Technologijų – Mokslo Naujienos

Mėnulyje randamas hematitas – ir tai glumina mokslininkus
Per savo egzistavimą žmonija gana gerai ištyrė Mėnulį. Mes žinome, kad ant jo praktiškai nėra oro, yra vandens, ledo, bet nėra skysto vandens. Mokslininkai nustebo kai mūsų palydove atrado hematito pėdsakus. Tai geležies oksidas, kuriam susidaryti paprastai reikia oro ir vandens.
Sujungus veiksnius – vandens pėdsakus palydovo paviršiuje ir Žemės deguonį ir padauginus iš milijardų metų, mėnulyje galite gauti hematito nuosėdų. Tačiau mėnulio mineralo paslaptis dar nėra iki galo išspręsta. Pavyzdžiui, nedidelis kiekis hematito buvo rastas ir tolimojoje Mėnulio pusėje, kur žemės deguonis iš esmės negalėjo pasiekti. Šis klausimas reikalauja tolesnių tyrimų ir naujų kosminių misijų.
Nuotraukoje gali būti: lauko
Britanija ketina atsikratyti savo šarvuotų pajėgų
Britų armija, kuri kadaise pirmoji mūšio lauke naudojo tankus, ketina jų visiškai atsisakyti. Todėl 227 pagrindiniai „Challenger II“ mūšio tankai netrukus bus panaikinti. Ne taip seniai „Challenger II“ buvo laikomas vienu geriausių NATO kovinių mašinų, tačiau, skirtingai nei „kolega“ amerikietis M1A2 Abramsas, „anglas“ nebuvo modernizuotas ir beviltiškai paseno. 2019 m. Londonas vis dėlto nusprendė modernizuoti 148 iš 227 tankų.
Savo ruožtu JK gynybos departamentas siūlo visiškai atsisakyti šios idėjos ir perskirstyti atlaisvintas lėšas šiuolaikinių karinių technologijų plėtrai. Visų pirma pirmenybė bus teikiama atakos sraigtasparniams (tarnyboje su Didžiosios Britanijos armija yra 50 „Apache“ atakos sraigtasparnių) ir oro desanto pajėgoms
Nuotraukoje gali būti: tekstas „What did Earth look like 750 million years ago? Jump to New York City“
Raskite savo namą
Interaktyvaus žemėlapio „Ancient Earth Globe“ dėka galite savo akimis pamatyti, kokias žemes jūsų gimtasis miestas aplankė per daugelį šimtų milijonų metų mūsų planetos istorijoje. Žemėlapis sujungia PALEOMAPS projekto paleogeografinius duomenis su „GPlates“ atvirojo šaltinio geoduomenų saugyklos duomenimis.amus Senovės Žemės žemėlapyje
Nuotraukoje gali būti: vienas ar daugiau žmonių, žmonės stovi, dangus, žolė, lauko ir gamta
Anduose rastas neįtikėtinas 10 milijonų metų senumo medis.
Moksle dažnai nutinka taip, kad atsitiktinis atradimas nuverčia žinomas teorijas ir priverčia ieškoti naujų kelių į tiesą. Paleontologinės ekspedicijos į Altiplano Andino, Peru aukštikalnių plynaukštę metu nariai atrado kai ką neįtikėtino – suakmenėjusias didžiulio medžio liekanas, kurių amžius apie 10 milijonų metų.
Elonas Muskas pristatė smegenų implanto „Neuralink“ prototipą
Praėjus metams po debiuto „Neuralink“ būstinėje, jos vadovas Elonas Muskas pristatė „V2“ modulį – veikiantį implantą, skirtą tiesiogiai prisijungti prie gyvos būtybės smegenų. Manoma, kad galų gale „Neuralink“ technologija bus pritaikyta žmonėms, tačiau pristatymas buvo atliktas tik su kiaulėmis. Kiaulė, vardu Gertrude su implantuota mikroschema, elgėsi natūraliai, o stebėjimo sistema užtikrintai skaitė signalus iš jos smegenų.
Naujasis lustas vadinamas „Link 0.9“ ir turi dvi dalis. Pirmasis yra plokštelė su 1024 elektrodais, tik 5 mikronų storio, kuri implantuojama į smegenų žievės dalį. Tai leidžia išmatuoti pagrindinius jos veiklos parametrus, o ateityje norint pasiekti įvairias funkcijas, elektrodai bus gilinami iki paties pagumburio. Plokštė su elektrodais yra sujungta su sandariu 23×8 mm moduliu, kuris dedamas į mažą kaukolėje iškirptą nišą. Čia vyksta pagrindinis neuroninės nuorodos darbas.
Dabartinis prototipas matuoja jo savininko temperatūrą, slėgį ir judėjimą, kad iš anksto numatytų širdies priepuolio ar insulto artėjimą. Ateities modeliai galės realizuoti visus kiborgizacijos stebuklus, pradedant atminties perkėlimu į išorinę terpę ir baigiant dialogu su mašinomis minties greičiu, taikant telepatiją, organų pakeitimą kibernetiniais protezais ir kt. Pagrindinės naujienos – pristatyme buvo paskelbta, kad bandymai su žmonėmis gali prasidėti šiais metais
LG sukūrė asmeninį oro valytuvą veido skydo pavidalu
„LG Electronics“ pritaikė oro valymo technologiją savo „PuriCare“ veido kaukei, aprūpintai maitinimo šaltiniu, oro valytuvu su dviem H13 HEPA filtrais, kelių greičių ventiliatoriais ir sterilizuojančiu UV spinduliais korpusu.
„PuriCare“ nešiojamas oro valytuvas prie jūsų veido prisitvirtina ausų dirželiais kaip įprasta kaukė, išskyrus 820 mAh bateriją. Tai užtikrina aktyvią oro filtravimo ir valymo sistemą aštuonias valandas ekonominiu režimu ir dvi valandas, kai veikia visu pajėgumu
Nuotraukoje gali būti: gamta
Paukščių tako ir Andromedos galaktikos susidūrimas jau prasidėjo
Tarptautinė astronomų komanda nustatė Andromedos galaktikos dujų aureolę. Jie panaudojo 43 kvazarų spindulius, kad analizuotų šviesos deformaciją, kai ji praeina per dujų srautus, naudodama Hablo teleskopo spektrografą. Paaiškėjo, kad šis mūsų kaimyninės galaktikos apvalkalas yra didžiulis ir tęsiasi milijonus šviesos metų.
Atlikę išsamų tyrimą, mokslininkai išsiaiškino, kad Andromedos galaktikoje yra du dujų korpusai. Vidinis, besitęsiantis pusę milijono šviesmečių, nuolat veikiamas juodosios skylės galaktikos centre, todėl jis yra labai dinamiškas ir sudėtingos struktūros. Išorinis apvalkalas, priešingai, yra šaltas ir ramus, tačiau jis yra kelis kartus didesnis nei vidinis, jo matmenys svyruoja nuo 1,3 iki 2 milijonų šviesmečių.
Du milijonai šviesmečių yra toks didelis atstumas nuo Andromedos galaktikos centro, kad jo dujų halas šiame kosmoso regione jau susikerta su panašiu Paukščių Tako dujų gaubtu. Pačios galaktikos labai greitai nesusidurs, tačiau jų tolimi dujiniai sluoksniai jau aktyviai spaudžia vienas kitą, todėl su išlyga galime pasakyti, kad prasidėjo galaktikų susidūrimas.
„Leyat Helica“ – automobilis, sukurtas prieš 100 metų.
„Elegance Concours“ yra neeilinis įvykis Hampton Court rūmuose JK, kuriame dalyvauja aukštuomenės atstovai ir jų prabangūs senoviniai automobiliai. Neįprasčiausias šių metų parodoje buvo „Leyat Helica“ oro automobilis, kurį 1921 m. Sukūrė prancūzų dizaineris Marcelis Leyatas.
Automobilis be sparnų, bet tai lėktuvas ant ratų su 18 arklio galių 1000 cm3 „Harley-Davidson“ varikliu lengvame faneros kėbule, sveriančiame 250 kg. Kūrėjas užsibrėžė tikslą priversti šią neįprastą transporto priemonę pajudėti ir jam tai pavyko: „Leyat Helica“ modelių (iš viso buvo sukurta 30 automobilių, iš kurių 23 buvo parduoti) 1927 m. galėjo įsibėgėti iki 171 km / h, kuris tuo metu tapo rekordiniu greičiu.
Didžiausias pasaulyje jutiklis užfiksavo pirmąją 3200MP nuotrauką pasaulyje.
JAV Energetikos departamento Nacionalinė greitintuvo laboratorija padarė pirmuosius bandomuosius kadrus, kad išbandytų naują kamerą ir pasiektų visų laikų rekordą. Faktas yra tas, kad gauto kadro fantastinė skiriamoji geba yra 3200 megapikselių. Pavyzdžiui, jei šiuo fotoaparatu padarysite žemės paviršiaus aerofotografiją, golfo kamuolio dydžio objektą galima pamatyti iš 24 km atstumo. Projekto tikslai yra ambicingi: naudodamiesi šia kamera astronomai galės užfiksuoti 100 000 000 kartų silpnesnę šviesą nei plika akimi matomumo ribą.
Nekalbama, kad tikslas ne tik kosmoso kryptimi, bet ir į žemę, bauginanti technologija.
Nuotraukoje gali būti: lėktuvas
Parduodamas vienintelis išlikęs naikintuvas „P-82 Twin Mustang“
Antrojo pasaulinio karo metu JAV pagamino 250 neįprastų naikintuvų „P-82 Mustang“ dvynių. Iki šiol išliko vienintelis pastaruoju metu parduotas už rekordinę 12 milijonų dolerių kainą. Prisijungusios prie Antrojo pasaulinio karo, JAV oro pajėgos pradėjo reguliariai bombarduoti Vokietijos karinius taikinius, pradžioje naudodamos bombonešius B-17G, o vėliau – ir „B-29 Superfortress“. Vienintelis parduodamas veikiantis „P-82 Twin Mustang“ (serijos Nr. 4483887) yra varomas dviem „Packard 1650“ varikliais ir naujais sraigtais. Jam atkurti prireikė 10 metų ir 200 tūkstančių žmogaus valandų.
Nuotraukoje gali būti: kavos puodelis
Austrijoje iš grybų pradėta gaminti praktiška ekologiška oda.
Austrijos mokslininkai kartu su kolegomis iš Suomijos baigia kurti naujos sintetinės odos pakaitalo pramoninės gamybos technologiją. Jie pasirinko grybus kaip pagrindinę medžiagą ir išmoko juos perdirbti taip, kad gaunama medžiaga būtų „vizualiai ir funkciškai“ panaši į apdorotą gyvūnų odą. Bet tam nereikia nieko nužudyti, o žaliavų šaltinis yra potencialiai begalinis.
Nėra nuotraukos aprašymo.
Nerimą keliančios naujienos: paracetamolis veikia sąmonę ir daro žmones neapdairesnius
Acetaminofenas, taip pat žinomas kaip paracetamolis, yra vienas iš 600 dažniausiai vartojamų vaistų Jungtinėse Valstijose (su prekės ženklais „Tylenol“ ir „Panadol“). Paracetamolį kas savaitę vartoja daugiau nei 25% šios šalies gyventojų, prisirišimas prie jo yra labai didelis. Ohajo valstijos universiteto mokslininkų išvados,yra tokios, kad šis vaistas daro įtaką žmonių elgesiui, todėl jie tampa neapgalvotesni.
Paracetamolio analgezinis poveikis pagrįstas jausmų aštrumo mažinimu, paciento nerimo mažinimu. Jis nustoja jaudintis, nusiramina, nustoja bijoti rizikos. Čia ir slypi pavojus – apsvaigus nuo vaisto, žmogus nustoja adekvačiai vertinti riziką. Šis „bebaimis“
elgesys kelia rimtų problemų.
Prieš 50 metų „Boeing“ ketino 747 paversti skraidančiu lėktuvnešiu.
Prieš pusšimtį metų „Boeing“ pradėjo kurti skraidančių lėktuvnešių, kurie tuo metu turėjo būti didžiausi „Boeing 747“ keleiviniai lėktuvai, koncepciją.
Koncepcija paremta idėja, kad skraidančių lėktuvnešių pagalba, JAV vadovybė sugebės daug greičiau reaguoti į krizines situacijas pasaulyje, nei naudodama įprastas priemones.
Vis dėlto skraidančio lėktuvnešio samprata vis dar gyvuoja. Pentagono X-61 „Gremlins“ projektas, numato šiame lėktuve patalpinti būrius mažų be piločių orlaivių, kurie atlikę užduotį sugrįš į lėktuvą.
Vokiečių dizaineris sukūrė patogią sulankstomą baidarę, sveriančią tik 6 kg
Valtis susideda iš vientisų polipropileno lakštų, lanksčiai pritvirtintų kartu ir pritvirtintų diržais bei aliuminio tvirtinimo detalėmis. Išskleistos baidarės ilgis yra 340 cm, plotis – 65 cm, o keliamoji galia – 118 kg. Irkluotojas turi integruotą sėdynę su putplasčio atlošu. Sulankstytą valties matmenys yra 70x50x6 cm, o turint 6 kg svorį, ją galima lengvai nešioti ant nugaros kaip kuprinę. Perkėlimo laikas iš vienos padėties į kitą yra tik 1-2 minutės.
Lėšų startuoliui rinkimo etape, vienos origami baidarės kaina yra 529 eurai. Tai nėra vienintelis dabartinis tokio pobūdžio projektas, plastikinių baidarių mėgėjai gali įvertinti startuolius „Hypar“ ir „Tucktec“. Taip pat yra amerikiečių kompanija „Oru“, gaminanti sulankstomas polipropileno baidares.
JAV armija gavo naujų pažangių šarvuočių.
Šie šrvuočiai netrukus pradės tarnybą JAV armijoje ir pakeis pasenusį pirmtaką – Vietnamo karo veteraną – amerikiečių šarvuotį M113, sukurtą dar 50-ųjų pabaigoje.
AMPV bus gaminami penkiomis versijomis kaip ABCT tinklo modernizavimo strategijos dalis. Transporto priemonės dizainas pagrįstas „Bradley BMP“ ir savaeigės haubicos „M109A7“ technologijomis. Iš viso pagal sutartį JAV kariuomenei bus pristatyta 450 transporto priemonių.
Nėra nuotraukos aprašymo.
Amerikos komandosai gavo naują sunkųjį sraigtasparnį MH-47G II Block.
Tai yra gilus pasenusio Amerikos komandų darbinio arklio – CH-47 „Chinook“, sukurto Vietnamo karo metu, modernizavimas. Naujo sraigtasparnio kūrėjas ir gamintojas yra „Boeing“. Iš viso Pentagonas užsakė 23 transporto priemones, kurių kiekvienos vertė 25 mln. „Block II“ naujiena yra patobulinta transmisija, patobulinti didesni degalų bakai, sustiprintas fiuzeliažas ir modernesnės rotoriaus mentės. Visa tai padidina jo keliamąją galią iki beveik 10 tonų.
Europos projektas „SeaClear“, skirtas valyti vandenynus povandeniniais dronais
Mokslininkų teigimu, milžiniškose šiukšlių salose, kurios vis dažniau sutinkamos Pasaulio vandenyno platybėse, šiukšlių yra daug mažiau nei jo dugne. Vykdant naują projektą „SeaClear“, planuojama didžiąją šiukšlių dalį, surinkti naudojant autonominius robotus.
Valymo sistemą sudarys keturios robotizuotos transporto priemonės: vienas skraidantis, du povandeniniai dronai ir laivas. Sistema naudos dirbtiniu intelektu pagrįstus algoritmus, kad UAV ir dronas, veikiantis netoli vandens paviršiaus, galėtų atskirti šiukšlę nuo jūrų gyvybės. Šį pavasarį „SeaClear“ prototipas buvo sėkmingai išbandytas Hamburgo uoste ir prie Kroatijos Dubrovniko krantų 20–30 metrų gylyje.
Triboelectric power generation & wireless data transmission on RF-SPE keypad during user interaction
JAV sukūrė klaviatūrą, kurią galima atspausdinti ant bet kurio popieriaus lapo. Popierinės klaviatūros kaina, pasak mokslininkų, neviršys 0,25 USD.
Pragariška technologija…..
„NuScale“ branduoliniai mikroreaktoriai yra saugūs naudoti.
JAV vyriausybės reguliuotojas oficialiai paskelbė, kad „NuScale“ mažos galios mažo dydžio atominės elektrinės projektas yra saugus. Paraiška buvo pateikta dar 2017 m., ir visą tą laiką ekspertai kruopščiai tyrinėjo projektą.
Garų generatorius yra ritės formos ir supa šerdį reaktoriaus centre. Visi kiti įrenginiai taip pat yra vienas šalia kito, bendro plieninio gaubto viduje. Jokių didelių gabaritų vamzdynų, kranų ar kitų sistemų, reaktorius užima minimalią vietą ir gali būti lengvai surenkamas bet kuriame objekte – nuo gamyklų iki miesto pastatų. Paraiškoje pateikiamas tik 50 MW galios reaktoriaus projektas, dabar rengiamas kitas 60 MW galios modelis. Kūrėjai pažymi, kad jei to nepakanka kliento tikslams, kelis modulius galima surinkti į vieną kaskadą. Manoma, kad tai nauja pasaulinės energetikos ateities vizija.
Nauja technika leido išsiaiškinti siaubingo senovinio ryklio-megalodono matmenis
Megalodonas laikomas didžiausiu rykliu per visą planetos istoriją, tačiau štai paradoksas – mes vis dar nežinome tikrojo jo dydžio. Niekas nematė prieš 20 milijonų metų mirusio superprediatoriaus, o jo palaikai neišliko. Kaip ir šiuolaikiniai rykliai, megalodono griaučiai buvo sudaryti iš trumpalaikių kremzlių, todėl vieninteliai šio jūros monstro egzistavimo įrodymai yra milžiniški dantys. Dėl to yra daugybė variantų, kaip įvertinti ryklių dydžius.
Pagal iškastinių dantų dydžius ir nustatėme, kad megalodono kūno ilgis buvo bent vienu metru ilgesnis už dabartines minimalias vertes, 16 m vietoj 15. Galvos ilgis buvo 4,65 m, nugaros pelekas pakilo 1,62 m, o uodegos dydis viršijo 3 , 8 m
Nuotraukoje gali būti: lauko
Pirmasis visas dinozaurų skeletas buvo surinktas praėjus 162 metams po radinio
Po 162 metų Kembridžo universiteto mokslininkas Davidas Normanas pagaliau atliko būtinus darbus ir surinko skeletą. Nustebęs pats, jis atrado, kad skeelidosaurus kaukolės gale turėjo ragus, jo snukis buvo apsaugotas kaulinėmis ataugomis, o visas kūnas buvo padengtas dviem apsaugos sluoksniais, kaulų smeigtukų ir plokščių pavidalu. Iš to buvo padaryta išvada, kad skeelidosaurus buvo tiesioginis ankilozauro protėvis, kuris išlaikė šiuos šarvus, tačiau išaugo smaili uodega.
Ši mažytė valtis yra mažiausias laivas JAV kariniame jūrų laivyne
Mažytis laivas, pavadintas „Boomin Beaver“, yra vos 5,8 metro ilgio ir iš tikrųjų yra JAV karinio jūrų laivyno sargybos vilkikas. Prieš pradėdamas karo tarnybą, jis atliko grynai taikų darbą – užsiėmė rąstų gabenimu upėmis. Šiuo metu jam patikėta vilkti mažus laivus jūrų bazių vandenyse ir įrengti apsaugines tvoras aplink povandeninius laivus.
Nudažytos akys ant karvių užpakalių, stebėtinai efektyviai apsaugo karves nuo plėšrūnų
Botsvanos ganytojų pradėtas „Karvės akies“ projektas sėkmingai įveikė pirmąjį etapą ir patvirtino savo pagrindinės idėjos efektyvumą. Prieš keletą metų jį pasiūlė australų biologas Neilas Jordanas, stebėjęs antilopę medžiojančios liūtės sceną. Kažkuriuo metu antilopė apsisuko taip, kad ėmė žiūrėti tiesiai į krūmus, kuriuose slėpėsi liūtė. Nors ji nematė plėšrūno, jis matė savo grobio akis (tai signalas, kad jie patys mato tave) ir nusprendė nebedžioti.

