff Made Here“ autorius Shane’as Whitonas sukūrė robotą kirpėją ir jis tapo pirmuoju savo klientu savanoriu. Priežastis, paskatinusi Whiteoną sukurti tokį prietaisą, buvo karantinas ir baimė dėl COVID-19. Pavyzdžiui, gegužę Springfilde, JAV, du kirpėjai savaitės pradžioje atliko Covid testus ir aptarnavo 139 klientus, kol sužinojo, kad yra užkrėsti. Net tada, kai pandemija ėmė didėti, pasidarė nemalonu pasitikėti gyvu žmogumi, kuris prieš jus turėjo artimus ryšius su šimtais nežinomų žmonių. Be to, karantinas parodė, kaip sunku praleisti kelis mėnesius nesilankius kirpykloje.
Mašina naudoja keletą vaizdo kamerų ir sukuria trimatį kliento galvos modelį, pagal kurį nustatoma, kur ir kiek kirpti. Padėties nustatymo mechanizmas leidžia robotui judėti aplink klientą, kirpti kaip tikras kirpėjas. Deja, robotas nukerpa tik tai, kas yra akyse, ir net neįsivaizduoja, kaip patekti į plaukus už ausų.
Erdvėlaivis „Solar Orbiter“ parodė daugybę paslaptingų „laužų“ Saulėje
2020 m. Birželio 15 d. Kosminis laivas „Solar Orbiter“ priartėjo prie Saulės rekordiniu 77 milijonų km atstumu, kuris yra pusė atstumo nuo Žemės iki žvaigždės. Jis skrenda toliau, pagrindinė misija prasidės tik 2022 m., Tačiau įrenginys jau pradėjo rinkti ir perduoti informaciją. Ir pačios pirmosios nuotraukos sukėlė sąmyšį mokslo bendruomenėje – Saulės paviršius buvo pašviesintas nežinomo pobūdžio šviesos blyksniais. Jie dega dažnai ir ryškiai, tačiau patys yra labai maži Saulės masteliu. Vieno „gaisro“ dydis yra maždaug lygus Europos plotui, todėl jų pamatyti iš Žemės buvo neįmanoma.
Atsakymus greičiausiai teks ieškoti būsimuose „Solar Orbiter“ pranešimuose. Erdvėlaivis turi baigti gravitacinių manevrų seriją ir galiausiai patekti į orbitą, iš kurios gali stebėti Saulės polinius regionus – pirmą kartą istorijoje! Jis taip pat bandys rasti saulės vėjo šaltinius ir daugelį kitų reiškinių.
Rejewskio ciklometras buvo atkurtas Kembridže, jo pagalba Enigma buvo nulaužta
Kembridžo inžinerijos magistras Hal Evansas sugebėjo sukurti visiškai veikiančią elektromechaninio kriptografijos prietaiso, žinomo kaip Rejewski ciklometras, kopiją. Tai buvo Bomba, kurią Alanas Turingas per Antrąjį pasaulinį karą panaudojo nulaužti nacių „Enigma“ šifravimo mašiną. Kiti Rejewski ciklometrai buvo sunaikinti prieš 80 metų. Lenkijos matematikai, dirbę kartu su Rejewskiu, sugebėjo į JK perduoti tik technologiją, bet ne pačius prietaisus. ejewskis buvo vienas iš pirmųjų, supratusių „Enigma“ pažeidžiamumą, kurio kodas priklausė nuo rotorių pradinės padėties. Tiesa, buvo daugiau nei 100 000 variantų. „Enigma“ kūrėjai rėmėsi tuo, kad žmogus tiesiog negali apdoroti tokio duomenų kiekio, todėl Reevskis padarė proveržį sukurdamas prietaiso prototipą greitam automatiniam iššifravimui.
Mažytė „kamera kuprinėje“ leis pažvelgti į pasaulį vabalų akimis
Vašingtono universiteto (JAV) mokslininkai sukūrė jutiminę „kuprinę“, kurią galima uždėti ant didelių vabalų nugarų. Šioje robotinėje kuprinėje yra maža valdoma kamera, galinti filmuoti ir transliuoti vaizdo įrašus 1–5 kadrais per sekundę. Tai leidžia pažodžiui pažvelgti į pasaulį vabalų akimis.
Kamera sveria tik ketvirtadalį gramo, fotografuoja nespalvotą vaizdo įrašą ir naudoja ypač mažai energijos. Be to, nuotolinio operatoriaus nurodymu jį galima pasukti 60 °. Kuprinėje yra įmontuotas pagreičio matuoklis, kuris įjungia fotografavimą tik judant vabalui. Visa sistema su vienu įkrovimu gali dirbti 6 valandas.
„Google“ išmanioji tatuiruotė paverčia jūsų rankas jutikliniu ekranu
„Google“ sugalvojo, kaip pakeisti komandų įvesties įrankius, skirtus valdyti įvairius žmogaus kūno įtaisus. Mes kalbame apie „protingų tatuiruočių“, kurios dabar yra savotiška nešiojama elektronika, technologiją. Darbinis naujovės pavadinimas yra „SkinMarks“, jos kūrime dalyvavo Saro universiteto (Vokietija) tyrėjai. Jie sukūrė specialų rašalo tipą, reaguojantį į jo paties deformaciją
Didžiausias Europoje 3D spausdintuvas labai greitai atspausdino dviejų aukštų namą.
Belgijos statybų bendrovė „Camp C“ panaudojo didžiausią 3D spausdintuvą Europoje, norėdama atspausdinti dviejų aukštų namą vienu etapu. Spausdintuvo matmenys yra 9,75 x 9,75 m. Skirtingai nuo daugelio spausdinimo rašalu naudojamų „brolių“, jis naudoja specialų betoną, specialiai sukurtą sluoksniavimui.
Turime pirmąsias Ganymedo polių nuotraukas – ten lyja plazma
NASA erdvėlaivis „Juno“ ketverius metus skriejo aplink Jupiterį ir stebėjo jo mėnulius. Tačiau tik dabar jis pirmą kartą nufotografavo iš 100 000 km atstumo vieno iš jų – Ganymede šiaurinį polių, kur nuolat krenta plazmos „lietūs“.
Ganimidas yra be galo įdomus. Tai yra didžiausias saulės sistemos palydovas, kurio skersmuo yra 5267 kilometrai (tai yra 8% didesnis nei nei merkurijus). Jį sudaro vandens ledas ir sušalusios silikato uolienos. Kai kurie mokslininkai mano, kad po Ganimedės paviršiumi gali būti vandenynas.
