Technologijų – Mokslo Naujienos

Nerijus Meskauskas nuotrauka.
Du Las Vegaso kazino nori prisijungti „Ilona Mask“ požeminio tunelio tinklo projekto
Požeminio transporto tinklas aplink Las Vegaso konferencijų centrą, kurį stato „Ilona Mask Boring Company“, turėtų būti baigtas įrengti 2021 m. Sausio mėn. Du viešbučiai jau išreiškė norą prisijungti prie šios transporto arterijos.
Priminsime, kad tokia transporto arterija per Las Vegaso konferencijų centrą yra pirmasis „Boring Company“ bandymas esamoje eismo sistemoje sukurti naują transporto tinklą. Be to, bendrovė „Ilona Mask“ ketina Kinijoje pastatyti naują požeminių tunelių tinklą.
Nerijus Meskauskas nuotrauka.
Fantastiška senovės akmens amžiaus paukščių figūra, rasta Kinijoje
Netoli šiuolaikinio Pekino yra Lingjingo miestas, kuriame archeologinių darbų metu rasta maža paukščio figūrėlė. Po daugelio metų tyrimų keturių šalių mokslo įstaigose buvo galima nustatyti amatų amžių. Tai yra 13,2–13,4 tūkstančio metų, kuris nukelia į ankstyvojo akmens amžiaus laikus. Arba daugiau nei 8000 metų anksčiau nei Naujasis akmens amžius, į kurį įeina seniausias žinomas Kinijos artefaktas – maždaug 5 tūkstančių metų senumo nefrito paukščio figūra.Nerijus Meskauskas nuotrauka.
Izraelio mokslininkai rado būdą, kaip pasisemti energijos iš augalų

Izraelio mokslininkai teigė, kad rado būdą vandeniliui gauti iš augalų. Jie tikisi, kad naujoji technologija leis augalus naudoti kaip energijos šaltinį. Atradimas buvo padarytas Tel Avivo universiteto laboratorijoje, eksperimento metu mokslininkai naudojo mikrodumblius.

Savo eksperimente Izraelio mokslininkai į mikrodumblius įvedė fermentą hidrogeną, kuris leido jiems aktyviai gaminti vandenilį – jau gerai žinomą energijos šaltinį. Anksčiau manyta, kad dumbliai gamina vandenilį vienos piko reakcijos, vykstančios auštant, metu. Tačiau Tel Avivo tyrėjų pastebėjimai parodė, kad šis procesas lydi tradicinę fotosintezę visą dieną. „Jacobi“ komandos laimėjimas buvo tas, kad jie sugebėjo naudoti genetinius įrankius, kad padidintų tokio vandenilio gamybą 400 procentų.
Nerijus Meskauskas nuotrauka.
Senieji krokodilų protėviai siekė 4 metrus ir judėjo ant dviejų kojų
Suakmenėję pėdsakai buvo rasti Jinju formavime Pietų Korėjoje, dėl kurių mokslo bendruomenė sustingo. Jie datuojami 110–120 milijonų metų senumo, yra 18–24 cm ilgio ir šiaip priklauso senovės krokodilų rūšims. Tačiau mokslininkai rado išskirtinai užpakalinių atraminių kojų pėdsakų, iš kurių padarė nuostabią išvadą – šie padarai judėjo ant dviejų kojų.
Nerijus Meskauskas nuotrauka.
Agile Ascento“ geriausias iš robotų su ratukais
Vaikščiojantys robotai yra labai judrūs ir judrūs – jie sugeba, pavyzdžiui, lipti laiptais. Tuo pačiu metu jų ratiniai kolegos yra greitesni ir ne tokie sudėtingi.