Per ketverius stebėjimo metus liūtai nužudė 15 nedažytų karvių ir nei vienos kuriai buvo nudažytos akys. Idėja atsipirko 100 procentų, tačiau, jei ūkininkai dažys karves didžiuliu mastu, plėšrūnai gali priprasti prie naujojo reiškinio. Ko gero, verta saugoti tik vertingiausius egzempliorius ir tikslingai paaukoti trečios klasės, sergančius ir silpnus gyvūnus, paliekant juos nedažytus – tada liūtai turės ką medžioti.
Dirbtinio intelekto valdomas naikintuvas nugalėjo gyvą JAV oro pajėgų pilotą inscenizuotame oro mūšyje.
Geriausiu atveju dirbtinis intelektas priartėjo prie 6-7 metų vaiko amžiaus lygio.
Oksfordo gydytojai medų oficialiai pripažino geriausiu vaistu nuo kosulio ir peršalimo ir tai patvirtino klinikiniais tyrimais.
Prieš 15 metų „Apple“ JAV vyriausybei sukūrė slaptą „iPod“, apie kurį nežinojo net Steve’as Jobsas.
Bendrovė dalyvavo „specialioje operacijoje“, kurios tikslas buvo sukurti labai slaptą „iPod“ su specialia paslėpta funkcija JAV energetikos departamentui.Apple“ buvo tik du žmonės, kurie žinojo apie slaptą projektą, sakė Scheyeris: „iPod“ plėtros viceprezidentas ir techninės įrangos vyresnysis viceprezidentas. Net Steve’as Jobsas nežinojo apie modifikuotą „iPod“. Šiuo metu visi asmenys, kurie dalyvavo projekte, nebedirba įmonėje
„SpiKey“ technologija leidžia atrakinti spyną naudojant jos rakto garsą.
Singapūro nacionalinio universiteto mokslininkai nustatė, kad kišamo rakto į spyną garso užtenka, kad būtų sukurta to paties rakto kopija. Norėdami įrašyti, izoliuoti ir analizuoti norimus garsus, prireiks daug darbo ir įrangos, tačiau pati galimybė patraukia dėmesį.
Mokslininkai sukūrė plastiką, kurį galima perdirbti neribotai.
Kolorado universiteto (JAV) mokslininkų komanda sukūrė plastiką, kurį galima perdirbti neribotai. Perdirbimas paprastai labai pablogina plastiko kokybę, tačiau naują plastiką, pramintą PBTL, galima susmulkinti ir perdirbtii, beveik nepabloginant jo savybių. Jos pagrindą sudaro bicikliniai tiolaktonai, kurie suteikia medžiagai puikų stiprumą, kietumą ir atsparumą, todėl gali būti naudojami pakavimui, sportinei įrangai ir net automobilių dalims.
„EP 01“ vibruojantys batai pakeis požiūrį į muziką visam laikui.
„DropLabs“ sukūrė avalynę, kuri pakeis jūsų mintis apie muziką. Taip yra todėl, kad naujųjų EP 01 sportbačių padai slepia elektroninius komponentus, kurie garsą paverčia vibracija. Pasak bandytojų, labai sunku žodžiais apibūdinti vibracinį muzikos pojūtį, kuris kyla iš batų ir jungiasi su muzika, kurią girdi ausys
Didelis atradimas: bėgant laikui žmonės sukuria antikūnus prieš opioidus

Šiandien nustatyta, kad kuo ilgiau žmogus vartoja opioidus ir kuo didesnė jo dozė, tuo didesnis antikūnų kiekis jo kraujyje. Deja jie vartotohas nėra saugus – visų pirma, antikūnai yra atsakingi už daugelį opioidų priklausomų asmenų sunkių padarinių, kuriuos anksčiau buvo sunku paaiškinti. Pavyzdžiui, hiperalgezija, padidėjęs jautrumas skausmui, kai bet kokią medicininę priežiūrą pacientas atmeta beveik refleksiškai.

Dabar mokslininkus verčia suabejoti tikėtinos „anti-opioidinės vakcinos“ koncepcija. Užuot sukūręs laipsnišką imuninį atsaką, antikūnų perpildytas kūnas elgiasi labai nenuosekliai. Vakcinacija kai kuriais atvejais tampa nenaudinga ir netgi pavojinga.
„Rosatom“ išslaptino filmą apie didžiausios istorijoje termobranduolinės bombos bandymą
1961 m. Liepos mėn. SSRS Ministrų Tarybos pirmininkas NS Chruščiovas įsakė sukurti 100 megatonų vandenilio bombą. Tačiau sovietų mokslininkai apsiribojo daugiau nei 50 megatonų
Kadangi bandymai vyko apleistoje atokioje SSRS vietovėje, niekas nenukentėjo. Pasak karo ekspertų, jei RDS-220 sprogtų virš Vašingtono, aukų skaičius galėtų siekti 2,2 mln. Tik po šios bombos sprogimo, buvo uždrausti atominių bombų bandymai atmosferoje.
https://www.youtube.com/watch?time_continue=1526&v=nbC7BxXtOlo&feature=emb_logo
Nanodeimantinės baterijos, pagamintos iš branduolinių atliekų, gali tarnauti daugiau nei 20 000 metų
Kalifornijos kompanija NDB pristatė „ateities baterijos“ koncepciją, kuri gali išspręsti branduolinių jėgainių branduolinių atliekų problemą ir tuo pačiu aprūpinti žmoniją praktiškai neišsenkančiu ir saugiu energijos šaltiniu. Tam reikia tik pjauti senus grafito strypus iš reaktorių, kuriuose gausu ypač radioaktyvaus izotopo anglies-14, į mažus nanodalelių fragmentus. Kiekvienas toks kūrinys taps naujos baterijos širdimi.
NDB žada per daugiausiai dvejus metus sukurti komercinę nanodiamondinės baterijos versiją ir jie jau derasi su atominės elektrinės savininkais dėl panaudotų grafito strypų perdavimo jiems. Tiksliai, kokios baterijos bus gautos – laikas parodys, tačiau potencialiai tai gali būti praktiškai „amžini“ energijos šaltiniai, kurie veiks iki 28 000 metų, kol visa anglies dalis šerdyje bus sudeginta.
Antivitaminai pakeisi antibiotikus

Mokslininkai iš Getingeno universiteto, Maxo Plancko instituto ir Teksaso A&M atskleidė perspektyvių antivitaminų detales. Tai yra medžiaga 2′-metoksitiaminas (MTh), kuri nuo vitamino B1 skiriasi tik vienu atomu. Bet vien to pakanka nugalėti bakterijas.
Manoma, kad tai raktas į naujų vaistų, kurie paeis antibiotikus kūrimą.
„Decathlon’s 2 Seconds Easy“ palapinė kurią pastatysite per 2 sekundes.
Kaina 90 eurų.
Buitinės robotikos gamintojas „iRobot“ paskelbė savo populiaraus roboto dulkių siurblio „Roomba“ programinės aparatinės įrangos atnaujinimą. Atnaujinta sąsaja yra visiškai pertvarkyta „iRobot Home“ programa.
Nuo šiol roboto dulkių siurblio savininkas turi galimybę palaikyti visavertį dialogą su savo namų padėjėju. Tai galima padaryti naudojant specialią išmaniajame telefone įdiegtą programą arba balsu. „Roomba“ turi įmontuotus labai reaguojančius garsiakalbius kalbos suvokimui
Mokslininkai rado būdą, kaip kaupti energiją paprastose plytose
Vašingtono universiteto Sent Luise (JAV) komanda rado būdą, kaip plytas paversti energijos kaupikliais. Savo eksperimente jie naudojo tokias modifikuotas plytas LED apšvietimui valdyti.
Mokslininkai įprastas raudonas plytas padengė laidžiu polimeru, vadinamu PEDOT. Jį sudaro nanopluoštai, kurie įsiskverbia į plytos poras ir paverčia ją „jonų kempine“, galinčia pravesti ir kaupti elektrą.
Pasak ekspertų, Vašingtono universitete sukurta technologija yra paprasta ir nebrangi. Tyrimų medžiaga buvo paskelbta žurnale „Nature Communications
Privačių lėktuvų interjeras
The Gulfstream G650ER 51 miln/eur
Kitą savaitę dirbtinio intelekto reaktyvinis naikintuvas susidurs su JAV oro pajėgų pilotu virtualioje oro dvikovoje – ir jūs galite žiūrėti internete. Kova bus DARPA „AlphaDogfight“, kurios tikslas – pagerinti kovos su dirbtiniu intelektu kulminacija. DARPA tikisi, kad artimiausiu metu algoritmai sugebės perimti paprastų operacijų valdymą, atlaisvindami pilotus svarbesnėms užduotims, tokioms kaip dronų spiečių valdymas.