NASA tikisi, kad iš „Juno“ gauta informacija praplės supratimą apie visų Jupiterio 79 palydovų evoliuciją nuo jų įkūrimo ir padės rengiant misijas į juos – atitinkamai 2022 m. ir 2023–25.
Per Arizoną teka grėsminga juoda upė.
Tai neužgesinamo gaisro pasekmės.
Organinės medžiagos dirvožemyje mineralizuojamos, metalai ir toksinai koncentruojasi, keičiasi žemės struktūra ir fizinės savybės, kurios pradeda atstumti vandenį. Tokiomis sąlygomis pakanka nedidelio lietaus, tik 7 mm kritulių, kad sudegusi masė pakiltų ir per pusvalandį plūduriuotų audringoje srovėje – tai buvo užfiksuota vaizdo įraše.
Japonai pastatė traukinį kuris nebijos žemės drebėjimo.
Japonija pagamino greitaeigį traukinį „N700S“, galintį įsibėgėti iki 365 km / h. Tačiau jo „darbinis“ greitis yra šiek tiek mažesnis – tik 285 km / h. Pasak bendrovės, traukinys taip pat yra labai atsparus žemės drebėjimams, nes įmontuotas autonominis maitinimo šaltinis.
Nepamirškite, kad iki 10% visų pasaulio žemės drebėjimų įvyksta Japonijoje, nepaisant to, kad jos teritorija yra tik 1/100 iš 1% Žemės paviršiaus. Japonų inžinierių ir geležinkelio darbuotojų akivaizdoje per visą šios šalies greitųjų geležinkelių istoriją nukentėjo nė vienas keleivis.
„Voicemod“ programa leidžia kalbėti Darth Vader balsu
Programinė įranga „Voicemode“ asmeniniams kompiuteriams tapo populiaresnė virtualių pokalbių ir konferencijų dalyvių tarpe, todėl jie tapo įdomesni. Anot „The Verge“, „Voicemod“ kūrėjai paleido naują nemokamą „iPhone“ programą ir netrukus tikimasi „Android“ versijos.
Plaukų regeneravimo technologija kovoja su senatvės klausos praradimu
Masačusetso (JAV) tyrėjai pasiūlė alternatyvų požiūrį į presbiskusijos vystymąsi – laipsnišką klausos praradimą senstant žmogaus kūnui. Anksčiau buvo manoma, kad tai yra daugiafaktorinis procesas, todėl kaltas pats senėjimas, dėl kurio mes dar nesugebame kovoti. Tačiau Amerikos mokslininkai turi kitokią nuomonę – jie kaltina vidinės ausies ląstelių nusidevėjimu ir jie jau žino, kaip jį pataisyti. Mokslininkai nustatė aiškų ryšį tarp klausos sutrikimo ir plaukų ląstelių sluoksnio sunaikinimoir tai reiškia, kad esmė yra ne abstrakčiame senėjime, o tam tikros kūno dalies būsenoje.Tyrėjų teigimu, čia pasitarnaus regeneracinės plaukų terapijos technologijos. Tačiau tai yra palyginti nauja sritis, kurioje dar yra daug nežinomųjų, todėl dar per anksti kalbėti apie konkretų senatvės klausos atstatymo receptą.
Astrofizikai sukūrė didžiausią ir išsamiausią 3D visatos žemėlapį pasaulyje
Nuo pirmadienio bet kuris interneto vartotojas dabar gali peržiūrėti didžiausią ir išsamiausią 3D žemėlapį, kurį kada nors sukūrė. Prieš jo atsiradimą buvo 20 metų trukusių tyrimų, kuriuose dalyvavo šimtai mokslininkų iš trisdešimties mokslo institucijų iš viso pasaulio.
Jie atliko didžiulį darbą tyrinėdami ir analizuodami daugiau nei keturis milijonus galaktikų ir kvazarų, kurie padėjo astrofizikams geriau suprasti Visatos plėtimosi procesą ir istoriją. Pagrindiniai tyrėjų moksliniai instrumentai yra multispektrinė vaizdo analizės sistema „Sloan Digital Sky Survey“ (SDSS) ir duomenys, surinkti per pastaruosius šešerius metus iš optinio teleskopo Naujojoje Meksikoje.
3D žemėlapis rodo, kad tam tikru momentu Visatos plėtimasis pradėjo spartėti ir nesustoja iki šiol. Pasak tyrėjų, to priežastis yra tamsi energija, nematoma medžiaga, kuri telpa į Einšteino reliatyvumo teoriją, tačiau dar neatrasta.
Kas nutiks, jei numesite nedidelį automobilį ant milžiniško kirvio
„DreamGlass“ – 4K papildytos realybės laisvų rankų įranga, kuriai nereikia ekrano
Prietaiso kaina 379 USD, pristatymas planuojamas 2020 metų rugsėjį.
Pirmuosius robotų mūrininkas Hadrianas pastate pirmąjį namą
Robotų mūrininko Hadrian X pristatymas įvyko 2015 m., Kai jo kūrėjai – Australijos įmonės „Fastbrick Robotics“ (FBR) robatą kuris pirmą kartą pademonstravo savo milžiniškos manipuliatoriaus rankos galimybes.
Šiandien jis jau gali pats kloti plytas ir klijuoti skiedinį / klijus, naudodamas teleskopinę strėlę, pritvirtintą prie ekskavatoriaus ar sunkvežimio pagal 3D kompiuterio namo modelį, įkeltą į savo kompiuterį.
Hadrian X“ per valandą gali sudėlioti 200 blokų. .
Paskubėkite grožėtis kometa nes kitas šansas ją pamatyti bus tik po 7000 metų
Šis eko įtaisas sumažins triukšmą pro atvirą langą 10 decibelų
„Scientific Reports“ aprašytas naujas įrenginys, kuris sumažina garsų, sklindančių pro atvirą langą, apimtį. Jį galima montuoti į stumdomus dvigubo stiklo langus ir jis sumažins lauko triukšmo tūrį 10 decibelų.
Autonominis robotų mokslininkas eksperimentus vykdo be žmogaus pagalbos
Pirmoji roboto darbo pamaina truko aštuonias dienas, iš 192 valandų jis dirbo 172, o likusį laiką praleido kraudamas baterijas. Proceso metu robotas negavo jokių komandų, jis savarankiškai atliko 688 eksperimentus ir galiausiai rado pačią naują fotokatalizatorių.
Dirbtinis intelektas perpiešė istorinę filmuotą išsilaipinimo mėnulyje medžiagą.