„Ascento“ sukūrė ETH politechnikume Ciuriche. Lygiais paviršiais jis juda ratais, išlaikydamas pusiausvyrą. Ir sutikęs kliūtį, pavyzdžiui, žingsnį – „Ascento“ sugrupuojamas ir šokinėja į priekį bei aukštyn su spyruoklinėmis kojomis. Taigi jis gali lipti bet kokiais laiptais, vienu žingsniu vienu metu. Robotas naudoja savo kameras ir jutiklius, kad galėtų naršyti erdvėje. „Ascento“ sveria 10,4 kg, gali įsibėgėti iki tvirto 8 km / h greičio ir atšokti 0,4 metro. Akumuliatorius veikia pusantros valandos.
https://www.youtube.com/watch?v=1yvoZhRTX-U&feature=emb_logo
Nerijus Meskauskas nuotrauka.
Saudo Arabija sukūrė belaidę duomenų perdavimo sistemą po vandeniu – „Aqua-Fi“
Kaip žinote, radijo bangos blogai sklinda b po vandeniu, o tai labai apsunkina siunčiant informaciją į viršų. 2018 metais Kingo Abdullah mokslo ir technologijos universiteto (KAUST) magistrantas Abdullah Al-Khalafi ir jo tyrimų vadovas Basem Shihada sukūrė UMOC (povandeninę bevielio optinio ryšio sistemą), leidžiančią perduoti HD vaizdo įrašus vandens aplinkoje. Remiantis šia technologija, buvo sukurta nauja sistema, vadinama „Aqua-Fi“.
Kaip tai veikia. Pavyzdžiui, naras pradeda perduoti nuotrauką ar vaizdo informaciją iš išmaniojo telefono, įdėto į apsauginį dėklą. Iš pradžių jis transliuojamas radijo bangų pavidalu į nedidelį prietaisą, esantį šalia jo, oro balionuose.

Tuomet šio prietaiso mikrokompiuteris paverčia informaciją šviesos srautų impulsų seka. Tada impulsai, užkoduoti dvejetainiu kodu, į imtuvą siunčiami įmontuotu 520 nanometrų lazeriu arba žalių šviesos diodų rinkiniu.
Nerijus Meskauskas nuotrauka.
NASA ruošiasi asteroido pargabenimo misijai
NASA misija gaudyti ir perkelti asteroidą į Mėnulio orbitą tolimesniems tyrimams planuojama 2021 m. Pabaigoje. Sėkmingas jos užbaigimas bus svarbus etapas rengiant pilotuojamą ekspediciją į Marsą.
Pirmajame misijos etape bus išbandytas visas visiškai naujų technologijų rinkinys: saulės energijos jėgainė, galimybė atlikti savarankiškas operacijas norint pasiekti asteroidą ir net nusileidimas ant vienos iš jų.
Be to, NASA ketina išbandyti perspektyvias robotų sistemas, skirtas kovai su asteroidais ir gravitaciniu „pluoštu“, kuris naudoja erdvėlaivio masę dideliam objektui valdyti erdvėje.
Taigi ateityje netruks aukso deimantų ir kitų resursų.
Nerijus Meskauskas nuotrauka.
„Mint Ferrari Enzo“ yra pats brangiausias automobilis, kada nors parduotas internetiniame aukcione.
Neseniai vykusiame „RM Sotheby“ automobilių aukcione, pirmą kartą vykusiame internetiniame formate, buvo užfiksuotas rekordinis 2003 m. „Ferrari Enzo“ pardavimas, už kurį nežinomas pirkėjas sumokėjo 2 640 000 USD.
„F140B V12 Ferrari Enzo“ variklio galia yra 651 litras. tai leidžia automobiliui įsibėgėti iki 100 km / h tik per 3,3 sekundės. Maksimalus sportinio automobilio greitis yra 350 km / h. Automobilis buvo gaminamas nuo 2002 iki 2004 metų. Iš viso buvo pagaminta 400 egzempliorių.
Nerijus Meskauskas nuotrauka.
Astronomų duomenys: Titanas dideliu greičiu tolsta nuo Saturno

Nors visi mūsų Saulės sistemos objektai užima tam tikras vietas, realybėje jie nuolat juda – planetos tolsta nuo Saulės, o jų palydovai skuba išskristi iš planetų. Tokio pabėgimo greitis yra mažas ir matuojamas centimetrais per metus, tačiau neseniai mokslininkai nustatė, kad ankstesni Saturno palydovo „Titan“ duomenys buvo iš esmės neteisingi. Jis nutolsta nuo savo planetos bent 100 kartų greičiau, nei manyta anksčiau.