https://events.jhuapl.edu/event/ab896ac7-6eef-4676-975c-74c6a2670dcd/summary Matyti mažiau
Australija sugalvojo pasyvų būdą, kaip per 30 minučių jūros vandenį paversti geriamuoju
Sausos ir gaisrų paveiktos Australijos švaraus geriamojo vandens tiekimas yra aktuali problema. Nenuostabu, kad būtent čia buvo sukurtas efektyvaus gėlinimo metodas. Melburno Monash universiteto mokslininkai sukūrė naujo tipo metalo struktūrą (MOF), veikiančią kaip selektyvi kempinė. Jis sugeria druskos jonus iš jūros vandens ir absorbuoja juos savyje.
Išgryninus vandenį, MOF turi būti paveikiamas tiesioginių saulės spindulių, kad suaktyvėtų jonų atmetimo reakcija. Vidutiniškai visas medžiagos valymas užtrunka ne ilgiau kaip 5 minutes. Naudojant 1 kg PSP-MIL-53, dienos metu galima išvalyti apie 140 litrų vandens. Įdomiausia tai, kad šiam procesui nereikia energijos, pakanka tik saulės spindulių.
Proveržis: mokslininkams pavyko įrašyti informaciją į sintetines molekules
Mokslininkai sukūrė sintetinę molekulę, naują medžiagą, kurios struktūroje yra užfiksuota informacija. Viena molekulė – vienas duomenų rinkinys.
Koncepcija ta, kad keičiant atskirų jonų išdėstymą, jūs galite juos išdėstyti taip, kad sudarytų kodą. Tuo tikslu buvo suprojektuotas naujas MOF-74, kuriame oksido karkasas yra strypo formos, o keletas šių strypų sujungti į korio tipo struktūras. Prie šių strypų pridedami švino, kobalto, kadmio ir mangano jonai, kurių buvimo vieta nustatoma naudojant atominio zondo tomografijos (APT) technologiją. Neabejojame, kad artimiausiu metu duomenų saugojimo įrenginiai bus sukurti naudojant molekulinę technologiją.
Fizikai išmoko plastikinius butelius paversti superkondensatoriais
Kalifornijos universiteto „Riverside“ mokslininkai sukūrė superkondensatorių komponentų gamybos iš paprastų atliekų technologiją. Mes kalbame apie polietileno tereftalatą arba PET, iš kurių gaminama dauguma plastikinių butelių. Ekonominiu požiūriu tokia medžiaga yra žymiai pranašesnė už aukštųjų technologijų žaliavas, tokias kaip grafeno ar anglies nanovamzdeliai.
Pagrindinis superkondensatoriaus pranašumas, palyginti su tomis pačiomis ličio jonų baterijomis, yra didelis įkrovimo greitis. Norint efektyviai eksploatuoti superkondensatorių įrangą, reikia , kad komponentai būtų pigūs ir lengvai pagaminami. Naudojant PET šiems tikslams bus išspręstos dvi problemos: sutaupyti gamybos ir sumažinti atliekų kiekį
Po šiuo mažu geležies liuku yra giliausia skylė mūsų planetoje.
2020 m. Pavasarį Murmansko srities, kurioje yra „Kola superdeep“ šulinys, valdžia paskelbė ketinanti šį mokslo paminklą paversti visaverte turistų lankoma vieta. Nesunku pasakyti, bet sunku padaryti – pastatai jau seniai sugriauti ir plėšiami.
„Kola Superdeep“ šachtoje yra oficialiai giliausia skylė mūsų žemėje – ji yra net gilesnė nei legendinė Marianos įduba. Visas projektas buvo grynai mokslinio pobūdžio, pradėtas aštuntajame dešimtmetyje, truko 24 metus ir žmonijai atnešė nepaprastai daug naudingos informacijos.
Masažuoklis
„FlexEx“ masažuoklis yra pagamintos iš hipoalerginės elastinės medžiagos ir neturi latekso.
Šalia mūsų vos už 33 šviesmečių susikūrė nauja žvaigždė.
Mokslininkai matė karštą „tašką“ supernovos branduolio viduje – tikriausiai dujų debesį, apgaubiantį neutroninę žvaigždę.
Praeis laiko, kol bus patvirtintas naujos žvaigždės egzistavimas šioje vietoje. Dulkės ir dujos aplink supernovą turi nusėsti ir tik tada astronomai užtikrintai pasakys, kad ši fantastiškai jauna žvaigždė egzistuoja.
„Yamaha“ pristato novatorišką motociklo vandens pavaros koncepciją
Pagrindinė idėja yra vietoj didelių gabaritų ir pasenusios grandinės pavaros naudoti plonus vandens vamzdelius, kurie suka varomąjį ratą sparnuotės pagalba. Vanduo elektrinių siurblių pagalba kanalais paduodamas į vedančiame rate sumontuotą mechanizmą.
Vandenį galima pakeisti bet kokiu tinkamu skysčiu, todėl teisingiau yra vadinti sistemą „skysčio pavara“.
Tikimės, kad „Yamaha“ išsprendė daugumą naujos technologijos problemų ir iš tikrųjų gali sukurti skysčio varomo motociklo prototipą.
„Robotas medis“ 2020 m. liepos30 d.,
išvyko į Marsą ten generuoti deguonies
Liepos 30 d. Iš Canaveral kyšulio į Marsą nuskrido raketa su naujų robotų. Į „Raudonąją planetą“ bus pristatyta daugybė pažangių įrenginių, įskaitant aukštos skiriamosios gebos kameras ir pirmąjį Marso sraigtasparnį.
Daugelis šių priemonių yra skirtos ištirti žmonių Marso kolonizacijos galimybę. Robotas (MOXIE) bandys išgauti deguonį iš vietos atmosferos. Tai mažas robotas, kuris, kaip ir medis, surenka anglies dioksidą, o po to elektrochemiškai atskiria molekules į CO (anglies monoksidą) ir atominį deguonį.
Tokiu būdu gauto deguonies grynumas yra 99,6%.
Praėjusį pavasarį „Supernova SN 2019ehk“ sprogo galaktikoje M100, esančioje už 55 milijonų šviesmečių. Tai nėra atsitiktinumas – SN 2019ehk priklauso unikaliems objektams, atsakingiems už daugiau kaip pusės viso kalcio, įskaitant ir mūsų dantis, sukūrimą Visatoje.
Būtent tokio tipo objektai, o ne didžiulės žvaigždės, yra atsakingi už didžiosios dalies kalcio kilmę visatoje.
JAV armija gauna naują uniformą, atsparią ugniai ir vabzdžių įkandimams
JAV armija paskelbė konkursą suprojektuoti naują karinę uniformą, kuri atlaikytų ugnį ir vabzdžių įkandimus. Masačusetso universiteto mokslininkų komandai pavyko sukurti tinkamą medžiagą, kurią sudaro nailono ir medvilnės mišinys, apdorotas netoksiškomis cheminėmis medžiagomis.
Antrasis žingsnis buvo audinio apdorojimas permetrinu, -chrizantemos ekstrakto analogas. Medžiaga buvo taikoma audinio pluoštams nusodinant plazmoje. Galutiniai testai parodė, kad nailono ir medvilnės mišinys yra 20% atsparesnis ugniai ir 98% efektyvesnis atbaidant vabzdžius, palyginti su neapdorotu audiniu. Tuo pačiu metu jis sėkmingai išlaikė kvėpuojamumą, kuris yra nepaprastai svarbus visiems žmonėms, kuriems reikalingas didelis fizinis krūvis. Dabar mokslininkai planuoja audiniams suteikti antimikrobinių savybių ir patobulinti dažymo procesą, padarydami jį atsparesnį blukimui.
Magas Davidas Blaine’as ruošiasi skristi virš Hudsono upės balionais. Išskirtinai tik standartiniais, o ne specialiais heliu pripildytais balionais.
Blaine’as sveria apie 80 kg. Tam, kad tiesiog pakiltų į orą, jam reikės rankose laikyti krūvą 6500 standartinių helio balionų. Taigi reikia apie 74 000 litrų helio. Šis dujų tūris yra lygus didelio kambario tūriui.
Tačiau šie faktai negąsdina drąsaus oro užkariautojo. Norint rankose laikyti tokį įspūdingą helio balionų pluoštą, jau buvo sukurta speciali tinklelių sistema. Jei viskas klostysis gerai, žmogaus skrydis tokiu dideliu atstumu mažais balionais bus pirmasis istorijoje.
Mokslininkai rado keletą bakterijų, kurios maitinasi vien tik oru
Prieš keletą metų Naujojo Pietų Velso universiteto (Australija) mokslininkai Antarktidoje atrado bakteriją, kuriai išgyventi reikia tik oro. Dabar jiems pavyko rasti naujų tokių organizmų buveinių.
Mokslininkai atrado anksčiau nežinomą veiksnį, palaikantį balansą mūsų planetoje, tai reiškia, kad gyvi organizmai kitose planetose gali išgyventi daug atšiauresnėmis sąlygomis, nei manyta anksčiau. Naujausia NASA misija šiuo metu yra pakeliui į Raudonąją planetą, kur robotas atliks tą pačią dirvožemio analizę ieškodamas senovės mikrobų gyvybės.
Kyberskerys pasiruošęs ieškoti sprogmenų.
Žmogus jau seniai naudoja unikalų šunų kvepalų kvapą, tačiau yra padaras, kuris šioje vietoje yra žymiai pranašesnis už šunis. Mes kalbame apie skėrius, tiksliau, apie jo kibernetiniu požiūriu patobulintą versiją, sukurtą Vašingtono universitete Sent Luise (JAV).
Skėrių gebėjimą reaguoti į įvairių medžiagų garus neviršija 0,5 sekundės. Panaudojus Pavlovo metodą, vabzdžiai per dieną išmoko reaguoti į įvairiausių sprogmenų, tokių kaip TNT, DNT, RDX, PETN ir amonio nitrato, kvapus. Reakcija į šias medžiagas pasireiškia galinga smegenų veikla.
Mokslininkai teigia, kad toks vamzdys jau paruoštas darbui.3Artūras Maciulevičius, Vile Mireckiene ir Dar 1 žmogus