„Panasonic“ išbando nepilotuojamą keleivių kėdžių  transportą

Kaip planavo „Panasonic“ inžinieriai, pirminį robotą valdys stoties darbuotojas, o antrasis ir trečiasis savarankiškai seks paskui lyderį. Šiuo atveju kūrėjai svarbiausią naujųjų robotų funkciją vadina galimybe automatiškai stabdyti jei „karavano“ kelyje atsiranda kliūtis. Pagal užmanymą visa trijulė turi  laiku susti, o kai kliūtis išnyks, jie toliau judės. Pagrindinis „Panasonic“ tikslas yra sukurti autonominę žmonių pervežimo sistemą, kuriai visiškai nereikalingas žmogaus valdymas.


„DreamGlass“ – 4K papildytos realybės laisvų rankų įranga, kuriai nereikia ekrano
Prietaiso kaina  379 USD, pristatymas planuojamas 2020 metų rugsėjį.
 
https://www.youtube.com/watch?time_continue=24&v=taG1a24D6mo&feature=emb_logo

Naujojoje Zelandijoje Robotas” SPOT” pradėjo darbą avių ganykloje
„Boston Dynamics“ (JAV) robotas „Spot Robot“ gali būti valdomas nuotoliniu būdu iš bet kurios pasaulio vietos, bendradarbiaujant su „Rocos“ debesų platforma (Naujoji Zelandija). Norėdami parodyti naujas galimybes, amerikiečių robotų komanda perėmė roboto, esančio atokiame Naujosios Zelandijos ūkyje, valdymą.
Naujoji programinės įrangos platforma leidžia nuotoliniu būdu valdyti bet kokį „Spot“ skaičių.
Reikia nepamiršti, kad ši kompanija robotus kuria pirmiausia kariniems tikslams.

2020.04.17 Kalmarai, aštuonkojai ir sepijos gali patys pakeisti RNR.
Įprastu atveju RNR pradeda formuotis ląstelių dalijimosi metu, kaip transportinė DNR sekos kopija, suskaidoma po fragmentą. Bet jei žmogui , tokia RNR nesikeičia tai kalmaruose ji patenka į aksoną ir ten veikiant daugybei veiksnių, prasideda šios RNR pertvarkymo procesas, kuris yra labai plataus masto.
Mokslininkai nežino, kodėl kalmarai turi tokį keistą sudėtingą mechanizmą. Yra versija, kad jie nusprendė paimti evoliuciją į savo rankas, todėl nepasikliauna atsitiktinėmis mutacijomis ir nelaukia, kol jų kūnas pradės prisitaikyti prie naujos realybės. Jie vykdo valdomą redagavimą, kad iš karto pakeistų RNR ir jų pagrindu surinktų visiškai skirtingus baltymus. Tokie, kuriuos kūnas turi išgyventi dabar.
2020.04.17 Dantys, kaip medžio žiedai, saugo visų svarbių mūsų gyvenimo įvykių pėdsakus.
Niujorko universiteto mokslininkai atrado, kad medžiaga, iš kurios susideda žmogaus dantų šaknys, yra savotiška mūsų gyvenimo kronika. Nors patys dantys po formavimo nesikeičia, specifinis kaulinis audinys, vadinamas cementu aplink šaknis, yra nuolat sluoksniuojamas. Ir šiuose sluoksniuose mokslininkai rado aiškių svarbių biologinių įvykių, kurie paveikė žmogaus gyvenimą, pėdsakų.
2020.04.17 JAV kariuomenė pasirinko du kandidatus į būsimo sraigtasparnio titulą.
JAV kariuomenė sumažino Ateities atakos ir žvalgybos (FARA) konkurso dalyvių skaičių dėl teisės gauti ateities daugiafunkcinio sraigtasparnio gamybos sutartį nuo penkių iki dviejų. „Bell Helicopter“ (modelis 360 „Invictus“) ir „Sikorsky Aircraft“ („Raider X“ modelis) buvo suteikta galimybė pradėti kovoti tarpusavyje iš kurių geriausias pakeis pasenusį „Bell OH-58 Kiowa“.
220.04.17 Medžiagų mokslo profesorius siūlo statyti pastatus su bakterijomis
Kolorado universiteto Boulderyje medžiagų mokslininkas ir inžinerijos specialistas Willas Srubaras tvirtina, kad gyvos, savarankiškai besivystančios ir savaime besigydančios struktūros bus geriausias pasirinkimas ateities statybų pramonei.
Manoma, kad gyvųjų medžiagų plėtra ne tik sumažins naujų pastatų remonto ir surinkimo finansines išlaidas, bet ir pašalins daugelį įprastų statybinių medžiagų gamybos išlaidų.
2020.04.17 Didžiausias pasaulyje lėktuvas An-225 „Mriya“ padarė pirmąjį skrydį po modernizacijos.
Milžiniškas lėktuvas turi kelis pasaulio rekordus, įskaitant sunkiausio krovinio, sveriančio 187,6 tonos, pristatymą. Jis gali kelti dar daugiau – beveik iki 250 tonų. „Mriya“ kilimo svoris yra 630 tonų.
Dvigubas slenkstis ir išlenkti sparnai su šešiais turboreaktyviniais varikliais yra savotiškas buvusios sovietinės mokyklos dizaino ir šiuolaikinių naujovių derinys, kurį sudaro automatizuota valdymo sistema, triguba atsarginė hidraulika ir važiuoklė, susidedanti iš 32 ratų. Pakrovimas atliekamas per atlošiamą nosį. Krovinių skyriaus talpa yra daugiau nei 14 000 kubinių metrų. m
2020.04.17 Gera muzika sinchronizuoja muzikanto ir jo klausytojų smegenis
Kinijos neuromokslininkai eksperimentiškai užmezgė glaudų ir labai stiprų ryšį, atsirandantį tarp muzikantų smegenų ir jų klausytojų koncertų metu. Gyvos muzikos energija pasirodė esanti labai reali biologinė. Kuo labiau įsijautęs muzikantas groja, tuo aukštesnis yra jo ir jo muziką klausančių žmonių smegenų veiklos sinchronizacijos lygis.
2020.04.17 Australijoje rasti suakmenėjusio visų gyvūnų protėvio palaikai Žemėje.
Pietų Australijoje tyrėjai atrado būstą, o paskui ir pačių būtybių palaikus, kuriuos jie pavadino seniausiais planetos gyvūnais. Jų mokslinis vardas yra Ikaria wariootia, ir jie atrodė kaip maži kirminai. Šios būtybės gyveno pačiame Ediac periodo pabaigoje, tuo metu, kai gyvenimas tik kilo iš vandens.
.Kirminas buvo labai mažas vos 2–7 mm ilgio ir 1,2–1,5 mm pločio. Liekanų amžius yra maždaug 555 milijonai metų. Fosilijose labai tiksliai buvo įspausta dvišalė struktūra, kurioje viena kūno galūnė yra burna, o kita pašalina atliekas. Viduryje yra labai primityvi, bet funkcionuojanti virškinimo sistema. Ši dvipusė struktūra išliko šimtus milijonų metų ir ją paveldėjo milijonai gyvūnų rūšių