Pabėgimo priežastis yra potvynio pagreitis, atsirandantis dėl potvynio trinties – abipusės kosminių kūnų gravitacijos įtakos jų medžiagai. Žemėje jis išreiškiamas vandenynų atoslūgių pavidalu, atsižvelgiant į mėnulio fazes. Žemė taip pat veikia Mėnulį, suteikdama jai papildomą orbitos pagreitį. Todėl Mėnulis tolsta nuo mūsų planetos 3,82 cm per metus greičiu. Kadangi Saturnas susideda iš dujų, mokslininkai manė, kad panašus procesas ten yra lėtesnis – maždaug 0,1 cm per metus.
BMW iš atmosferos oro pradeda benzino technologiją
BMW dukterinė įmonė „BMW i Ventures“ paskelbė apie finansinę ir organizacinę paramą startuoliui „Prometheus Fuels“. Šiuo metu kalbame apie maždaug 12,5 mln. USD sumą -Tai bus naujos rūšies degalai, pilnas benzino analogas, tačiau gaminamas ne iš naftos, o iš anglies, filtruojamos iš oro.
Pagrindinis „Prometheus Fuels“ pranašumas ir tuo pačiu BMW intereso objektas yra degalų, kurie yra molekuliškai identiški benzino, išgauto iš naftos, gamyba. Be to, kadangi gaminant tokius degalus iš atmosferos pašalinamas CO2, naujos deginimo metu išmetamos emisijos automatiškai nustatomos iš naujo. Tai žada dideles lengvatas atsižvelgiant į dabartinę aplinkosaugos politiką.
Nerijus Meskauskas nuotrauka.
Korėjoje skurtas robotas kurmis planetų tyrinėjimui
Pietų Korėjos mokslo ir technologijos instituto (KAIST) robotikos komanda sukūrė neįprastą robotą, kurio prototipai yra europietiškas moliuskas ir afrikiečių goferis. Tuneliams kasti kurmis naudoja savo galingas priekines galūnes, stumdamas palaidą dirvožemį atgal. priekinių dantų pagalba.
https://www.youtube.com/watch?v=pEnKy5UYEYQ&feature=emb_logo
Nerijus Meskauskas nuotrauka.
Oficialūs duomenys skelbia, kad Sibire 10 šilčiau laipsniu nei įprasta
Europos klimato tarnybos „Copernicus“ duomenys rodo, kad praeitas gegužė buvo rekordiškai karštas stebėjimų istorijoje. 2020 m. Gegužę ji buvo 0,63 laipsnio šiltesnė nei vidutinė šį mėnesį nuo 1981 iki 2010 m. Neįprastas karštis stebimas į šiaurę nuo pusiaujo, tačiau šį pavasarį labiausiai atšilo Vakarų Sibiras, kur visą pavasarį buvo užfiksuota „nenormali temperatūra“.
Sibire temperatūra buvo beveik 10 laipsnių aukštesnė už 1981–2010 metų vidurkį.
Nerijus Meskauskas nuotrauka.
Purškiamas vulkaninis stiklas efektyviai naikina maliarijos uodus
Vulkaninis stiklas – perlitas – daugiausia naudojamas kaip maisto papildas tręšiant dirvą ar kuriant pastatų izoliaciją. Šiaurės Karolinos universiteto ir Liverpulio atogrąžų medicinos mokyklos mokslininkai atrado naują jo panaudojimo būdą, savo pagrindu sukūrę veiksmingą kovos su maliarija uodus atbaidantį vaistą – „Imergard WP“. Tai purškiklis, susidedantis iš vandens ir miltelių perlito. Susidomėjimo naujomis receptūromis priežastis yra ta, kad šiuo metu naudojami insekticidai nuo uodų yra labai toksiški ir daro žalą tiek aplinkai, tiek žmonėms.