Rusija pristato savo pirmąjį serijinį elektromobilį
Rusija menkai susijusi su atsinaujinančia energija. Beveik 16 proc. Šalies BVP sudaro nafta, dujos ir iškastiniai metalai, todėl dar labiau stebina rasti visavertį serijinių elektrinių transporto priemonių projektą.
Susipažinkite su pirmuoju rusišku masiniu elektromobiliu – „Zero Emission Terra Transport Asset“ arba, trumpai tariant, „Zetta“. Jis turėtų būti pradėtas gaminti šiais metais.
Masinis automobilis turi turėti tam tikras savybes. Visų pirma, tai turėtų būti pigus. „Zetta“ kainuos 450 000 rublių apie 5147.64 €.
Remiantis pranešimais, elektromobilio didžiausias greitis bus 120 km / h, akumuliatorius galia nuo 10 iki 32 kWh, o tai atitinka važiavimo diapazoną nuo 200 iki 560 km vienu įkrovimui. Dėl kompaktiško dydžio mašina svers mažiau nei 700 kg. Jis bus gaminamas Toliatti mieste.
Vandenyno dugne atrasta nauja izopodų rūšis
Per mokslinę ekspediciją į pasaulio vandenyno giliavandenę zoną prie Javos salos buvo rasta labai didelių vėžiagyvių, su kuriais anksčiau mokslininkai nebuvo susidūrę. Tai yra milžiniški izopodai, kurių ilgis viršija 30 centimetrų.
Du nuostabūs gyviai buvo rasti maždaug 1 kilometro gylyje. Patinas yra 36 centimetrų ilgio, o patelė – 29 centimetrų ilgio. Rastieji isopodai buvo identifikuoti kaip Bathynomus raksasa, jie turi daugybę skirtumų nuo glaudžiai susijusių rūšių, jau žinomų mokslui. Mokslininkai mano, kad ateinančiais metais mes matysime daugybę neįprastų atradimų tirdami pasaulio vandenynų giliavandenes zonas. Tai taikoma tiek neįprastiems gyvūnams, tiek kitiems tvariniams, kurie prisitaikė gyvenimui ekstremaliomis sąlygomis.
Chelsea“ futbolo klubas bendradarbiauja su savo antrine IT įmone „Chelsea Digital Ventures“, kad sukurtų programą, skirtą naujokams išmokyti profesionalaus futbolo pagrindų. Tiesą sakant, jie įtraukė savo futbolo akademijos treniruočių metodus į papildytą realybę. Treneris yra išmanusis telefonas, kuris ne tik nustato užduotį, bet ir stebi jūsų tobulėjimo kokybę.
„Xiaomi“ išleido milžinišką ir visiškai skaidrų televizorių
Kinijos kompanijos „Xiaomi“ dešimtojo jubiliejaus garbei išleido naujovę – didžiulį monitorių su visiškai skaidriu ekranu. Šis televizorius vadinamas „Mi TV LUX OLED Transparent Edition“ yra išskirtinis produktas tik Kinijos rinkai.
Monitoriaus įstrižainė 55 coliai, atnaujinimo dažnis 120 Hz, reakcijos laikas 1 ms, kontrasto santykis 150 000: 1 ir 93% spalvų profilis DCI-P3. Teoriškai tai yra universalus monitorius, kurį galima naudoti kaip kompiuterio ekraną ar televizorių. Praktiškai iš karto kyla pagrįstas klausimas: kaip dirbti su tuo pačiu darbalaukiu, jei piktogramos yra permatomos, o fono nematyti? Tas pats yra ir su kompiuteriniais žaidimais – kaip naršyti 3D pasaulį, jei pro tamsius koridorius vaizdas šviečia?
Vieno monitoriaus kaina yra 49 999 juaniai (7200 USD), užsakymai pradėti priimti rugpjūčio 16 d., Naujas produktas bus parduodamas tik Kinijoje.
Kaip atrodo XXI amžiaus atsuktuvas.
Taip atrodo aukštųjų technologijų pažangiausias italų atsuktuvas? „Kinetic Driver“
„Kinetic Driver“ yra pagamintas iš plieno, kurio viršuje yra žalvarinis cilindras, kuris veikia kaip smagratis. Atsuktuvo gale yra žiedo formos galvos apdangalas, kuriame paslėptas keraminis guolis. Visi įrankiai yra chemiškai anoduoti, kad jie būtų atsparūs rūdims.
„Kinetic Driver“ kaina dabar yra 88 USD
Naujojoje Zelandijoje išbandoma pirmoji pasaulyje belaidžią energijos perdavimo sistemą
„Powerco“, antrasis pagal dydį dujų ir elektros energijos platintojas Naujojoje Zelandijoje, suteikė spartuoliui Emrodui galimybę išbandyti naujovišką energijos perdavimo belaidžiu būdu būdą. Šiuo metu egzistuoja tik tokios perduodančios stoties prototipas, o kūrėjams reikės maždaug šešių mėnesių darbo laboratorijoje, prieš pradedant eksperimentus lauke. Tikriausiai iki to laiko Emrodas sutiks paaiškinti savo prietaiso veikimo principą – dabar jie neatskleidžia jokių detalių.
Belaidis energijos perdavimas padės pagreitinti ir sumažinti energijos tiekimą vartotojams. Gali būti, kad ši technologija sukels revoliuciją, ir žmonija atsisakys didelių gabaritų elektros energijos akumuliatorių kūrimo lengvų bevielių siųstuvų naudai.
„Airbus“ pastatys pirmąjį tarpplanetinį krovinių laivą ESA
Anot BBC, Europos kosmoso agentūra (ESA) susitarė su kosminės aviacijos milžine „Airbus“ dėl kosminio krovininio laivo „Earth Return Orbiter“ (ERO), skirto Marso dirvožemiui tiekti į Žemę, statyboms. Dirvožemis bus perkeltas į nedidelį futbolo kamuoliuko dydžio konteinerį, po kurio ekspedicija grįš atgal. Jei viskas vyks pagal planą, Marso dirvožemio kapsulė turėtų nusileisti Jutos dykumoje 2031 m.
ERO svers 6,5 tonos ir bus varomas jonų varikliu. Ekspedicijos pradžia numatyta 2026 m.
Žmonija turi technologiją kuri leis į marsą nuskristi sprogimo jėgos pagalbą
Pietų Kalifornijos universiteto (JAV) tyrėjai gavo eksperimentinį teorijos patvirtinimą, kad oro ir degalų srautą įmanoma valdyti smūgio bangomis. Tai būtina norint išspręsti pagrindinę problemą kuriant hipersonic ramjet variklius („scramjet“ arba „scrumjet“ angliškoje terminijoje“). Pagaminus orlaivį jo greičio galimybės viršys 20 Max.
„Scramjet“ neturi tradicinio oksidatoriaus skyriaus, jo funkcijas atlieka atmosferos oras, kuris dėl milžiniško greičio labai greitai ir suspaustoje būsenoje patenka į degimo kamerą. Degalų ir oro mišinys dega viršgarsiniu greičiu, visa sistema skirta tik nepertraukiamam darbui.
Mokslininkai išmoko sukurti ryškiausias fluorescencines medžiagas pasaulyje
Indianos universiteto ir Kopenhagos universiteto mokslininkai sukūrė ypač ryškius fluorescencinius dažus. Jie sugebėjo sintetinti molekules, kurių spindesys nepriklauso vienas nuo kito. Dėl to naujų medžiagų, palyginti su tradicinėmis, šviesos ryškumas daug kartų padidėjo
MIT tyrėjai išsiaiškino, kodėl skustuvo peiliukai atšimpa
Masačusetso technologijos instituto (MIT) inžinierių komanda, vadovaujama K. Jemo Tasano, išsiaiškino, kodėl skutimosi metu plieniniai skustuvo peiliukai atšimpa, nepaisant to, kad jie yra 50 kartų kietesni už plaukus. Pasitelkę elektroninį mikroskopą, jie nustatė, kad tam tikromis sąlygomis net vienas plaukas gali sugadinti ašmenų kraštą.
Analizė parodė, kad ašmenys išliko neakitę kai plaukai buvo pjaunami statmenai. Tačiau viskas pasikeitė, kai pjūviai buvo daromi kampu .Kompiuterinis modeliavimas parodė, kad svarbu ne tik pasvirimo kampas, bet ir plieno tankis peiliukuose.
Norėdami pagerinti skustuvų kokybę, tyrėjai pateikė patentą, kad skustuvo plienas būtų vienodesnis.
„Bentley“ nusprendė atkurti 1920 m. sportini automobilį.
Bentley Mulliner“ inžinieriai nusprendė atkurti vieną iš ikoniškiausių 1929 m. „Team Blower“ sportinių automobilių, kurį suprojektavo garsus 1920-ųjų britų lenktynininkas Timas Birkinas. Iš viso tikimasi, kad per dvejus metus 12 automobilių bus surinkti rankomis.
„Bentley“ netrukus pradės surinkti „Blower“ serijos prototipą – „Car Zero“. Verta paminėti, kad visi 12 egzempliorių jau parduoti, o „Car Zero“ visuomenei bus pristatytas šį rudenį.
Kas yra amonio salietros – medžiaga.
Pasak Libano ministro pirmininko Hassano Diabo, rugpjūčio 4 d. Beiruto uoste įvykusį sprogimą, sukėlusį katastrofiškas pasekmes, sukėlė 2700 tonų amonio salietros, laikomos uoste nuo 2014 m.
Amonio salietra savaime nedega, tačiau ji gali išskirti deguonį, kuris pagreitina degimą. Amonio nitrato granulės prisideda prie didesnės deguonies koncentracijos sukūrimo nei yra ore aplink mus.. Esant pakankamai aukštai temperatūrai, amonio salietra pradeda spontaniškai skilti ir susidaro dujos, įskaitant azoto oksidus ir vandens garus, kurie išprovokavo sprogimą Beirute.
Nors tikslios tragedijos Beiruto uoste priežastys nežinomos, tačiau filmuotoje medžiagoje likus kelioms akimirkoms iki sprogimo matyti, kad kilo gaisras. Sprogus amonio nitratui, susidaro didžiulis azoto oksidų kiekis. Vienas iš jų, azoto dioksidas (NO2) – dujos, turinčios sunkų nemalonų raudoną kvapą, sprogimo metu vaizdo medžiagoje buvo aiškiai matom
https://www.youtube.com/watch?time_continue=56&v=FKDFR0EYsXE&feature=emb_logo
JAV kariuomenė mano, kad Žemės magnetinis laukas yra GPS pakaitalas
Magnetinis laukas, kuris apsaugo Žemę nuo saulės spinduliuotės, yra visa apimantis, keičiasi priklausomai nuo bet kurio objekto vietos jame. Šie nukrypimai, užfiksuoti magnetometru, gali būti koreliuojami su planetos žemėlapiu. Rezultatas yra magnetinis Žemės žemėlapis, kuriam nereikia palydovų ar net topografinio žemėlapio. Anot „Defense One“, MAGNAV padėties nustatymo tikslumas yra 10 metrų.
Grafenas yra pagrindas ekologiškos elektros gamybai
Žinios apie grafeną kaip energijos šaltinį plečiasi, o jo pritaikymas energijos generavimo sistemose nėra tolimas. Tai, kad grafenas sugeba generuoti elektros srovę naudodamas aplinką, atsitiktinai nustatė Arkanzo universiteto (JAV) fizikai. Vokietijos – Amerikos tyrimų bendrovės „Neutrino Energy Group“ mokslininkai ir inžinieriai sukūrė naujovišką nuolatinės srovės generavimo šaltinį.
Remiantis skaičiavimais, 10×10 mikronų grafeno galia yra 10 mikrotatų.
Netrukus bus pradėti gaminti aplinkai nekenksmingi nuolatinės srovės šaltiniai ir kuriama sistema kuriai nereikia centralizuoto energijos tiekimo. „Neutrino Energy Group“ žengė pirmąjį sėkmingą žingsnį šia linkme, parodydama, kaip atrodo reali įgyvendinta fantastinė idėja elektromagnetinės spinduliuotės energiją paversti tiesiogine srove.
Neįprastas „Swordfish“ laivas leis keliauti vandeniu ir po vandeniu
François-Alexandre Bertrand suprojektavo ir pastatė neįprastą laivą, kuris buvo pavadintas Platypus Swordfish.
Laivas 2021 metais debiutuos Monako jachtų parodoje.
Bananų pluošto kompozitai sukurs lengvus, patvarius automobilius
Johanesburgo universiteto (Pietų Afrika) mokslininkai, vadovaujami profesoriaus Tian-Chen Jen, siūlo pigesnę ir patikimesnę alternatyvą – naują medžiagą, kurioje anglies pluoštas būtų pakeistas pluoštu, išgautu iš bananų medžių.
Remiantis mechaninių laboratorinių tyrimų rezultatais, paaiškėjo, kad gauta kompozicinė medžiaga yra stangresnė ir stipresnė už analogus – 31% įtempimo ir 34% lenkimo. Be to, naujoji medžiaga turi didesnį atsparumą smūgiams.
Mokslininkai tikisi, kad jų sukurtas kompozitas bananų pagrindu ilgainiui bus naudojamas gaminant lengvas ir patvarias automobilių dalis.
Paslaptingas radijo signalas atkeliavo iš negyvos žvaigždės esančios mūsų galaktikos viduje
Astrofizikai gavo patvirtinimą apie teoriją, kad magnetarai gali būti greitų radijo bangų šaltinis. Šią informaciją jiems pateikė objektas SGR 1935 + 2154, kuris šių metų balandžio 28 dieną skleidė dvigubą signalą. Duomenims apdoroti prireikė laiko, tačiau dabar jie yra tikri, kad signalas kilo iš šios neutroninės žvaigždės.
Keraminiai fasadai apsaugos pastatus nuo šilumos ir ugnies
Po praėjusių metų masinių gaisrų Australijos valdžia yra pasirengusi uždrausti pastatams naudoti pagrindines apdailos medžiagų rūšis, nes jos visos buvo per daug pažeidžiamos ugnies. Swinburne išmaniųjų miestų instituto mokslininkai jau turi įdomų pasiūlymą. Tai tuščiaviduris keramikinis korys, galintis užkirsti kelią šilumos, garso ir vibracijos perdavimui į abi puses.
Izraelio tankas „Carmel“
Izraelio karinė įranga visada buvo labai efektyvi, lengvai valdoma.
Tankas bus XXI amžiaus kovos mašina žmogaus ir mašinos sąsaja. Jame nėra langų, juos pakeis išorinės kameros, kurios mūšio lauke esančiai įgulai suteikia visą vaizdą. Svarbios funkcijos – ginklo pasirinkimas, amunicijos rūšis, kompaso kryptis ir greitis yra rodomi dideliuose LCD ekranuose ir leidžia įgulai greitai įvertinti situaciją.
„Carmel“ vietoje įprasto vairo ir pedalų, kaip valdiklis, sumontuojamas paprastas ir efektyvus „XBox“ valdiklis.
Kita naujovė, pasiskolinta iš vaizdo žaidimų, yra dirbtinis intelektas, kuris sukurs artėjimo prie priešo algoritmą, ginklų pasirinkimą. Izraelio armijos kareiviai, išbandę kompiuterinę sistemą „Carmel“, jau įvertino jos galimybes ir patogumą naudotis.
https://www.youtube.com/watch?time_continue=40&v=iSMWqsX84R4&feature=emb_logo
Viduramžių tepalų receptas pasirodo esąs ypač svarbus antibiotikas
Britų farmakologai Varviko universitete apžiūrėjo vieną Baldo „Leechbook“, 9-ojo amžiaus medicinos vadovėlio, egzempliorių ir rado receptą, kuris būtų veiksmingas prieš penkis pavojingiausius XXI amžiaus superbugus. Senovės knygoje rastas receptas yra stebėtinai paprastas: česnako, svogūnų, vyno ir tulžies druskos mišinys. Pagamintas antibiotikas nužudė penkis superbugius: Acinetobacter baumanii, Stenotrophomonas maltophilia, Staphylococcus aureus, Staphylococcus epidermidis ir Streptococcus pyogenes.
Mokslininkams pavyko atgaivinti mikrobus, kurie negyvi buvo daugiau nei 100 milijonų metų
Vario jonų kaukės užmuša 99,9% koronaviruso
Britų mokslininkai atrado pigų ir praktišką būdą, kaip išvengti koronavirusinės infekcijos. Paaiškėjo, kad virusui nugalėti pakanka tik nedaug vario. Taigi naujojo ginklo koncepcija – vario sluoksnio pridėjimas prie veido kaukių.
Astrofizikams pavyko užfiksuoti fantastiškai sudėtingą galaktikos NGC 4217 magnetinį lauką.
Astronomai iš Naujosios Meksikos ir Nyderlandų gavo galaktikos NGC 4217 magnetinio lauko vaizdą. Galaktika yra už 67 milijonų šviesmečių, priklauso spiraliniam tipui bei pasisukusi į šoną. Dėl šios priežasties jos magnetinis laukas, kuris driekiasi aplink galaktiką 22,5 tūkstančio šviesmečių, atrodo dar įspūdingesnis, net jei jo neįmanoma pamatyti žmogaus akimi.Tolesni stebėjimai atskleidė, kad galaktikos lauko struktūroje yra du didžiuliai „superburbulai“, būdingi žvaigždžių mirties ir gimimo vietoms. NGC 4217 lauke stebimos didžiulės nežinomos kilmės magnetinės kilpos. Tuo pačiu metu bendras lauko stipris yra gana kuklus – 0,9 mikrogauso, palyginti su 0,5 gauso šalia Žemės.
Austrijos žurnale „Airpower“ buvo paskelbta išsami informacija apie neįprastą istoriją, nutikusią 2002 m. Spalio 18 d. Tą dieną JAV oro pajėgos paprašė skrydžio leidimo komerciniam lėktuvui.
Tačiau išdavusios leidimą, Austrijos valdžios institucijos įtarė, kad kažkas negerai.
Norėdami išsiaiškinti situaciją, Austrijos oro pajėgų vadovybė į žvalgybą išsiuntė du Švedijoje pagamintus naikintuvus „Draken“.
Naikintuvų lakūnai aptiko „klastą“: vietoje paskelbto komercinio lėktuvo jie pamatė karinį tanklaivį KS-10, kurį lydėjo du nedeklaruoti F-117A „Nighthawk“ slapti naikintuvai. Austrijos vadovybė leidimo skristi jiems nebuvo davusi.
Vėliau paaiškėjo šio keisto sukčiavimo aplinkybės. Tuo metu JAV oro pajėgos aktyviai dalyvavo karo veiksmuose Afganistane ir tuo pat metu ruošėsi invazijai į Iraką. Dėl didelio skrydžio nuotolio, „F-117A“ negalėjo skristi iš Europos bazių be degalų papildymo.
Po penkių mėnesių prasidėjo JAV operacija Persijos įlankoje ir tikėtina, kad šie naikintuvai buvo karo prieš Saddamą Husseiną dalimi.
Elektrinis automobilis „Citroen Ami“ atrodo kaip skalbimo mašina, kaina tik 6000 eurų.
Praėjusiais metais automobilių gamintojas „Citroen“ šventė savo 100 metų jubiliejų demonstruodamas elektrinį koncepcinį automobilį „Ami One“. Dabar mažylis automobilis, kurio net negalima oficialiai vadinti „automobiliu“, parduodamas vos už 6000 eurų. „Ami“ yra tokia paprasta transporto priemonė, kad pagal Prancūzijos įstatymus ją be vairuotojo pažymėjimo gali vairuoti net 14 metų paaugliai.„Ami“ galia tik 8 AG, didžiausias greitis yra 45 km / h, važiavimo nuotolis vienu įkrovimu apie 70 km.
Jacques’o Yves’o Cousteau anūkas kuria povandeninę „Proteus“ stotį.
Išskirtinio okeanologo Jacques’o Yves’o Cousteau’o anūkas Fabienne’as Cousteau, kaip ir jo senelis, savo gyvenimą paskyrė vandenyno gelmių tyrinėjimui. Šiuo metu jis kuria povandeninę tyrimų stotį kuri bus spiralinė dviejų aukštų struktūra ant polių, prisitaikanti prie jūros dugno profilio. Stoties energijos šaltiniai bus vėjas, saulė ir transformuota šiluminė energija iš vandenyno.Jei projektas bus sėkmingas, „Proteus“ ras pirmąjį prieglobstį prie Kiurasao kranto, Karibų jūroje, 17 metrų gylyje.
Fabienne Cousteau taip pat žada organizuoti tiesiogines tiesiogines transliacijas internetu, kuriose jis kalbės apie savo tyrimus.
Durhamo universiteto (JK) ir Fraunhoferio instituto (Vokietija) tyrėjai sukūrė medžiagą, kurios vienintelis tikslas yra atsispirti bet kokiems bandymams ją supjautyti. „Proteus“, naują medžiagą galima visiškai sunaikinti, bet pjaustyti ar gręžti mechaninių prietaisų pagalba yra visiškai beprasmiska.