……………………………………………………………………………………………..

2020.04.17 Visi Negyvosios jūros ritiniai esantys Amerikos Biblijos muziejaus pasirodė klastotės
Negyvosios jūros ritiniai yra seni žydų rankraščiai, kurių dauguma parašyti hebrajiškai, kiti — aramėjiškai ir keletas — graikiškai. Daugelis šių ritinių bei jų fragmentų datuojami dar iki Jėzaus gimimo: jiems 2000 su viršum metų. Tarp pirmųjų ritinių, gautų iš beduinų, buvo septyni ilgi įvairios būklės rankraščiai. Apieškojus daugiau olų, rasta kitų ritinių bei tūkstančiai jų fragmentų. Per 1947—1956 metus netoli Kumrano, prie Negyvosios jūros, iš viso aptikta 11 olų su paslėptais ritiniais.
„Art Fraud Insights“ ekspertai baigė Negyvosios jūros ritinių („Qumran rankraščių“), saugomų Biblijos muziejuje Vašingtone, tyrimus. Kai kurie iš šių senovės dokumentų ši įstaiga gavo 2017 m. Abejonės dėl jų autentiškumo kilo beveik iškart ir dabar yra įrodymų, kad mes kalbame apie šimtmečio apgaulę.
Visi fragmentai pasirodė suklastoti. Popierius nors ir senas, bet ne pergamentas, rašalo cheminė sudėtis parodė tipiškų šiuolaikinių medžiagų sudėtį kurių prieš du tūkstančius metų paprasčiausiai neegzistavo.
Svarbių religinių dokumentų klastojimas įrodytas, dabar tik kyla klausimas: kas tai padarė ir kodėl?

………………………………………………………………………………………….

2020.04.17 Rusijos mokslininkai sukūrė inhaliatorių, kuris padės kovoti su koronavirusu
Koronaviruso epidemija žymiai suaktyvino mokslininkų pastangas sukurti naujus, efektyvesnius vaistus ir prietaisus. Vienas iš naujausių Rusijos išradimų yra PM&HM inhaliatorius. Anot Rusijos įmonės „Venture Company“ spaudos tarnybos šis inhaliatorius padės gydyti daugybė sunkių ligų, įskaitant koronavirusinę pneumoniją.
Šiuo metu įrenginys bandomas, norint gauti reikiamą sertifikatą. . Juos taip pat galima įsigyti individualiam naudojimui už 3000 rublių kainą.
Kaip matome tai tik įrenginys ir daugiau klausimų nei atsakymų.
https://www.youtube.com/watch?v=0hR6PTPHsN8&feature=emb_logo

…………………………………………………………………………………………………..

Šis dronas JC260 skirtas bombarduoti miško gaisrus iš oro.
Drono skrydį vykdo du bendraašiai sraigtai, kurių skersmuo yra 3,6 metro, varomi dviem 34 arklio galių vandeniu aušintais benzininiais varikliais. Greitis 100 km / h vieno benzino bako užtenka 3–4 skrydžio valandoms, ilgis 2,8 m, svoris – 260 kg, įskaitant bombas.……………………………………………………………………………………………………………………………….

2020.04.17 Mokslininkai sukūrė baltymus, kurie valo kraują nuo riebalų

Naujas Sinsinačio universiteto (JAV) tyrėjų išradimas skamba kaip ideali priemonė pasyviai atsikratyti kūno riebalų. Deja dar nekalbama apie stebuklingą vaistą kuris padės numesti svorio. Mokslininkai bando kontroliuoti riebalų pertekliaus pašalinimo iš kraujotakos procesą, kad sumažintų naštą kūnui.
Eksperimentai su graužikais buvo labai sėkmingi – jų kraujas buvo sėkmingai išgrynintas iš trigliceridų net ir vartojant daug riebaus maisto. Deja, tai dar nereiškia, kad tą patį galima pakartoti ir su žmogumi, mokslininkai nieko nežino apie ilgalaikį poveikį ir šalutinius veiksnius.

…………………………………………………………………………………………………………………………….

Senovės Antarktida buvo ne ledynas, o šiltas pelkėtas miškas.

Tarptautinė tyrėjų komanda paėmė 90 milijonų metų senumo dirvožemio, kuris atidarė paslapties uždangą virš senovės Antarktidos, pavyzdį. Pasirodo, kadaise buvo vėsių, drėgnų tropikų su tankia augmenija, upėmis ir pelkėmis. Vidutinė metinė oro temperatūra svyravo apie 12 ° C, vasarą pakilo iki malonios 19 ° C, o kritulių kiekį buvo galima palyginti su Šiaurės Europa.

Iš visų tyrimo metu gautų išvadų iškyla nauji klausimai. Dabar mokslininkai turės peržiūrėti nustatytus kreidos eros klimato modelius ir bus bandoma atsakyti kas nutiko planetai, kad žydintis žemynas tapo ledine dykuma.