Pasak mokslininkų, „Imergard WP“ efektyvumo priežastis yra ta, kad ant vabzdžių nusėdusios perlito dalelės pažeidžia lipidinio sluoksnio apsaugines savybes jų išoriniame epidermyje. Dėl to uodai paprasčiausiai išsausėja ir miršta nuo dehidratacijos.Nerijus Meskauskas nuotrauka.
Lankytojams atsivėrė garsusis Čongčingo „horizontalusis dangoraižis“
„Raffles City Chongqing“ projektas vertinamas 4,8 milijardo dolerių ir apima aštuonių dangoraižių klasterį. Keturios iš jų palaiko horizontalią struktūrą, kuri oficialiai vadinama krištolu ir yra 250 metrų aukštyje. Krištolas yra 300 m ilgio ir sveria 12.000 tonų
Nerijus Meskauskas nuotrauka.
„HaptiRead“ ultragarso projektoriaus Brailio raštu rašys ore.
Remiantis regos ir aklųjų bandymų rezultatais, technologija nėra greita, bet informatyvi. Signalų atpažinimo tikslumas regos žmonėms buvo 94%, o akliesiems – 88%.
HaptiRead“ technologija dar nėra paruošta naudoti, ji dar tik kūrimo stadijoje
Nerijus Meskauskas nuotrauka.
Mokslininkai pirmą kartą nufilmavo atskirų molekulių judėjimą 1600 kadrų per sekundę greičiu

Žinoma, šis metodas yra naudingas stebint reiškinius atominiame lygmenyje. Tačiau problema yra ta, kad informaciją galima apdoroti tik nufilmavus vaizdo įrašą. Tikimasi, kad kompiuterinių technologijų plėtros pažanga artimiausiu metu padės tokius procesus sutvarkyti realiuoju laiku
Nerijus Meskauskas nuotrauka.
Amerikiečiai testuoja elektronini taikinį
SMASH 2000 Plus sumontuotas ant viršutinio šautuvo strypo. Šaulys užfiksuoja pasirinktą taikinį, po to paspaudžia ir laiko gaiduką. Šūvis iššaunamas tik tą akimirką, kai elektronika „įsitikina“ nepriekaištingu pataikymu.
Nerijus Meskauskas nuotrauka.
Space Perspektive turistus į stratosferą nuskraidins oro balionu
Space Perspective“ vykdo oro balionų skrydžius į stratosferą. Tiksliau, jie tiesiog ruošiasi pirmąjį komercinį skrydį ir iškart su keleiviais. Skraidins i 30km aukštį stratosferą, o bilieto kaina 75000dol
https://www.youtube.com/watch?v=FEymi6D401Q&feature=emb_logo
Nerijus Meskauskas nuotrauka.
„Donkervoort“ pristato pirmąjį pasaulyje 2G serijinį superautomobilį
Formulės 1“ pilotai specialiai treniruoja kaklo raumenis atlaikyti iki 6,5 g perkrovas ir nejudinti galvos posūkiuose. Bet tai yra profesionalus sportas, serijiniai sportiniai automobiliai turi daug mažesnius rodiklius. Pavyzdžiui, „Porsche 911 GT3 RS“ tik 1,24 g, tačiau su naujuoju „Donker D8 GTO JD70“ jis sieks net 2 g, o tai yra pasaulio rekordas.
Tokią įspūdingą galią suteikia „Audi“ 2,5 litro 415 arklio galių variklis, kuris 680 kilogramų superautomobilį pagreitina iki šimto km/h per 2,7 sekundės. Greičio riba – 280 km / h.
Automobilio kaina 223000 dol.
https://www.youtube.com/watch?v=bnnVK5UxIBY&feature=emb_logo
Nerijus Meskauskas nuotrauka.
SpaceX“ rengiasi sukurti tarp žemyninį krovinių pervežimą raketomis

Be „Mars“ kolonizacijos projektų, „SpaceX“ taip pat ketina organizuoti tarpžemyninį pervežimą, naudojant galingas hipersonic raketas.
Pirmą kartą šią idėją išreiškė Ilonas Muskas per pristatymą 2017 m. Projekto esmė yra ta, kad hipergarsinė raketa su keleiviais, pavyzdžiui, iš Niujorko per pusvalandį nuskrendą į kitą žemyną ir nusileidžia netoli nuo Šanchajaus.