„Proteus“ sudaro aliuminio pagrindas, kuriame yra daugybė keramikos rutuliukų kurie tolygiai įstatomi. Jie nėra įtvirtinti savo vietoje ir nėra tokie stiprūs – priešingai, išorinis keramikos sluoksnis veikdamas trupa, virsdamas smėlio grūdeliais. Dėl šios priežasties deformacijos vietoje susidaro klampi keramikos, dulkių ir metalo dalelių sankaupa, kuri užpildo tarpą.Kūrėjai planuoja panaudoti naujovę kurdami lengvus šarvus ir apsauginę įrangą nuo artimojo ginklų ir kitų panašių grėsmių. Jis taip pat gali būti naudojamas gaminant dviračių apsaugos nuo vagystės.
Autonominis robotas nukirpo plaukus savo kūrėjui.
Garsus inžinierius ir kanalo „Stuff Made Here“ autorius Shane’as Whitonas sukūrė robotą kirpėją ir jis tapo pirmuoju savo klientu savanoriu. Priežastis, paskatinusi Whiteoną sukurti tokį prietaisą, buvo karantinas ir baimė dėl COVID-19. Pavyzdžiui, gegužę Springfilde, JAV, du kirpėjai savaitės pradžioje atliko Covid testus ir aptarnavo 139 klientus, kol sužinojo, kad yra užkrėsti. Net tada, kai pandemija ėmė didėti, pasidarė nemalonu pasitikėti gyvu žmogumi, kuris prieš jus turėjo artimus ryšius su šimtais nežinomų žmonių. Be to, karantinas parodė, kaip sunku praleisti kelis mėnesius nesilankius kirpykloje.
Mašina naudoja keletą vaizdo kamerų ir sukuria trimatį kliento galvos modelį, pagal kurį nustatoma, kur ir kiek kirpti. Padėties nustatymo mechanizmas leidžia robotui judėti aplink klientą, kirpti kaip tikras kirpėjas. Deja, robotas nukerpa tik tai, kas yra akyse, ir net neįsivaizduoja, kaip patekti į plaukus už ausų.
Erdvėlaivis „Solar Orbiter“ parodė daugybę paslaptingų „laužų“ Saulėje
2020 m. Birželio 15 d. Kosminis laivas „Solar Orbiter“ priartėjo prie Saulės rekordiniu 77 milijonų km atstumu, kuris yra pusė atstumo nuo Žemės iki žvaigždės. Jis skrenda toliau, pagrindinė misija prasidės tik 2022 m., Tačiau įrenginys jau pradėjo rinkti ir perduoti informaciją. Ir pačios pirmosios nuotraukos sukėlė sąmyšį mokslo bendruomenėje – Saulės paviršius buvo pašviesintas nežinomo pobūdžio šviesos blyksniais. Jie dega dažnai ir ryškiai, tačiau patys yra labai maži Saulės masteliu. Vieno „gaisro“ dydis yra maždaug lygus Europos plotui, todėl jų pamatyti iš Žemės buvo neįmanoma.
Atsakymus greičiausiai teks ieškoti būsimuose „Solar Orbiter“ pranešimuose. Erdvėlaivis turi baigti gravitacinių manevrų seriją ir galiausiai patekti į orbitą, iš kurios gali stebėti Saulės polinius regionus – pirmą kartą istorijoje! Jis taip pat bandys rasti saulės vėjo šaltinius ir daugelį kitų reiškinių.
Rejewskio ciklometras buvo atkurtas Kembridže, jo pagalba Enigma buvo nulaužta
Kembridžo inžinerijos magistras Hal Evansas sugebėjo sukurti visiškai veikiančią elektromechaninio kriptografijos prietaiso, žinomo kaip Rejewski ciklometras, kopiją. Tai buvo Bomba, kurią Alanas Turingas per Antrąjį pasaulinį karą panaudojo nulaužti nacių „Enigma“ šifravimo mašiną. Kiti Rejewski ciklometrai buvo sunaikinti prieš 80 metų. Lenkijos matematikai, dirbę kartu su Rejewskiu, sugebėjo į JK perduoti tik technologiją, bet ne pačius prietaisus. ejewskis buvo vienas iš pirmųjų, supratusių „Enigma“ pažeidžiamumą, kurio kodas priklausė nuo rotorių pradinės padėties. Tiesa, buvo daugiau nei 100 000 variantų. „Enigma“ kūrėjai rėmėsi tuo, kad žmogus tiesiog negali apdoroti tokio duomenų kiekio, todėl Reevskis padarė proveržį sukurdamas prietaiso prototipą greitam automatiniam iššifravimui.
Mažytė „kamera kuprinėje“ leis pažvelgti į pasaulį vabalų akimis
Vašingtono universiteto (JAV) mokslininkai sukūrė jutiminę „kuprinę“, kurią galima uždėti ant didelių vabalų nugarų. Šioje robotinėje kuprinėje yra maža valdoma kamera, galinti filmuoti ir transliuoti vaizdo įrašus 1–5 kadrais per sekundę. Tai leidžia pažodžiui pažvelgti į pasaulį vabalų akimis.
Kamera sveria tik ketvirtadalį gramo, fotografuoja nespalvotą vaizdo įrašą ir naudoja ypač mažai energijos. Be to, nuotolinio operatoriaus nurodymu jį galima pasukti 60 °. Kuprinėje yra įmontuotas pagreičio matuoklis, kuris įjungia fotografavimą tik judant vabalui. Visa sistema su vienu įkrovimu gali dirbti 6 valandas.
Prieš 109 metus pradėtas gaminti Pierce Arrow motociklas buvo parduotas už rekordinius 225 000 US. „Pierce Arrow“ yra pirmasis keturių cilindrų motociklas JAV, pagamintas pagal neįprastai aukštą standartą, kuris galų gale sužavėjo: kaina buvo per aukšta ir nebuvo jokios masinės paklausos, o dviračio gamyba buvo nutraukta. Iš viso nuo 1909 iki 1914 metų buvo pagaminta mažiau nei 500 motociklų.
Aukcionas „Pierce Arrow“ parodė neįtikėtiną susidomėjimą šiuo autentišku ir originaliu kūriniu, kuriame dar matomi gamykliniai dažai neprarade savo pirminio blizgesio praėjus daugiau nei 100 metų. Tai dar kartą liudija apie aukštą „Pierce“ prekės ženklo kokybę
Apple“ sumokės 25 USD kompensaciją „iPhone 6“ ir „7“ savininkams
„Apple“ nusprendė nutraukti „Batterygate“ skandalą, vykstantį nuo 2017 metų pabaigos. „Cupertino“ oficialiai nepripažino savo kaltės, tačiau nusprendė savanoriškai atlyginti žalą senų „iPhone“ modelių savininkams. Tam buvo skirta 310–500 mln. USD, remiantis tuo, kad visi, pateikę paraišką, gaus 25 USD.
2017 m. Gruodžio mėn. „GeekBench“ tyrėjas Johnas Poole pateikė bandymų rezultatus kurie patvirtino „senųjų“ „iPhone“ apdorojimo greičio sulėtėjimą. Vėliau „Apple“ pateikė pareiškimą, kad įmonė nesiėmė jokių manipuliacijų, tiesiog pridėjo apsauginį mechanizmą, kuris sumažina apkrovą, jei įrenginyje įdiegta sena baterija. Viskas tenkina vartotojų interesus, tačiau niekas jiems nieko nesakė, dėl ko kilo šimtai kolektyvinių skundų. Ieškiniai dėl žalos atlyginimo priimami iki 2020 m. Spalio 6 d. Išmokos šiuo metu taikomos tik JAV vartotojams.Svetainė apačioje
https://www.smartphoneperformancesettlement.com/
„Google“ išmanioji tatuiruotė paverčia jūsų rankas jutikliniu ekranu
„Google“ sugalvojo, kaip pakeisti komandų įvesties įrankius, skirtus valdyti įvairius žmogaus kūno įtaisus. Mes kalbame apie „protingų tatuiruočių“, kurios dabar yra savotiška nešiojama elektronika, technologiją. Darbinis naujovės pavadinimas yra „SkinMarks“, jos kūrime dalyvavo Saro universiteto (Vokietija) tyrėjai. Jie sukūrė specialų rašalo tipą, reaguojantį į jo paties deformaciją
Rastas unikalus kirvukas kuriam pagamintas iš begemoto kaulo 1,4 min metų. Nepaisant to, kad šis įrankis buvo plačiai naudojamas prieš 1–2 milijonus metų, visi anksčiau rasti pavyzdžiai buvo išskirtinai iš akmens. Iki šio atradimo buvo žinomas tik vienas kirvis, pagamintas iš dramblio kaulo, rastas Olduvos tarpeklyje Tanzanijoje. Ir dabar jų yra du, bet abu labai skirtingi.
Mokslininkai netyčia aptinko bakteriją, valgančią metalą
Kalifornijos technologijos instituto mikrobiologai atrado neįprastas bakterijas, kurios maitinasi manganu. Pažymėtina, kad jų egzistavimas buvo numatytas daugiau nei prieš šimtmetį.
Tyrimai parodė, kad bakterijos naudoja manganą paversdamos CO2 į biomasę. Šis procesas vadinamas chemosinteze. Anksčiau mokslininkai jau žinojo apie bakterijų ir grybelių, galinčių oksiduoti manganą arba atimti jam elektronus, egzistavimą. Remdamiesi tuo, jie pasiūlė, kad gali būti nežinomų mikrobų, kurie naudoja šį procesą savo augimui.
Atsargiai: klaviatūros atrakinimo kodai yra pavojingi jūsų išmaniajam telefonui
Naujojo Džersio technologijos instituto tyrinėtojų teigimu, išmaniųjų telefonų savininkai, kurie naudoja „Knock Codes“ jų atrakinimui, gali lengvai tapti įsibrovėlių aukomis.
2014 m. Šį atrakinimo būdą išpopuliarino LG. Šiuo metu ja naudojasi maždaug 700 000 žmonių vien JAV, prie jų turėtų pridėti milijoną vartotojų, kurie visame pasaulyje atsisiuntė klonų programas „Android“ įrenginiams.
Taikymo kodai paprastai suteikia vartotojams 2 x 2 tinklelį, kurį jie turi bakstelėti pirštu teisinga seka, kad atrakintų telefoną. Knock kodas
Tyrime, kuriame dalyvavo 351 savanoris, tyrėjai nustatė, kad 65% iš jų pradėjo „trankytis“ viršutiniame kairiajame kampe, tada dažniausiai juda į kitą viršutinį kampą. Matyt, šį modelį reikėtų priskirti įpročiui skaityti iš kairės į dešinę. Trys populiariausi klavišų kodai parodyti aukščiau esančiame paveikslėlyje
Didžiausias Europoje 3D spausdintuvas labai greitai atspausdino dviejų aukštų namą.
Belgijos statybų bendrovė „Camp C“ panaudojo didžiausią 3D spausdintuvą Europoje, norėdama atspausdinti dviejų aukštų namą vienu etapu. Spausdintuvo matmenys yra 9,75 x 9,75 m. Skirtingai nuo daugelio spausdinimo rašalu naudojamų „brolių“, jis naudoja specialų betoną, specialiai sukurtą sluoksniavimui.
Susipažinkite su XXI amžiaus grąžtu – su jutikliniu ekranu ir lazeriais.
Vankuverio (Kanada) „Robbox Inc.“ pasiūlė savo XXI amžiaus grąžto versiją – „xDrill“.Viena pagrindinių šio neįprasto grąžto savybių yra jutiklinis ekranas, esantis jo gale.
Naudodamasis sensoriniu ekrnu, vartotojas gali patikrinti, koks statmenas grąžtas yra darbo paviršiaus atžvilgiu. Jei jums reikia padaryti pasvirusias skyles, ekrane galite pasirinkti reikiamą pirmosios skylės kampą ir prisiminti jį gręžiant kitas.
„XDrill“ sveria 1,5 kg ir turi 21 volto ličio akumuliatorių, kurį galima intensyviai naudoti 2–3 valandas. Įkrovimo laikas yra 45 minutės. Gręžtuvą galima įsigyti „Kickstarter“ už 295 USD. Numatoma mažmeninė kaina – 440 USD.
Turime pirmąsias Ganymedo polių nuotraukas – ten lyja plazma
NASA erdvėlaivis „Juno“ ketverius metus skriejo aplink Jupiterį ir stebėjo jo mėnulius. Tačiau tik dabar jis pirmą kartą nufotografavo iš 100 000 km atstumo vieno iš jų – Ganymede šiaurinį polių, kur nuolat krenta plazmos „lietūs“.
Ganimidas yra be galo įdomus. Tai yra didžiausias saulės sistemos palydovas, kurio skersmuo yra 5267 kilometrai (tai yra 8% didesnis nei nei merkurijus). Jį sudaro vandens ledas ir sušalusios silikato uolienos. Kai kurie mokslininkai mano, kad po Ganimedės paviršiumi gali būti vandenynas.
NASA tikisi, kad iš „Juno“ gauta informacija praplės supratimą apie visų Jupiterio 79 palydovų evoliuciją nuo jų įkūrimo ir padės rengiant misijas į juos – atitinkamai 2022 m. ir 2023–25.
Per Arizoną teka grėsminga juoda upė.
Tai neužgesinamo gaisro pasekmės.
Organinės medžiagos dirvožemyje mineralizuojamos, metalai ir toksinai koncentruojasi, keičiasi žemės struktūra ir fizinės savybės, kurios pradeda atstumti vandenį. Tokiomis sąlygomis pakanka nedidelio lietaus, tik 7 mm kritulių, kad sudegusi masė pakiltų ir per pusvalandį plūduriuotų audringoje srovėje – tai buvo užfiksuota vaizdo įraše.
Antarkties dugne rastas metano nutekėjimas – ir tai labai blogai
Nerimą keliančios žinios – dugne netoli Antarktidos mokslininkai pirmą kartą užfiksavo aktyvų metano, šiltnamio efektą sukeliančių dujų, nutekėjimą, kuris daro įtaką globaliniam atšilimui daug daugiau nei anglies dioksidas. Tokia mokslininkų grupės ataskaitos rezultatai su pagrįsta išvada antradienį buvo paskelbta Londono karališkosios draugijos žurnale – Proceedigs of the Royal Society.
Anot mokslininkų, po Antarkties jūrų ledu yra iki ketvirtadalis žemės metano atsargų, o jo nutekėjimas žymiai paspartins ledo tirpimą ir pasaulinės temperatūros padidėjimą.
Deja, nežinoma, kada mokslininkai turės galimybę grįžti į Antarktidą tęsti tyrimų. Koronaviruso pandemija supainiojo visus ateinančių metų planus.
Japonai pastatė traukinį kuris nebijos žemės drebėjimo.
Japonija pagamino greitaeigį traukinį „N700S“, galintį įsibėgėti iki 365 km / h. Tačiau jo „darbinis“ greitis yra šiek tiek mažesnis – tik 285 km / h. Pasak bendrovės, traukinys taip pat yra labai atsparus žemės drebėjimams, nes įmontuotas autonominis maitinimo šaltinis.
Nepamirškite, kad iki 10% visų pasaulio žemės drebėjimų įvyksta Japonijoje, nepaisant to, kad jos teritorija yra tik 1/100 iš 1% Žemės paviršiaus. Japonų inžinierių ir geležinkelio darbuotojų akivaizdoje per visą šios šalies greitųjų geležinkelių istoriją nukentėjo nė vienas keleivis.
Ši nemokama programa jums parodys kai jūsų išmanusis telefonas jus šnipinėja
„Apple“ pristatė naudingą funkciją „iOS 14“, kuri rodo specialų indikatorių „iPhone“ ar „iPad“ kaskart, kai programa naudoja mikrofoną ar fotoaparatą. Tai leidžia tiksliai žinoti, kada jūsų programėlė įrašo nuotraukas ir vaizdo įrašus, net jei neturėtų įrašinėti.Šiuo metu „Access Dots“ nerodo programos, sulaikančios prieigą prie fotoaparato ar mikrofono, pavadinimo. Gali būti, kad kūrėjai pridės šią funkciją būsimuose atnaujinimuose. Programą galima rasti „Google Play“ parduotuvėje, visos funkcijos yra atidarytos versija nemokama.
„Voicemod“ programa leidžia kalbėti Darth Vader balsu
Programinė įranga „Voicemode“ asmeniniams kompiuteriams tapo populiaresnė virtualių pokalbių ir konferencijų dalyvių tarpe, todėl jie tapo įdomesni. Anot „The Verge“, „Voicemod“ kūrėjai paleido naują nemokamą „iPhone“ programą ir netrukus tikimasi „Android“ versijos.
Plaukų regeneravimo technologija kovoja su senatvės klausos praradimu
Masačusetso (JAV) tyrėjai pasiūlė alternatyvų požiūrį į presbiskusijos vystymąsi – laipsnišką klausos praradimą senstant žmogaus kūnui. Anksčiau buvo manoma, kad tai yra daugiafaktorinis procesas, todėl kaltas pats senėjimas, dėl kurio mes dar nesugebame kovoti. Tačiau Amerikos mokslininkai turi kitokią nuomonę – jie kaltina vidinės ausies ląstelių nusidevėjimu ir jie jau žino, kaip jį pataisyti. Mokslininkai nustatė aiškų ryšį tarp klausos sutrikimo ir plaukų ląstelių sluoksnio sunaikinimoir tai reiškia, kad esmė yra ne abstrakčiame senėjime, o tam tikros kūno dalies būsenoje.Tyrėjų teigimu, čia pasitarnaus regeneracinės plaukų terapijos technologijos. Tačiau tai yra palyginti nauja sritis, kurioje dar yra daug nežinomųjų, todėl dar per anksti kalbėti apie konkretų senatvės klausos atstatymo receptą.
Astrofizikai sukūrė didžiausią ir išsamiausią 3D visatos žemėlapį pasaulyje
Nuo pirmadienio bet kuris interneto vartotojas dabar gali peržiūrėti didžiausią ir išsamiausią 3D žemėlapį, kurį kada nors sukūrė. Prieš jo atsiradimą buvo 20 metų trukusių tyrimų, kuriuose dalyvavo šimtai mokslininkų iš trisdešimties mokslo institucijų iš viso pasaulio.
Jie atliko didžiulį darbą tyrinėdami ir analizuodami daugiau nei keturis milijonus galaktikų ir kvazarų, kurie padėjo astrofizikams geriau suprasti Visatos plėtimosi procesą ir istoriją. Pagrindiniai tyrėjų moksliniai instrumentai yra multispektrinė vaizdo analizės sistema „Sloan Digital Sky Survey“ (SDSS) ir duomenys, surinkti per pastaruosius šešerius metus iš optinio teleskopo Naujojoje Meksikoje.
3D žemėlapis rodo, kad tam tikru momentu Visatos plėtimasis pradėjo spartėti ir nesustoja iki šiol. Pasak tyrėjų, to priežastis yra tamsi energija, nematoma medžiaga, kuri telpa į Einšteino reliatyvumo teoriją, tačiau dar neatrasta.
Kas nutiks, jei numesite nedidelį automobilį ant milžiniško kirvio
„DreamGlass“ – 4K papildytos realybės laisvų rankų įranga, kuriai nereikia ekrano
Prietaiso kaina 379 USD, pristatymas planuojamas 2020 metų rugsėjį.
Pirmuosius robotų mūrininkas Hadrianas pastate pirmąjį namą
Robotų mūrininko Hadrian X pristatymas įvyko 2015 m., Kai jo kūrėjai – Australijos įmonės „Fastbrick Robotics“ (FBR) robatą kuris pirmą kartą pademonstravo savo milžiniškos manipuliatoriaus rankos galimybes.
Šiandien jis jau gali pats kloti plytas ir klijuoti skiedinį / klijus, naudodamas teleskopinę strėlę, pritvirtintą prie ekskavatoriaus ar sunkvežimio pagal 3D kompiuterio namo modelį, įkeltą į savo kompiuterį.
Hadrian X“ per valandą gali sudėlioti 200 blokų. .
Paskubėkite grožėtis kometa nes kitas šansas ją pamatyti bus tik po 7000 metų
Šis eko įtaisas sumažins triukšmą pro atvirą langą 10 decibelų
„Scientific Reports“ aprašytas naujas įrenginys, kuris sumažina garsų, sklindančių pro atvirą langą, apimtį. Jį galima montuoti į stumdomus dvigubo stiklo langus ir jis sumažins lauko triukšmo tūrį 10 decibelų.
Autonominis robotų mokslininkas eksperimentus vykdo be žmogaus pagalbos
Pirmoji roboto darbo pamaina truko aštuonias dienas, iš 192 valandų jis dirbo 172, o likusį laiką praleido kraudamas baterijas. Proceso metu robotas negavo jokių komandų, jis savarankiškai atliko 688 eksperimentus ir galiausiai rado pačią naują fotokatalizatorių.
Dirbtinis intelektas perpiešė istorinę filmuotą išsilaipinimo mėnulyje medžiagą.