…………………………………………………………………………………………………………………………..

Klastingas biotrapas užkirs kelią gripo virusui pasiekti tikslą

Vokiečių mokslininkams pavyko neutralizuoti paukščių gripo virusą nauju ginklu – fago kapsidu. Tai yra sintetinė struktūra, pagrįsta natūraliu bakteriofagu, kuris užmaskuojamas kaip tikslinės ląstelės ir provokuoja virusą pulti. Esant pakankamam skaičiui fago kapsidų, jie sugeba perimti visą virusų tūrį, kol jie nepakenks kūnui.
Idėja sukurti tokį ginklą nuo gripo tiesiogine to žodžio prasme paties viruso paviršiuje, kuris yra padengtas hemagglutinino smaigaliais. Jie veikia kaip raktai, prisitvirtindami prie cukraus molekulių plaučių ląstelių paviršiuje. Norint suformuoti patikimą jungtį, reikia labai tiksliai sutapatinti abiejų pusių cheminės struktūras.

Bandymai su gyvūnais patvirtino matematinius modelius – bakteriofagas patikimai apkapojo virusą, užkirsdamas kelią jo dauginimuisi plaučiuose. Dar geriau, kad jis parodė veiksmingumą prieš kelias padermes iš karto. Tai yra, įrankis tinkamas kaip neatidėliotinas sprendimas sezoninių ligų atvejais, o jo pagrindu palyginti greitai galima sukurti vakciną nuo naujų padermių. Tai nereiškia, kad vaistas pasirodys rytoj, tačiau pati technologija atveria dideles galimybes virusologams

…………………………………………………………………………………………………………………….

Bioreaktorius duos deguonies ir vertingų cheminių žaliavų Marso kolonistams.
Jau dabar mokslininkai galvoja, kaip pirmųjų Marso misijų dalyviai pasigmins – deguonį, vandenį, statybines medžiagas. Vienas iš variantų yra surinkti anglies dioksidą iš Marso atmosferos (kuris sudaro 95,32% CO2) ir paversti jį daugiafunkcine „plyta“ organinių elementų sintezei.
Bioreaktorius veikia tuo pačiu principu, kaip ir natūralus augalų sintezės procesas, kurio metu jie, naudodami saulės spindulius, paverčia CO2 į cukrų, reikalingą energijai gaminti. Bioreaktoriui taip pat naudojamas vanduo ir bakterijos „Sporomusa ovata“, dedamos į nanovielių rinkinį, kad būtų skatinamas procesas.
Sugerdami šviesą, generuodami elektronus ir „maitindami“ bakterijas, gyvenančias tarp jų, nanolaidai sukelia cheminį procesą, leidžiantį bakterijoms paversti CO2 į vandenį, acetatą ir deguonį.

………………………………………………………………………………………………………………..

2020.04.17 Nerimą keliančios naujienos: užfiksuota pirmoji istorijoje karščio banga.
Paprastai pavasario pradžioje temperatūra svyruoja apie nulį. Tačiau 2020 m. Sausio 23 d. Termometras rodė 7,5 ° C, o kitą dieną – net 9,2 ° C.

……………………………………………………………………………………………………………………….

2020.04.17 Už 750 tūkst. USD būsite panardyti į Marianų lovio dugną.
Vieno turo kaina yra 750 tūkst. USD, per 8 dienas vienas turistas padaro tris panėrimus.
Caladan Oceanic įkūrė Viktoras Veskovo, išėjęs į pensiją JAV karinio jūrų laivyno karininkas ir dosnus investuotojas. Jie jau yra tai padarę du kartus, kad asmeniškai įvertintų šios vietovės turizmo galimybes, ir priėjo prie išvados, kad tokia paslauga turi nemažai privalumų, jau nekalbant apie tokio pasiūlymo unikalumą.
Didžiausias gylis − 11 034 m.

…………………………………………………………………………………………………………………………….

2020.04.17 Fotografui mėgėjui pavyko nufotografuoti tarptautinę kosminę stotį neišeinant iš namų
Socialiniame ir naujienų tinklalapyje „Reddit“ pasirodė„snaiperio“ nuotrauka, kurią amerikiečių fotografas mėgėjas padarė iš savo namų, naudodamas pažangų teleskopinį įrenginį.

……………………………………………………………………………………………………………………………….

2020.04.17 Šis joninis variklis vieną dieną galės išgelbėti mūsų planetą
2021 m. Liepą įvyks misija, kurios tikslas – pataisyti tikro asteroido kursą. Objektas vadinamas Didim-B, asteroidas esantis už 11 milijonų km nuo Žemės. Norėdami įveikti šį atstumą ir pakoreguoti asteroido kursą, paruoštas DART erdvėlaivis su naujausiu NEXT-C jonų varikliu.

„NEXT-C“ yra maždaug tris kartus galingesnis nei ankstesnės „NSTAR“ serijos jonų varikliai, naudojami NASA DAWN ir „Deep Space One“ misijose. Jo galia siekia 6,9 kW, traukos jėga didesnė kaip 236 mN, o impulsas yra net rekordinis – 17 MNs. Variklis naudoja ksenoną kaip kurą, kuris praeina per akseleratorių, susidedantį iš dviejų grotelių.
Bandymai atliekami su tikslu atsigabenti asteroidus turinčius milžiniškus kiekius resursų.

……………………………………………………………………………………………………………………………….

2020.04.17

2020.04..17 Kinija pristatys naują interneto protokolą „Naujas IP“ su įmontuotu „jungikliu“
Kinijos elektronikos milžinė „Huawei“ kartu su Kinijos pramonės ir informacinių technologijų ministerija ir keliomis kitomis įmonėmis kuria naują protokolą naujiems IP duomenims perduoti, kuris, tikimasi, pakeis dabartinį TCP / IP.
Anot „The Financial Times“, naujasis IP protokolas suteiks Kinijos valdžios institucijoms papildomą galimybę cenzūruoti ir kontroliuoti savo piliečius. Visų pirma, jame pateikiama atjungimo komanda, leidžianti išjungti duomenų perkėlimą į tam tikrą adresą arba iš jo.……………………………………………………………………………………………………………….