Muskas atkakliai tvirtina, kad „SpaceX“ netrukus pradės kurti infrastruktūrą ir išbandys reikalingas transportavimui technologijas.
Nerijus Meskauskas nuotrauka.
Kolibriai mato spalvas, kurių net neįsivaizduojame
Mūsų akyse yra tik trijų tipų šviesai jautrūs organai skirti reaguoti į mėlyną, raudoną ir žalią šviesą. Kolibris turi papildomą galimybę matyti vaizdą ir ultravioletinėmis spalvomis. Todėl jie vadinami tetrachromatais.
Įdomiausia, kad paukščiai ne tik mato platesnį bangų diapazoną, bet ir geba atskirti kombinuotas spalvas. Pavyzdžiui, ultravioletiniai ir raudoni arba ultravioletiniai ir žali. Mums, žmonėms, net sunku įsivaizduoti, kaip tai galėtų atrodyti iš principo. Pirminiais duomenimis, kolibriai gali atskirti bent penkis tokių derinių tipus.
Nerijus Meskauskas nuotrauka.
Norvegijoje rado stalo žaidimą, kurį senovės romėnai žaidė prieš 1700 metų
Norvegijoje, archeologai rado stalo žaidimą, kurį senovės romėnai žaidė maždaug prieš 1700 metų. „Ludus latrunculorum“, susideda iš 19 dalių, įskaitant pailgus kaulus, kurie labiau primena rašymo priemones nei įprastus kubus, kuriuos mes naudojame šiandien. Šis žaidimas buvo panašus į šachmatus, šaškes. Deja, žaidimo lenta dar nerasta
Nerijus Meskauskas nuotrauka.
Orbitos palydovas pastebėjo žalią žvilgesį virš Marso
Pasirodo, Marsas, kuris ilgą laiką buvo vadinamas Raudonąja planeta, gali būti ir Žalioji planeta. Lježo universiteto (Belgija) astronomai, naudodamiesi TGO palydovu, Marso atmosferoje užfiksavo žalią švytėjimą.
Panašus švytėjimas reguliariai stebimas Žemės atmosferoje šiaurės pašvaisčių metu, kurį sukelia deguonies atomai, išsiskiriantys iš СО2 sudėties. Iš TKS Žemės horizonte taip pat matomas žalias švytėjimas. Apie šį reiškinį Marse mokslininkai išsakė dar devintojo dešimtmečio pradžioje.
Žalias „deguonies“ švytėjimo pobūdis yra toks pat, kaip Žemės atmosferoje.
Nerijus Meskauskas nuotrauka.
Dirbtinis intelektas išmoko atkurti žmogaus portretą iš pikselių rinkinio
Duke universiteto (JAV) tyrėjai sukūrė PULSE algoritmą, kuris sukuria fotorealistinį portretą iš labai pikseliuoto vaizdo. Tuo užsiima specialus dirbtinis intelektas.
Nerijus Meskauskas nuotrauka.
Slovėnijos oloje buvo eksponuojami trys ypač reti „drakonų jaunikliai“
Viename iš Slovėnijos urvų buvo eksponuojami trys „drakonų jaunikliai“ – varliagyviai.
Senoviniai varliagyviai plėšrūnai, kurie gyvena iki šimto metų ir atneša palikuonių kartą per dešimtmetį. Slovėnijoje, Postojnos oloje, buvo išvesti 2016 metais. Labai reta ir pažeidžiama rūšis saugoma ir tik dalis jos parodyta visuomenei.
Varliagyviai gyvena požeminėse upėse, todėl yra visiškai akli. Jų ilgis 35 cm, turi keturias mažas galūnes. Būdingas skiriamasis bruožas yra plona rausva oda, kuri leidžia pamatyti vidaus organus.
Nerijus Meskauskas nuotrauka.