„Panasonic“ išbando nepilotuojamą keleivių kėdžių  transportą

Kaip planavo „Panasonic“ inžinieriai, pirminį robotą valdys stoties darbuotojas, o antrasis ir trečiasis savarankiškai seks paskui lyderį. Šiuo atveju kūrėjai svarbiausią naujųjų robotų funkciją vadina galimybe automatiškai stabdyti jei „karavano“ kelyje atsiranda kliūtis. Pagal užmanymą visa trijulė turi  laiku susti, o kai kliūtis išnyks, jie toliau judės. Pagrindinis „Panasonic“ tikslas yra sukurti autonominę žmonių pervežimo sistemą, kuriai visiškai nereikalingas žmogaus valdymas.


„DreamGlass“ – 4K papildytos realybės laisvų rankų įranga, kuriai nereikia ekrano
Prietaiso kaina  379 USD, pristatymas planuojamas 2020 metų rugsėjį.
 
https://www.youtube.com/watch?time_continue=24&v=taG1a24D6mo&feature=emb_logo

Naujojoje Zelandijoje Robotas” SPOT” pradėjo darbą avių ganykloje
„Boston Dynamics“ (JAV) robotas „Spot Robot“ gali būti valdomas nuotoliniu būdu iš bet kurios pasaulio vietos, bendradarbiaujant su „Rocos“ debesų platforma (Naujoji Zelandija). Norėdami parodyti naujas galimybes, amerikiečių robotų komanda perėmė roboto, esančio atokiame Naujosios Zelandijos ūkyje, valdymą.
Naujoji programinės įrangos platforma leidžia nuotoliniu būdu valdyti bet kokį „Spot“ skaičių.
Reikia nepamiršti, kad ši kompanija robotus kuria pirmiausia kariniems tikslams.

2020.04.17 Kalmarai, aštuonkojai ir sepijos gali patys pakeisti RNR.
Įprastu atveju RNR pradeda formuotis ląstelių dalijimosi metu, kaip transportinė DNR sekos kopija, suskaidoma po fragmentą. Bet jei žmogui , tokia RNR nesikeičia tai kalmaruose ji patenka į aksoną ir ten veikiant daugybei veiksnių, prasideda šios RNR pertvarkymo procesas, kuris yra labai plataus masto.
Mokslininkai nežino, kodėl kalmarai turi tokį keistą sudėtingą mechanizmą. Yra versija, kad jie nusprendė paimti evoliuciją į savo rankas, todėl nepasikliauna atsitiktinėmis mutacijomis ir nelaukia, kol jų kūnas pradės prisitaikyti prie naujos realybės. Jie vykdo valdomą redagavimą, kad iš karto pakeistų RNR ir jų pagrindu surinktų visiškai skirtingus baltymus. Tokie, kuriuos kūnas turi išgyventi dabar.
2020.04.17 Dantys, kaip medžio žiedai, saugo visų svarbių mūsų gyvenimo įvykių pėdsakus.
Niujorko universiteto mokslininkai atrado, kad medžiaga, iš kurios susideda žmogaus dantų šaknys, yra savotiška mūsų gyvenimo kronika. Nors patys dantys po formavimo nesikeičia, specifinis kaulinis audinys, vadinamas cementu aplink šaknis, yra nuolat sluoksniuojamas. Ir šiuose sluoksniuose mokslininkai rado aiškių svarbių biologinių įvykių, kurie paveikė žmogaus gyvenimą, pėdsakų.
2020.04.17 JAV kariuomenė pasirinko du kandidatus į būsimo sraigtasparnio titulą.
JAV kariuomenė sumažino Ateities atakos ir žvalgybos (FARA) konkurso dalyvių skaičių dėl teisės gauti ateities daugiafunkcinio sraigtasparnio gamybos sutartį nuo penkių iki dviejų. „Bell Helicopter“ (modelis 360 „Invictus“) ir „Sikorsky Aircraft“ („Raider X“ modelis) buvo suteikta galimybė pradėti kovoti tarpusavyje iš kurių geriausias pakeis pasenusį „Bell OH-58 Kiowa“.
220.04.17 Medžiagų mokslo profesorius siūlo statyti pastatus su bakterijomis
Kolorado universiteto Boulderyje medžiagų mokslininkas ir inžinerijos specialistas Willas Srubaras tvirtina, kad gyvos, savarankiškai besivystančios ir savaime besigydančios struktūros bus geriausias pasirinkimas ateities statybų pramonei.
Manoma, kad gyvųjų medžiagų plėtra ne tik sumažins naujų pastatų remonto ir surinkimo finansines išlaidas, bet ir pašalins daugelį įprastų statybinių medžiagų gamybos išlaidų.
2020.04.17 Didžiausias pasaulyje lėktuvas An-225 „Mriya“ padarė pirmąjį skrydį po modernizacijos.
Milžiniškas lėktuvas turi kelis pasaulio rekordus, įskaitant sunkiausio krovinio, sveriančio 187,6 tonos, pristatymą. Jis gali kelti dar daugiau – beveik iki 250 tonų. „Mriya“ kilimo svoris yra 630 tonų.
Dvigubas slenkstis ir išlenkti sparnai su šešiais turboreaktyviniais varikliais yra savotiškas buvusios sovietinės mokyklos dizaino ir šiuolaikinių naujovių derinys, kurį sudaro automatizuota valdymo sistema, triguba atsarginė hidraulika ir važiuoklė, susidedanti iš 32 ratų. Pakrovimas atliekamas per atlošiamą nosį. Krovinių skyriaus talpa yra daugiau nei 14 000 kubinių metrų. m
2020.04.17 Gera muzika sinchronizuoja muzikanto ir jo klausytojų smegenis
Kinijos neuromokslininkai eksperimentiškai užmezgė glaudų ir labai stiprų ryšį, atsirandantį tarp muzikantų smegenų ir jų klausytojų koncertų metu. Gyvos muzikos energija pasirodė esanti labai reali biologinė. Kuo labiau įsijautęs muzikantas groja, tuo aukštesnis yra jo ir jo muziką klausančių žmonių smegenų veiklos sinchronizacijos lygis.
2020.04.17 Australijoje rasti suakmenėjusio visų gyvūnų protėvio palaikai Žemėje.
Pietų Australijoje tyrėjai atrado būstą, o paskui ir pačių būtybių palaikus, kuriuos jie pavadino seniausiais planetos gyvūnais. Jų mokslinis vardas yra Ikaria wariootia, ir jie atrodė kaip maži kirminai. Šios būtybės gyveno pačiame Ediac periodo pabaigoje, tuo metu, kai gyvenimas tik kilo iš vandens.
.Kirminas buvo labai mažas vos 2–7 mm ilgio ir 1,2–1,5 mm pločio. Liekanų amžius yra maždaug 555 milijonai metų. Fosilijose labai tiksliai buvo įspausta dvišalė struktūra, kurioje viena kūno galūnė yra burna, o kita pašalina atliekas. Viduryje yra labai primityvi, bet funkcionuojanti virškinimo sistema. Ši dvipusė struktūra išliko šimtus milijonų metų ir ją paveldėjo milijonai gyvūnų rūšių

……………………………………………………………………………………………..