2020.04.17 Astronomai pagaliau rado Paukščių Tako kraštą

Mūsų Paukščių Tako galaktika pasirodė 15 kartų didesnė, nei buvo spėjama. Tai, ką galima pamatyti naktiniame danguje, yra tik centrinis ryškus spiralinis diskas, kurio skersmuo yra 120 tūkstančių šviesmečių. Tamsiosios medžiagos debesys sudarantys didžiąją dalį mūsų galaktikos, tęsiasi daug toliau IR užima 1,9 milijono šviesmečių skersmens plotą.

……………………………………………………………………………………………………………………………..

2020.04.17 skyje rastos „voratinklio linijos“ – leidžia nustatyti gėrimo rūšį 90% tikslumu.
Pirmiausia tyrėjams pavyko nustatyti pėdsakų susidarymo mechanizmą. Lašelis kraštuose išgaruoja greičiau nei centre, todėl skystis juda ir nešioja jame ištirpintas kietąsias medžiagas, kurios sudaro pėdsaką. Skirtingos rūšies viskis turi unikalų vienetinį pėdsaką.

…………………………………………………………………………………………………………….

Atspausdintas maistas išmokys valgyti mažiau ir greičiau.
Maistas, atspausdintas naudojant tokį spausdintuvą, keičia gaminių struktūrą taip, kad žmogus pasijustų sotus, vartodamas mažiau maisto.

…………………………………………………………………………………………………………………

2020.04.17 NASA suteikė leidimą ištirti neregėto masto nežemiško radijo teleskopo koncepciją. Speciali komanda gavo 125 tūkstančius dolerių ir per metus patikrino visas sąlygas ir faktus bei paruošė tokio projekto planą.

…………………………………………………………………………………………………………………………………..

2020.04. 17Mokslininkai išsiaiškino petricoro kvapo patrauklumo paslaptį
Pasirodo, ne tik mums, žmonėms, drėgnos žemės ir neseno lietaus aromatas atrodo patrauklus. Šis kvapas, kuris vadinamas savo pavadinimu „petricor“, kyla iš organinių junginių geosmino, kurį gamina mikrobai – įskaitant bakterijas Streptomyces (Streptomyces). Yra žinoma, kad streptomicitai išskiria šią medžiagą mirdami, o skirtingi tvariniai, įskaitant žmones, į tai reaguoja ypatingai.

…………………………………………………………………………………………………………………………….

2020.04.16 „Smart Paint“ pavers jūsų sofos porankį valdymo pultu

Įsivaizduokite, kad jums nebereikia valdymo skydelių, o norėdami manipuliuoti televizoriaus meniu, tiesiog paglostykite sofą, ant kurios sėdite. Arba, kad įjungtumėte kambario apšvietimą, galite paliesti bet kurią sienos dalį ir nejausti jungiklio. MIT (JAV) mokslininkų sukūrė nauja purškiamų jutiklių technologija „SpravableTech“kuri sukurta tokiems ir platesniems tikslams.
https://www.youtube.com/watch…

……………………………………………………………………………………………………………………………………..

2020.04.16 Magnetinė smegenų stimuliacija parodė stulbinančią sėkmę gydant depresiją.
Dar 2008 m. Stanfordo (JAV) mokslininkai nustatė, kad tam tikroms žmogaus smegenų dalims depresijos gydymui gali būti panaudotą magnetinės stimuliacijos technologija. Nuo to laiko jie žengė toli į priekį ir neseniai paskelbė naują klinikinių tyrimų ataskaitą, kurioje teigiama, kad depresijos gydymas sutrumpėjo nuo savaičių iki keleta dienų.
Atlikto eksperimento rezultatai teikia vilčių, iš 21 dalyvio, patyrusio sunkią depresiją ir norinčių nusižudyti, po penkių gydymo dienų 19 žmonių teigė, kad visiškai nustojo galvoti apie savižudybę.

………………………………………………………………………………………………………………………..

2020.04.16 Forme Life“ išmanusis veidrodinis treniruoklis
„Forme Life“ turi paslėptą sistemą su elektriniu varikliu, kuris sukuria reikiamą pasipriešinimą atliekant įvairius jėgos pratimus.

„Forme Life“ komplektacijoje bus širdies ritmo monitorius ir kulkšnies dirželiai, kad būtų galima padidinti pratimų kiekį. Prie prietaiso „prijungta“ treniruočių sistema siūlo paruoštus pratimų kompleksus, o aparatas automatiškai sureguliuoja apkrovą pagal vartotojo fizinį lygį.
Tikimasi, kad „Forme Life“ pardavimų pradžia bus 2020 m. rudenį ir jų kaina bus 5811 USD.

…………………………………………………………………………………………………………………………

2020.04.15 Fizika: kaip atrodys kelionė į kitą planetą
„YouTube“ kanalas pavadinimu „Veiksmo laboratorija“ paskelbė apžvalginį vaizdo įrašą su pavyzdžiais, kaip skirtingų planetų gravitacija paveiks Žemės mechanizmus.
https://www.youtube.com/watch…

……………………………………………………………………………………………………………………….

2020.04.15 Vaisių žievelėse randama medžiaga, padeda gydyti išsėtinę sklerozę

Neseniai atliktas Thomaso Jeffersono universiteto mokslininkų grupės, vadovaujamos profesoriaus Guang-Xian Zhang, tyrimas parodė, kad vaisių žievelėse esantis junginys, ursolio rūgštis, gali palengvinti išsėtine skleroze sergančių pacientų būklę.
Išsėtinė sklerozė (MS) yra nepagydoma lėtinė autoimuninė liga, kuria serga milijonai žmonių visame pasaulyje. Jo atsiradimo priežastis iki šiol nežinoma. Tik žinoma, kad tam tikru metu imuninė sistema pradeda pulti apsaugines nervų galūnių membranas, susidedančias iš mielino, ir jas sunaikina.. Dėl to pažeidžiama nervų sistema, atsakinga už motorines funkcijas, o po kelerių metų žmogus virsta neįgaliu.
Tyrėjai ištyrė ursolio rūgšties sąveikos su ląstelėmis mechanizmą ir nustatė, kad ji slopina imuninių ląstelių aktyvumą, kurios yra ligos priežastis. Be to, ursolio rūgštis skatina oligodendrocitų – ląstelių, gaminančių mieliną, brendimą, formuojantį apsauginę nervų galūnių membraną.