Technologija lamphone leis pasiklausyti jūsų pokalbio naudojant įprastą lemputę
Atlikus mokslinius tyrimus paaiškėjo, kad garso bangai patekus į lemputės paviršių, susidaro virpesiai, sukeliantys mikroskopinius šviesos svyravimus.
Lempa, kabanti po lubomis, veikia ir kaip diafragma, kurios paviršiuje sklinda garso bangų kaskados, ir kaip keitiklis, kuris garso virpesių slėgį paverčia subtiliais šviesos pokyčiais.
Tyrėjų teigimu, viskas, ko reikia „Lamphone“, yra nešiojamas kompiuteris, teleskopas, mikrofonas ir nuotolinis elektro-optinis jutiklis, kuris šviesą paverčia elektriniu signalu.
Norėdami išbandyti savo prietaisą, tyrėjai surengė bandymus ant pėsčiųjų tilto, esančio už 25 metrų nuo biuro. Jų tikslas buvo paprasta 12 vatų LED lemputė, kurią stebint pavyko atkurti kalbą ir muziką, sklindančią biuro viduje. Per analoginį-skaitmeninį keitiklį tyrėjai gavo informacijos apie lemputės virpesius, o vėliau juos apdorojo ir išgavo garsus naudodami specialų algoritmą. Bauginančios technologijos
Nerijus Meskauskas nuotrauka.
Mėlyniųjų dumblių pleistrai efektyviai gydo net pačias sunkiausias žaizdas
Atliekant eksperimentus su pelėmis, pleistrai parodė 45 proc. didesnį žaizdų uždarymo plotą. Žaizdos su šiais pleistrais užgijo trimis dienomis greičiau ir procesas neturėjo jokio šalutinio poveikio. Tyrimai su didesniais gyvūnais bus tęsiami, pereinant prie bandymų su žmonėmis
Nerijus Meskauskas nuotrauka.
Kamanės išmoko paspartinti augalų brendimą stimuliuojančiais įkandimais
Stebėdami alkanas kamanes, mokslininkai pamatė, kaip jos, naudodamos apatinius žandikaulius ir letenėles, padaro pora mažų skylučių augalo lape. Joms nereikia paties lapo, jo nesugadina ir neima į lizdą, kaip statybinės medžiagos. Nustatyta, kad Kuo kamanė alkanesnė, tuo greičiau ir daugiau padaro lape skylučių.
Mokslininkai atliko eksperimentą ir nustatė, kad po kamanių įkandimo pomidoras pradėjo žydėti 30 dienų anksčiau, o garstyčios – 17 dienų anksčiau. Dirbtinės skylės pomidoro žydėjimą pagreitino 5 dienomis, garstyčios – 8 dienomis.
Manoma, kad kamanės įkandimo metu augalams perduoda specialų cheminį signalą, kuris ir suaktyviną augalo augimo procesus.
Nerijus Meskauskas nuotrauka.
Nešiojamas „HydraCell“ elementas elektros energiją gamina naudojant druskos vandenį

Mažame nešiojamame „HydraCell Power Cube“ generatoriuje yra keletas neišimamų įkrovimo plokštelių, kurios, esant elektrolitui (sūriam vandeniui), gali generuoti elektrą. Įrenginys negali pasigirti didele galia, tačiau tinka tokiems poreikiams kaip mobiliojo telefono ar vietinio apšvietimo įkrovimas.
Čia yra keletas „HydraCell“ funkcijų:
Galima įkrauti nuo 5 iki 10 telefonų su vienu įkrovimo plokštelių komplektu
„HydraCell Cube“ yra ekologiškas – susidariusios atliekos yra visiškai biologiškai skaidomos;
„HydraCell“ korpusas pagamintas iš perdirbto plastiko,
„HydraCell“ galima įsigyti „Kickstarter“ nuo 54 USD.
https://www.youtube.com/
watch?time_continue=166&v=Z
_1zH-B4NpY&feature=emb_log
o
Nerijus Meskauskas nuotrauka.