2020.04.17 Visi Negyvosios jūros ritiniai esantys Amerikos Biblijos muziejaus pasirodė klastotės
Negyvosios jūros ritiniai yra seni žydų rankraščiai, kurių dauguma parašyti hebrajiškai, kiti — aramėjiškai ir keletas — graikiškai. Daugelis šių ritinių bei jų fragmentų datuojami dar iki Jėzaus gimimo: jiems 2000 su viršum metų. Tarp pirmųjų ritinių, gautų iš beduinų, buvo septyni ilgi įvairios būklės rankraščiai. Apieškojus daugiau olų, rasta kitų ritinių bei tūkstančiai jų fragmentų. Per 1947—1956 metus netoli Kumrano, prie Negyvosios jūros, iš viso aptikta 11 olų su paslėptais ritiniais.
„Art Fraud Insights“ ekspertai baigė Negyvosios jūros ritinių („Qumran rankraščių“), saugomų Biblijos muziejuje Vašingtone, tyrimus. Kai kurie iš šių senovės dokumentų ši įstaiga gavo 2017 m. Abejonės dėl jų autentiškumo kilo beveik iškart ir dabar yra įrodymų, kad mes kalbame apie šimtmečio apgaulę.
Visi fragmentai pasirodė suklastoti. Popierius nors ir senas, bet ne pergamentas, rašalo cheminė sudėtis parodė tipiškų šiuolaikinių medžiagų sudėtį kurių prieš du tūkstančius metų paprasčiausiai neegzistavo.
Svarbių religinių dokumentų klastojimas įrodytas, dabar tik kyla klausimas: kas tai padarė ir kodėl?

………………………………………………………………………………………….

2020.04.17 Rusijos mokslininkai sukūrė inhaliatorių, kuris padės kovoti su koronavirusu
Koronaviruso epidemija žymiai suaktyvino mokslininkų pastangas sukurti naujus, efektyvesnius vaistus ir prietaisus. Vienas iš naujausių Rusijos išradimų yra PM&HM inhaliatorius. Anot Rusijos įmonės „Venture Company“ spaudos tarnybos šis inhaliatorius padės gydyti daugybė sunkių ligų, įskaitant koronavirusinę pneumoniją.
Šiuo metu įrenginys bandomas, norint gauti reikiamą sertifikatą. . Juos taip pat galima įsigyti individualiam naudojimui už 3000 rublių kainą.
Kaip matome tai tik įrenginys ir daugiau klausimų nei atsakymų.
https://www.youtube.com/watch?v=0hR6PTPHsN8&feature=emb_logo

…………………………………………………………………………………………………..

Šis dronas JC260 skirtas bombarduoti miško gaisrus iš oro.
Drono skrydį vykdo du bendraašiai sraigtai, kurių skersmuo yra 3,6 metro, varomi dviem 34 arklio galių vandeniu aušintais benzininiais varikliais. Greitis 100 km / h vieno benzino bako užtenka 3–4 skrydžio valandoms, ilgis 2,8 m, svoris – 260 kg, įskaitant bombas.……………………………………………………………………………………………………………………………….

2020.04.17 Mokslininkai sukūrė baltymus, kurie valo kraują nuo riebalų

Naujas Sinsinačio universiteto (JAV) tyrėjų išradimas skamba kaip ideali priemonė pasyviai atsikratyti kūno riebalų. Deja dar nekalbama apie stebuklingą vaistą kuris padės numesti svorio. Mokslininkai bando kontroliuoti riebalų pertekliaus pašalinimo iš kraujotakos procesą, kad sumažintų naštą kūnui.
Eksperimentai su graužikais buvo labai sėkmingi – jų kraujas buvo sėkmingai išgrynintas iš trigliceridų net ir vartojant daug riebaus maisto. Deja, tai dar nereiškia, kad tą patį galima pakartoti ir su žmogumi, mokslininkai nieko nežino apie ilgalaikį poveikį ir šalutinius veiksnius.

…………………………………………………………………………………………………………………………….

Senovės Antarktida buvo ne ledynas, o šiltas pelkėtas miškas.

Tarptautinė tyrėjų komanda paėmė 90 milijonų metų senumo dirvožemio, kuris atidarė paslapties uždangą virš senovės Antarktidos, pavyzdį. Pasirodo, kadaise buvo vėsių, drėgnų tropikų su tankia augmenija, upėmis ir pelkėmis. Vidutinė metinė oro temperatūra svyravo apie 12 ° C, vasarą pakilo iki malonios 19 ° C, o kritulių kiekį buvo galima palyginti su Šiaurės Europa.

Iš visų tyrimo metu gautų išvadų iškyla nauji klausimai. Dabar mokslininkai turės peržiūrėti nustatytus kreidos eros klimato modelius ir bus bandoma atsakyti kas nutiko planetai, kad žydintis žemynas tapo ledine dykuma.

…………………………………………………………………………………………………………………………..

Klastingas biotrapas užkirs kelią gripo virusui pasiekti tikslą

Vokiečių mokslininkams pavyko neutralizuoti paukščių gripo virusą nauju ginklu – fago kapsidu. Tai yra sintetinė struktūra, pagrįsta natūraliu bakteriofagu, kuris užmaskuojamas kaip tikslinės ląstelės ir provokuoja virusą pulti. Esant pakankamam skaičiui fago kapsidų, jie sugeba perimti visą virusų tūrį, kol jie nepakenks kūnui.
Idėja sukurti tokį ginklą nuo gripo tiesiogine to žodžio prasme paties viruso paviršiuje, kuris yra padengtas hemagglutinino smaigaliais. Jie veikia kaip raktai, prisitvirtindami prie cukraus molekulių plaučių ląstelių paviršiuje. Norint suformuoti patikimą jungtį, reikia labai tiksliai sutapatinti abiejų pusių cheminės struktūras.

Bandymai su gyvūnais patvirtino matematinius modelius – bakteriofagas patikimai apkapojo virusą, užkirsdamas kelią jo dauginimuisi plaučiuose. Dar geriau, kad jis parodė veiksmingumą prieš kelias padermes iš karto. Tai yra, įrankis tinkamas kaip neatidėliotinas sprendimas sezoninių ligų atvejais, o jo pagrindu palyginti greitai galima sukurti vakciną nuo naujų padermių. Tai nereiškia, kad vaistas pasirodys rytoj, tačiau pati technologija atveria dideles galimybes virusologams

…………………………………………………………………………………………………………………….

Bioreaktorius duos deguonies ir vertingų cheminių žaliavų Marso kolonistams.
Jau dabar mokslininkai galvoja, kaip pirmųjų Marso misijų dalyviai pasigmins – deguonį, vandenį, statybines medžiagas. Vienas iš variantų yra surinkti anglies dioksidą iš Marso atmosferos (kuris sudaro 95,32% CO2) ir paversti jį daugiafunkcine „plyta“ organinių elementų sintezei.
Bioreaktorius veikia tuo pačiu principu, kaip ir natūralus augalų sintezės procesas, kurio metu jie, naudodami saulės spindulius, paverčia CO2 į cukrų, reikalingą energijai gaminti. Bioreaktoriui taip pat naudojamas vanduo ir bakterijos „Sporomusa ovata“, dedamos į nanovielių rinkinį, kad būtų skatinamas procesas.
Sugerdami šviesą, generuodami elektronus ir „maitindami“ bakterijas, gyvenančias tarp jų, nanolaidai sukelia cheminį procesą, leidžiantį bakterijoms paversti CO2 į vandenį, acetatą ir deguonį.

………………………………………………………………………………………………………………..

2020.04.17 Nerimą keliančios naujienos: užfiksuota pirmoji istorijoje karščio banga.
Paprastai pavasario pradžioje temperatūra svyruoja apie nulį. Tačiau 2020 m. Sausio 23 d. Termometras rodė 7,5 ° C, o kitą dieną – net 9,2 ° C.

……………………………………………………………………………………………………………………….

2020.04.17 Už 750 tūkst. USD būsite panardyti į Marianų lovio dugną.
Vieno turo kaina yra 750 tūkst. USD, per 8 dienas vienas turistas padaro tris panėrimus.
Caladan Oceanic įkūrė Viktoras Veskovo, išėjęs į pensiją JAV karinio jūrų laivyno karininkas ir dosnus investuotojas. Jie jau yra tai padarę du kartus, kad asmeniškai įvertintų šios vietovės turizmo galimybes, ir priėjo prie išvados, kad tokia paslauga turi nemažai privalumų, jau nekalbant apie tokio pasiūlymo unikalumą.
Didžiausias gylis − 11 034 m.

…………………………………………………………………………………………………………………………….

2020.04.17 Fotografui mėgėjui pavyko nufotografuoti tarptautinę kosminę stotį neišeinant iš namų
Socialiniame ir naujienų tinklalapyje „Reddit“ pasirodė„snaiperio“ nuotrauka, kurią amerikiečių fotografas mėgėjas padarė iš savo namų, naudodamas pažangų teleskopinį įrenginį.

……………………………………………………………………………………………………………………………….

2020.04.17 Šis joninis variklis vieną dieną galės išgelbėti mūsų planetą
2021 m. Liepą įvyks misija, kurios tikslas – pataisyti tikro asteroido kursą. Objektas vadinamas Didim-B, asteroidas esantis už 11 milijonų km nuo Žemės. Norėdami įveikti šį atstumą ir pakoreguoti asteroido kursą, paruoštas DART erdvėlaivis su naujausiu NEXT-C jonų varikliu.

„NEXT-C“ yra maždaug tris kartus galingesnis nei ankstesnės „NSTAR“ serijos jonų varikliai, naudojami NASA DAWN ir „Deep Space One“ misijose. Jo galia siekia 6,9 kW, traukos jėga didesnė kaip 236 mN, o impulsas yra net rekordinis – 17 MNs. Variklis naudoja ksenoną kaip kurą, kuris praeina per akseleratorių, susidedantį iš dviejų grotelių.
Bandymai atliekami su tikslu atsigabenti asteroidus turinčius milžiniškus kiekius resursų.

……………………………………………………………………………………………………………………………….

2020.04.17

2020.04..17 Kinija pristatys naują interneto protokolą „Naujas IP“ su įmontuotu „jungikliu“
Kinijos elektronikos milžinė „Huawei“ kartu su Kinijos pramonės ir informacinių technologijų ministerija ir keliomis kitomis įmonėmis kuria naują protokolą naujiems IP duomenims perduoti, kuris, tikimasi, pakeis dabartinį TCP / IP.
Anot „The Financial Times“, naujasis IP protokolas suteiks Kinijos valdžios institucijoms papildomą galimybę cenzūruoti ir kontroliuoti savo piliečius. Visų pirma, jame pateikiama atjungimo komanda, leidžianti išjungti duomenų perkėlimą į tam tikrą adresą arba iš jo.……………………………………………………………………………………………………………….

2020.04.17 Astronomai pagaliau rado Paukščių Tako kraštą

Mūsų Paukščių Tako galaktika pasirodė 15 kartų didesnė, nei buvo spėjama. Tai, ką galima pamatyti naktiniame danguje, yra tik centrinis ryškus spiralinis diskas, kurio skersmuo yra 120 tūkstančių šviesmečių. Tamsiosios medžiagos debesys sudarantys didžiąją dalį mūsų galaktikos, tęsiasi daug toliau IR užima 1,9 milijono šviesmečių skersmens plotą.

……………………………………………………………………………………………………………………………..

2020.04.17 skyje rastos „voratinklio linijos“ – leidžia nustatyti gėrimo rūšį 90% tikslumu.
Pirmiausia tyrėjams pavyko nustatyti pėdsakų susidarymo mechanizmą. Lašelis kraštuose išgaruoja greičiau nei centre, todėl skystis juda ir nešioja jame ištirpintas kietąsias medžiagas, kurios sudaro pėdsaką. Skirtingos rūšies viskis turi unikalų vienetinį pėdsaką.

…………………………………………………………………………………………………………….

Atspausdintas maistas išmokys valgyti mažiau ir greičiau.
Maistas, atspausdintas naudojant tokį spausdintuvą, keičia gaminių struktūrą taip, kad žmogus pasijustų sotus, vartodamas mažiau maisto.

…………………………………………………………………………………………………………………

2020.04.17 NASA suteikė leidimą ištirti neregėto masto nežemiško radijo teleskopo koncepciją. Speciali komanda gavo 125 tūkstančius dolerių ir per metus patikrino visas sąlygas ir faktus bei paruošė tokio projekto planą.

…………………………………………………………………………………………………………………………………..

2020.04. 17Mokslininkai išsiaiškino petricoro kvapo patrauklumo paslaptį
Pasirodo, ne tik mums, žmonėms, drėgnos žemės ir neseno lietaus aromatas atrodo patrauklus. Šis kvapas, kuris vadinamas savo pavadinimu „petricor“, kyla iš organinių junginių geosmino, kurį gamina mikrobai – įskaitant bakterijas Streptomyces (Streptomyces). Yra žinoma, kad streptomicitai išskiria šią medžiagą mirdami, o skirtingi tvariniai, įskaitant žmones, į tai reaguoja ypatingai.

…………………………………………………………………………………………………………………………….

2020.04.16 „Smart Paint“ pavers jūsų sofos porankį valdymo pultu

Įsivaizduokite, kad jums nebereikia valdymo skydelių, o norėdami manipuliuoti televizoriaus meniu, tiesiog paglostykite sofą, ant kurios sėdite. Arba, kad įjungtumėte kambario apšvietimą, galite paliesti bet kurią sienos dalį ir nejausti jungiklio. MIT (JAV) mokslininkų sukūrė nauja purškiamų jutiklių technologija „SpravableTech“kuri sukurta tokiems ir platesniems tikslams.
https://www.youtube.com/watch…

……………………………………………………………………………………………………………………………………..

2020.04.16 Magnetinė smegenų stimuliacija parodė stulbinančią sėkmę gydant depresiją.
Dar 2008 m. Stanfordo (JAV) mokslininkai nustatė, kad tam tikroms žmogaus smegenų dalims depresijos gydymui gali būti panaudotą magnetinės stimuliacijos technologija. Nuo to laiko jie žengė toli į priekį ir neseniai paskelbė naują klinikinių tyrimų ataskaitą, kurioje teigiama, kad depresijos gydymas sutrumpėjo nuo savaičių iki keleta dienų.
Atlikto eksperimento rezultatai teikia vilčių, iš 21 dalyvio, patyrusio sunkią depresiją ir norinčių nusižudyti, po penkių gydymo dienų 19 žmonių teigė, kad visiškai nustojo galvoti apie savižudybę.