“Tai nėra vaistas, – aiškina dr. Zhang. – Tačiau tai reikšmingai pakeis skleroze sergančių pacientų gyvenimo kokybę.

………………………………………………………………………………………………………………..

Branduolinės bombos pirmą kartą padėjo nustatyti tikrąjį banginių ryklių amžių
Gerai žinoma, kad medžių amžių galima nustatyti metiniais žiedais. Gyvūnų pasaulis išdėstytas skirtingai, todėl mokslininkai turi naudotis visiškai skirtingais amžiaus nustatymo metodais.
Australijos jūrų mokslų instituto vadovaujami Markas Mikanas, siekdamas nustatydami banginio ryklio amžių, atliko anglies-14 izotopo matavimą jo slankstelių kauliniame audinyje.
Anglies-14 yra radioaktyvus elementas, natūraliai esantis Žemės atmosferoje, jį absorbuoja visi gyvi daiktai. Tačiau praėjusį šimtmetį šaltojo karo metu buvo gausiai atliekama branduolinių bandymų ir jos lygis padvigubėjo. Tai automatiškai padidino anglies-14 koncentraciją gyvuose organizmuose..
Slanksteliuose esančiose metinėse dviejų negyvų banginių ryklių juostose išmatavus anglies-14 lygį nustatyta,kad juosta formuojama kasmet. Gauti rezultatai padėjo nustatyti, kad jie gyvena 50, o ne 100 metų.

…………………………………………………………………………………………………………..

2020.04.14 Perdirbtų padangų danga gali išgelbėti milijonus gyvybių

Didelė kelių dešimčių universitetų tyrėjų komanda, įgyvendindama SAFERUP projektą, sukūrė saugaus grindinio koncepciją.
Norėdami, kad kelio danga būtų minkštesnė, tyrėjai į tradicinį akmenų ir deguto trupinių mišinį įmaišė susmulkintų automobilių padangų, santykiu 40: 60%. Kadangi degutas yra ypač klampus skystis, jis gerai prisijungia prie guminių trupinių iš automobilių padangų.
Tyrimai parodė, kad naujoji kelio danga ne tik apsaugo nuo sužeidimų, bet, priešingai nei daugelis bijo, yra visiškai ekologiška.

………………………………………………………………………………………………………

2020.04.12 Juokingas robotas vėžlys gali tapti geriausiu žuvų fermų inspektoriumi pasaulyje
Talino technologijos universiteto tyrėjų komanda, vadovaujama profesorės Maarja Kruusmaa, sukūrė U-CAT robotą jūrinį vėžlį su kamera.

……………………………………………………………………………………….

Ši svetainė leis realiuoju laiku būti su legendiniu „Apollo 13“ skrydžiu.
https://apolloinrealtime.org/13/

……………………………………………………………………………………………………………………………….

„Harley-Davidson“ motociklai gaus „Android Auto“.
Geros žinios būsimiems legendinio „Harley-Davidson“ savininkams: nuo kitų metų visi „Touring“, „Trike“ ir „CVO“ motociklai aprūpinti „Boom“ priedais! „GTS Box“ bus siūlomas su jau įdiegta „Android Auto“.

……………………………………………………………………………………………………………………………….

Įsilaužėlių bendruomenėje kažkas ne taip. „Cybereason“ kibernetinio saugumo ekspertai nustatė, kad įsilaužėliai vis dažniau įsilaužė į kolegų asmeninius kompiuterius.
„Cybereason“ pranešė, kad ši tendencija tęsiasi keletą metų.

……………………………………………………………………………………………………………………………….

Naujoji „Fujitsu“ technologija leidžia magnetinei juostai konkuruoti su kietaisiais diskais.
Dabar visų dėmesys sutelktas į LTO-9 įrenginį kuris užtikrins duomenų įrašymo tankį iki 26,1 Tb (nesuspaustą), o greitį – iki 708 Mb / s.Tai yra daug daugiau nei didžiausias diskas, kurio talpa 20 TB, tuo tarpu informacija taip pat įrašoma greičiau ir saugoma pigiau.

……………………………………………………………………………………………………………………………….

Vėžinės ląstelės padejo išspręsti transplantato atmetimo problemą.
Pitsburgo universiteto (JAV) mokslininkai ištyrė kaip vėžinės ląstelės „nulaužia“ žmogaus imuninę sistemą ir šį metodą pritaikė pagrindinei transplantato atmetimo problemai išspręsti.

Natūrali vėžio ląstelių kliūtis yra organizmo imuninė sistema, veikianti labai stereotipiškai – ji siekia sunaikinti viską, ką laiko svetima, tačiau neliečia ląstelių, kurias laiko „savo“. Kai susiformuoja navikas, vėžio ląstelės išskiria CCL22 baltymą – žymeklį, kuris signalizuoja imunines T ląsteles, kad pažymėtų šias ląsteles kaip „savas“. Po to beveik niekas netrukdo jiems ramiai augti ir judėti po kūną.
Šiuo metu geriausias rezultatas atrodo taip. Į eksperimentines žiurkes buvo persodinti audiniai, organai ir net ištisos letenėlės, kurios per pastarąsias 200 dienų normaliai veikė be atmetimo požymių. Tai leidžia daryti išvadą, kad poveikis yra ilgalaikis ir tai atveria milžiniškas galimybes transplantacijos, taip pat vėžio gydymo srityse – jei žinome įsilaužimo mechanizmą, galime sukurti ir kovos su juo priemones

……………………………………………………………………………………………………………………………….

„Fujitsu“ sukūrė glaudinimo algoritmą, kurio pagalba vaizdo įrašo dydis bus sumažintas 90%.
Tokios technologijos poreikis atsirado atsiradus ypač aukštos raiškos kameroms išmaniuosiuose telefonuose (pavyzdžiui, „Samsung S 20 Ultra“ su savo 108 pikselių jutikliu) ir 4K vaizdo stebėjimo kameromis. Technologija vartotojams bus prieinama 2020 m. pabaigoje.

………………………………………………………………………………………………………………………………

PSO paskelbė oficialų koronaviruso kanalą „WhatsApp“

Šiandien akivaizdu, kad dezinformacija, susijusi su pandemija, yra ne mažiau bloga nei pats koronavirusas. Šiuo atžvilgiu Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) atidarė savo oficialų informacijos kanalą „WhatsApp“.
Oficialus PSO numeris +41 79 893 18 92.

………………………………………………………………………………………….

„Rotofarm“ yra kompaktiškas namų ūkis, kuriame visus metus galite auginti daržoves

„Rotofarm“ yra įtaisas, susidedantis iš didelės stalo lempos, sujungtos su ventiliatoriumi, aplink perimetrą tvirtinami 1,58 m ilgio daržovių daigai.
Sumokėję 440 USD galite tapti namų sodo savininku, o prekyba prietaisu prasidės spalio mėnesį.

……………………………………………………………………………………………………………………………….

„Continental“ įrengė pirmąjį 3D prietaisų skydelį serijiniam automobiliui.

„Continental“ paruošė pirmąją tokio tipo 3D vairuotojo duomenų vizualizacijos sistemą naujajam visureigiui „Genesis GV80“. Jis atrodo labai panašus į vaizdus iš sci-fi filmų, kuriuose indikatoriai, mygtukai ir kitos vartotojui reikalingos piktogramos yra virš skydelio.Priekinis stiklas ir didžioji dalis apžvalgos lieka atviri ir niekas nemato duomenų, išskyrus patį vairuotoją.
Štai tokios malonios naujienos vairuotojams.

……………………………………………………………………………………………………………………………….

DARPA pradeda kurti tolimojo nuotolio povandeninius dronus
Vykdydami „Manta Ray“ programą, DARPA pasirašė sutartis su „Lockheed Martin“, „Northrop Grumman“ ir „Navatek LLC“ dėl naujos kartos tolimųjų bepiločių orlaivių gamybos. Nepilotuojamos povandeninių transporto priemonės (UUV), galės keletą mėnesių veikti be žmogaus priežiūros, vykdys žvalgybą, kovinės atakos veiksmus jei to prireiktų.

……………………………………………………………………………………………………………………………….

JAV kosminės pajėgos gavo savo pirmąjį ginklą.
Nors jis ir nėra labai įspūdingas, bet tai yra ryšių trukdžių sistemos (CCS) 10.2 blokas. Jis buvo pradėtas naudoti su 4-ąja kosminės vadovybės eskadra Petersono oro pajėgų bazėje, Kolorado valstijoje
CCS bus dislokuota karinio transporto lėktuve. Jos pagrindinis tikslas yra slopinti priešo palydovo valdymo signalus. ………………………………………………………………………………………………………………………………

Mūsų palikuonys Lego detales vandenyne ras net po tūkstantmečio. Surinkti 40 metų pvz buvo prilyginti su esamais, siekiant nustatyti pokyti.
Remiantis tyrimais gamtoje esant pačioms griežčiausiomis sąlygomis plastikas sunaikinamas per 130 metų. Bet daug labiau tikėtina, kad vertės yra dešimt kartų didesnės iki 1300 metų. Mūsų palikuonys gaus daug materialių įrodymų apie tolimų protėvių nerūpestingumą, šiukšlinimą. ………………………………………………………………………………………………………………………………

„Cycleagle“ elektrinė riedlentė.
„Cycleaegle“ didžiausias greitis yra 43 km / h, ji taip pat turi atbulinę pavarą. Lentos ilgis – 118 cm, svoris – 19,5 kg (4WD versija) ir 17,5 kg (2WD versija).Su vienu krovimu nuvažiuosite apie 22 km. Kaina 1488 usd.
https://www.youtube.com/watch?v=LMcEkMoRL7g&feature=emb_logo ……………………………………………………………………………………………………………………………….

„ReMarkable 2“ planšetė tokia pat kaip plono popieriaus užrašų knygelė.
„ReMarkable 2“ yra ploniausia pasaulyje planšetė, kurios korpuso storis yra tik 4,7 mm, ir ji labai panaši į senas popierines užrašų knygeles (tokia kūrėjų idėja).
„ReMarkable 2“ įrengtas 1 GHz ARM A9 procesorius, 512 MB DDR3L RAM ir 8 GB kietojo kūno disko atminties – apytiksliai 100 000 puslapių ranka rašomo teksto. Yra „Wi-Fi“ modulis ir USB-C prievadas, o 3000 mAh talpos baterija 90 dienų veikia budėjimo režimu arba 2 savaites, kai dirbama 2 valandas per dieną vienu įkrovimu. Naujasis modelis naudoja „MyScript“ rašysenos atpažinimo technologiją. „Google Chrome“ papildiniai padeda jums skaityti pritaikytus žiniatinklio dokumentus be jokių papildomų langų.
Planšetinio kompiuterio kaina – 399 USD

…………………………………………………………………………………………………………………………….

Irane rastas paslaptingas senovės petroglifas, vaizduojantis besimeldžiančią mantiją.
Senovės petroglifą, nutapytą ant uolos, netoli Irano Sarkubi kaimo atrado Taivano ir Irano mokslininkų grupė ekspedicijos metu 2017–2018 m. 11 x 14 cm vaizdas primena meldžiamąją mantiją apsauginėje pozoje – nepaprastai būdingas petroglifų motyvas.
Mokslininkų teigimu, piešinio amžius yra nuo 4000 iki 40 000 metų, tikslaus amžiaus negalima nustatyti dėl šaliai įvestų sankcijų.

…………………………………………………………………………………………………………………………

Mokslininkai nustatė: kai kurie žmonės sugeba pajusti Žemės magnetinį lauką
Eksperimento metu savanoriams buvo prijungtais smegenų veiklos jutikliai (EEG), kada ritės buvo įjungtos ir atsirado magnetinis laukas, tyrėjai užfiksavo impulsus dalyvių smegenyse.
Buvo nustatyta, kad žmogaus smegenys fiksuoja ir selektyviai apdoroja magnetinio lauko impulsus. Reikėtų pažymėti, kad magnetoreceptyviuose gyvūnuose šis gebėjimas yra daug labiau išvystytas, todėl migracijos metu jie gali nustatyti maršrutus, jaustis artėjant žemės drebėjimams, ugnikalnių išsiveržimams ir kitoms stichinėms nelaimėms

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Subscribe US Now