………………………………………………………………………………………………………………………..

2020.04.16 Forme Life“ išmanusis veidrodinis treniruoklis
„Forme Life“ turi paslėptą sistemą su elektriniu varikliu, kuris sukuria reikiamą pasipriešinimą atliekant įvairius jėgos pratimus.

„Forme Life“ komplektacijoje bus širdies ritmo monitorius ir kulkšnies dirželiai, kad būtų galima padidinti pratimų kiekį. Prie prietaiso „prijungta“ treniruočių sistema siūlo paruoštus pratimų kompleksus, o aparatas automatiškai sureguliuoja apkrovą pagal vartotojo fizinį lygį.
Tikimasi, kad „Forme Life“ pardavimų pradžia bus 2020 m. rudenį ir jų kaina bus 5811 USD.

…………………………………………………………………………………………………………………………

2020.04.15 Fizika: kaip atrodys kelionė į kitą planetą
„YouTube“ kanalas pavadinimu „Veiksmo laboratorija“ paskelbė apžvalginį vaizdo įrašą su pavyzdžiais, kaip skirtingų planetų gravitacija paveiks Žemės mechanizmus.
https://www.youtube.com/watch…

……………………………………………………………………………………………………………………….

2020.04.15 Vaisių žievelėse randama medžiaga, padeda gydyti išsėtinę sklerozę

Neseniai atliktas Thomaso Jeffersono universiteto mokslininkų grupės, vadovaujamos profesoriaus Guang-Xian Zhang, tyrimas parodė, kad vaisių žievelėse esantis junginys, ursolio rūgštis, gali palengvinti išsėtine skleroze sergančių pacientų būklę.
Išsėtinė sklerozė (MS) yra nepagydoma lėtinė autoimuninė liga, kuria serga milijonai žmonių visame pasaulyje. Jo atsiradimo priežastis iki šiol nežinoma. Tik žinoma, kad tam tikru metu imuninė sistema pradeda pulti apsaugines nervų galūnių membranas, susidedančias iš mielino, ir jas sunaikina.. Dėl to pažeidžiama nervų sistema, atsakinga už motorines funkcijas, o po kelerių metų žmogus virsta neįgaliu.
Tyrėjai ištyrė ursolio rūgšties sąveikos su ląstelėmis mechanizmą ir nustatė, kad ji slopina imuninių ląstelių aktyvumą, kurios yra ligos priežastis. Be to, ursolio rūgštis skatina oligodendrocitų – ląstelių, gaminančių mieliną, brendimą, formuojantį apsauginę nervų galūnių membraną.

“Tai nėra vaistas, – aiškina dr. Zhang. – Tačiau tai reikšmingai pakeis skleroze sergančių pacientų gyvenimo kokybę.

………………………………………………………………………………………………………………..

Branduolinės bombos pirmą kartą padėjo nustatyti tikrąjį banginių ryklių amžių
Gerai žinoma, kad medžių amžių galima nustatyti metiniais žiedais. Gyvūnų pasaulis išdėstytas skirtingai, todėl mokslininkai turi naudotis visiškai skirtingais amžiaus nustatymo metodais.
Australijos jūrų mokslų instituto vadovaujami Markas Mikanas, siekdamas nustatydami banginio ryklio amžių, atliko anglies-14 izotopo matavimą jo slankstelių kauliniame audinyje.
Anglies-14 yra radioaktyvus elementas, natūraliai esantis Žemės atmosferoje, jį absorbuoja visi gyvi daiktai. Tačiau praėjusį šimtmetį šaltojo karo metu buvo gausiai atliekama branduolinių bandymų ir jos lygis padvigubėjo. Tai automatiškai padidino anglies-14 koncentraciją gyvuose organizmuose..
Slanksteliuose esančiose metinėse dviejų negyvų banginių ryklių juostose išmatavus anglies-14 lygį nustatyta,kad juosta formuojama kasmet. Gauti rezultatai padėjo nustatyti, kad jie gyvena 50, o ne 100 metų.

…………………………………………………………………………………………………………..

2020.04.14 Perdirbtų padangų danga gali išgelbėti milijonus gyvybių

Didelė kelių dešimčių universitetų tyrėjų komanda, įgyvendindama SAFERUP projektą, sukūrė saugaus grindinio koncepciją.
Norėdami, kad kelio danga būtų minkštesnė, tyrėjai į tradicinį akmenų ir deguto trupinių mišinį įmaišė susmulkintų automobilių padangų, santykiu 40: 60%. Kadangi degutas yra ypač klampus skystis, jis gerai prisijungia prie guminių trupinių iš automobilių padangų.
Tyrimai parodė, kad naujoji kelio danga ne tik apsaugo nuo sužeidimų, bet, priešingai nei daugelis bijo, yra visiškai ekologiška.

………………………………………………………………………………………………………

2020.04.12 Juokingas robotas vėžlys gali tapti geriausiu žuvų fermų inspektoriumi pasaulyje
Talino technologijos universiteto tyrėjų komanda, vadovaujama profesorės Maarja Kruusmaa, sukūrė U-CAT robotą jūrinį vėžlį su kamera.

……………………………………………………………………………………….

Ši svetainė leis realiuoju laiku būti su legendiniu „Apollo 13“ skrydžiu.
https://apolloinrealtime.org/13/

……………………………………………………………………………………………………………………………….

„Harley-Davidson“ motociklai gaus „Android Auto“.
Geros žinios būsimiems legendinio „Harley-Davidson“ savininkams: nuo kitų metų visi „Touring“, „Trike“ ir „CVO“ motociklai aprūpinti „Boom“ priedais! „GTS Box“ bus siūlomas su jau įdiegta „Android Auto“.

……………………………………………………………………………………………………………………………….

Įsilaužėlių bendruomenėje kažkas ne taip. „Cybereason“ kibernetinio saugumo ekspertai nustatė, kad įsilaužėliai vis dažniau įsilaužė į kolegų asmeninius kompiuterius.
„Cybereason“ pranešė, kad ši tendencija tęsiasi keletą metų.

……………………………………………………………………………………………………………………………….

Naujoji „Fujitsu“ technologija leidžia magnetinei juostai konkuruoti su kietaisiais diskais.
Dabar visų dėmesys sutelktas į LTO-9 įrenginį kuris užtikrins duomenų įrašymo tankį iki 26,1 Tb (nesuspaustą), o greitį – iki 708 Mb / s.Tai yra daug daugiau nei didžiausias diskas, kurio talpa 20 TB, tuo tarpu informacija taip pat įrašoma greičiau ir saugoma pigiau.

……………………………………………………………………………………………………………………………….

Vėžinės ląstelės padejo išspręsti transplantato atmetimo problemą.
Pitsburgo universiteto (JAV) mokslininkai ištyrė kaip vėžinės ląstelės „nulaužia“ žmogaus imuninę sistemą ir šį metodą pritaikė pagrindinei transplantato atmetimo problemai išspręsti.

Natūrali vėžio ląstelių kliūtis yra organizmo imuninė sistema, veikianti labai stereotipiškai – ji siekia sunaikinti viską, ką laiko svetima, tačiau neliečia ląstelių, kurias laiko „savo“. Kai susiformuoja navikas, vėžio ląstelės išskiria CCL22 baltymą – žymeklį, kuris signalizuoja imunines T ląsteles, kad pažymėtų šias ląsteles kaip „savas“. Po to beveik niekas netrukdo jiems ramiai augti ir judėti po kūną.
Šiuo metu geriausias rezultatas atrodo taip. Į eksperimentines žiurkes buvo persodinti audiniai, organai ir net ištisos letenėlės, kurios per pastarąsias 200 dienų normaliai veikė be atmetimo požymių. Tai leidžia daryti išvadą, kad poveikis yra ilgalaikis ir tai atveria milžiniškas galimybes transplantacijos, taip pat vėžio gydymo srityse – jei žinome įsilaužimo mechanizmą, galime sukurti ir kovos su juo priemones

……………………………………………………………………………………………………………………………….

„Fujitsu“ sukūrė glaudinimo algoritmą, kurio pagalba vaizdo įrašo dydis bus sumažintas 90%.
Tokios technologijos poreikis atsirado atsiradus ypač aukštos raiškos kameroms išmaniuosiuose telefonuose (pavyzdžiui, „Samsung S 20 Ultra“ su savo 108 pikselių jutikliu) ir 4K vaizdo stebėjimo kameromis. Technologija vartotojams bus prieinama 2020 m. pabaigoje.

………………………………………………………………………………………………………………………………

PSO paskelbė oficialų koronaviruso kanalą „WhatsApp“

Šiandien akivaizdu, kad dezinformacija, susijusi su pandemija, yra ne mažiau bloga nei pats koronavirusas. Šiuo atžvilgiu Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) atidarė savo oficialų informacijos kanalą „WhatsApp“.
Oficialus PSO numeris +41 79 893 18 92.

………………………………………………………………………………………….

„Rotofarm“ yra kompaktiškas namų ūkis, kuriame visus metus galite auginti daržoves

„Rotofarm“ yra įtaisas, susidedantis iš didelės stalo lempos, sujungtos su ventiliatoriumi, aplink perimetrą tvirtinami 1,58 m ilgio daržovių daigai.
Sumokėję 440 USD galite tapti namų sodo savininku, o prekyba prietaisu prasidės spalio mėnesį.

……………………………………………………………………………………………………………………………….

„Continental“ įrengė pirmąjį 3D prietaisų skydelį serijiniam automobiliui.

„Continental“ paruošė pirmąją tokio tipo 3D vairuotojo duomenų vizualizacijos sistemą naujajam visureigiui „Genesis GV80“. Jis atrodo labai panašus į vaizdus iš sci-fi filmų, kuriuose indikatoriai, mygtukai ir kitos vartotojui reikalingos piktogramos yra virš skydelio.Priekinis stiklas ir didžioji dalis apžvalgos lieka atviri ir niekas nemato duomenų, išskyrus patį vairuotoją.
Štai tokios malonios naujienos vairuotojams.

……………………………………………………………………………………………………………………………….

DARPA pradeda kurti tolimojo nuotolio povandeninius dronus
Vykdydami „Manta Ray“ programą, DARPA pasirašė sutartis su „Lockheed Martin“, „Northrop Grumman“ ir „Navatek LLC“ dėl naujos kartos tolimųjų bepiločių orlaivių gamybos. Nepilotuojamos povandeninių transporto priemonės (UUV), galės keletą mėnesių veikti be žmogaus priežiūros, vykdys žvalgybą, kovinės atakos veiksmus jei to prireiktų.

……………………………………………………………………………………………………………………………….

JAV kosminės pajėgos gavo savo pirmąjį ginklą.
Nors jis ir nėra labai įspūdingas, bet tai yra ryšių trukdžių sistemos (CCS) 10.2 blokas. Jis buvo pradėtas naudoti su 4-ąja kosminės vadovybės eskadra Petersono oro pajėgų bazėje, Kolorado valstijoje
CCS bus dislokuota karinio transporto lėktuve. Jos pagrindinis tikslas yra slopinti priešo palydovo valdymo signalus. ………………………………………………………………………………………………………………………………

Mūsų palikuonys Lego detales vandenyne ras net po tūkstantmečio. Surinkti 40 metų pvz buvo prilyginti su esamais, siekiant nustatyti pokyti.
Remiantis tyrimais gamtoje esant pačioms griežčiausiomis sąlygomis plastikas sunaikinamas per 130 metų. Bet daug labiau tikėtina, kad vertės yra dešimt kartų didesnės iki 1300 metų. Mūsų palikuonys gaus daug materialių įrodymų apie tolimų protėvių nerūpestingumą, šiukšlinimą. ………………………………………………………………………………………………………………………………

„Cycleagle“ elektrinė riedlentė.
„Cycleaegle“ didžiausias greitis yra 43 km / h, ji taip pat turi atbulinę pavarą. Lentos ilgis – 118 cm, svoris – 19,5 kg (4WD versija) ir 17,5 kg (2WD versija).Su vienu krovimu nuvažiuosite apie 22 km. Kaina 1488 usd.
https://www.youtube.com/watch?v=LMcEkMoRL7g&feature=emb_logo ……………………………………………………………………………………………………………………………….

„ReMarkable 2“ planšetė tokia pat kaip plono popieriaus užrašų knygelė.
„ReMarkable 2“ yra ploniausia pasaulyje planšetė, kurios korpuso storis yra tik 4,7 mm, ir ji labai panaši į senas popierines užrašų knygeles (tokia kūrėjų idėja).
„ReMarkable 2“ įrengtas 1 GHz ARM A9 procesorius, 512 MB DDR3L RAM ir 8 GB kietojo kūno disko atminties – apytiksliai 100 000 puslapių ranka rašomo teksto. Yra „Wi-Fi“ modulis ir USB-C prievadas, o 3000 mAh talpos baterija 90 dienų veikia budėjimo režimu arba 2 savaites, kai dirbama 2 valandas per dieną vienu įkrovimu. Naujasis modelis naudoja „MyScript“ rašysenos atpažinimo technologiją. „Google Chrome“ papildiniai padeda jums skaityti pritaikytus žiniatinklio dokumentus be jokių papildomų langų.
Planšetinio kompiuterio kaina – 399 USD

…………………………………………………………………………………………………………………………….

Irane rastas paslaptingas senovės petroglifas, vaizduojantis besimeldžiančią mantiją.
Senovės petroglifą, nutapytą ant uolos, netoli Irano Sarkubi kaimo atrado Taivano ir Irano mokslininkų grupė ekspedicijos metu 2017–2018 m. 11 x 14 cm vaizdas primena meldžiamąją mantiją apsauginėje pozoje – nepaprastai būdingas petroglifų motyvas.
Mokslininkų teigimu, piešinio amžius yra nuo 4000 iki 40 000 metų, tikslaus amžiaus negalima nustatyti dėl šaliai įvestų sankcijų.

…………………………………………………………………………………………………………………………

Mokslininkai nustatė: kai kurie žmonės sugeba pajusti Žemės magnetinį lauką
Eksperimento metu savanoriams buvo prijungtais smegenų veiklos jutikliai (EEG), kada ritės buvo įjungtos ir atsirado magnetinis laukas, tyrėjai užfiksavo impulsus dalyvių smegenyse.
Buvo nustatyta, kad žmogaus smegenys fiksuoja ir selektyviai apdoroja magnetinio lauko impulsus. Reikėtų pažymėti, kad magnetoreceptyviuose gyvūnuose šis gebėjimas yra daug labiau išvystytas, todėl migracijos metu jie gali nustatyti maršrutus, jaustis artėjant žemės drebėjimams, ugnikalnių išsiveržimams ir kitoms stichinėms nelaimėms

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Subscribe US Now