„Sinn Power“ platformoje vienu metu kaupiama vėjo, vandens ir saulės energija
Vokiečių kompanija „Sinn Power“ pristatė universalaus vandenyno energijos generatoriaus koncepciją kaip plūduriuojančią platformą su trimis komponentais. Pirmasis yra plūdinė sistema, skirta išgauti bangų energiją, antroje vietoje yra saulės baterijos, o sąrašą užbaigia mažų vėjo generatorių komplektas. Sistema yra modulinė ir gali būti naudojama įvairiomis oro sąlygomis, visada turinti galimybę gauti energiją iš bent vieno šaltinio.
Kiekviena sekcijoje sumontuotos plūdės (po vandeniu) kartu su vėjo generatoriais (virš vandens) gali generuoti iki 6 kW o saulės elektrinė 20 kW galios.
https://www.youtube.com/watch…
Nerijus Meskauskas nuotrauka.
Modifikuotos „Tomahawk“ raketos pradeda skraidyti iš kukurūzų pagamintais degalais
„Tomahawks“ yra aprūpinti „Williams International F415“ turboreaktyviniais varikliais, varomais JP-10 angliavandenilių kuru. Priešingai, naujojo biokuro gamybos procese nereikia naudoti agresyvių rūgščių, todėl jis yra ekologiškas.
Kuras gaminamas iš šalutinio produkto, gaunamo gaminant etanolį iš kukurūzų. Amerikos ūkininkai kukurūzus kasmet sodina 90 mln. Ha plot, kurie vėliau naudojami įvairių rūšių žaliavoms gaminti, pradedant kukurūzų sirupu ir baigiant gyvulių pašarais. Anot LALN, pakeitus JP-10 biokuru, jo gamybos sąnaudos sumažės 50% ir bus sukurta tūkstančiai naujų darbo vietų JAV.
Reikia nepamiršti, kad raketas gamina nepasilinksminimui,o jų kainos sumažėjimas tai galimybė pagaminti jų dar daugiau.
Kam ruošiasi legaliai ginklus gaminantis žudikas, žinant kad arsenale jau turi 4000 raketų…
Nerijus Meskauskas nuotrauka.
Pablo Escobaro brolis reikalauja, kad „Apple“ kompensuotų 2,6 milijardo dolerių už moralines kančias
Garsaus narkotikų lordo Pablo Escobaro brolis – Roberto tvirtina, kad kentėjo nuo nekokybiškos programinės įrangos „iPhone“ išmaniajame telefone ir reikalauja iš IT milžino didžiulės kompensacijos – net 2,6 milijardo JAV dolerių. Palyginimui, kai Europos Komisija skyrė baudą „Apple“ už realias, o ne įsivaizduojamas nuodėmes antimonopolinės teisės srityje, bausmės suma buvo 1,49 milijardo dolerių.
Bet kas atsitiko? Roberto Escobaras teigia, kad praėjusiais metais iš „Apple“ techninio palaikymo tarnybos sulaukė telefoninės konsultacijos, kur buvo užtikrintas, kad bendrovės produktai yra gerai apsaugoti ir neturi pažeidžiamumų. „Escobar“ su džiaugsmu nusipirko „iPhone“, paleido „FaceTime“ Tada jis pradėjo sulaukti keistų laiškų, įskaitant grasinimus, dėl kurių jis patyrė emocinę traumą.
Nerijus Meskauskas nuotrauka.
Mokslininkai „girdi“ narvalų balsus – dažniausiai jie primena grandininio pjūklo garsus.
Vieną iš šių gyvūnų gyvenimo paslapčių atskleidė Hokaido universiteto geofizikų grupė, vadovaujama Jevgenijaus Podolskio, kuri kartu su inuitų medžiotojais išvyko įrašyti narvalų skleidžiamų garsų Grenlandijos fjorde
Narvalai garsą naudoja specifiniam bendravimui, navigacijai ir medžioklei. Gyvūnui artėjant prie maisto šaltinio, jo skleidžiamų garsų dažnis didėja ir primena grandininį pjūklo garsą. Šie signalai padeda narvaliams tiksliai nustatyti grobio vietą.
https://www.youtube.com/watch?v=Nn5r7lcWhJQ&feature=emb_logo
Nerijus Meskauskas nuotrauka.
Gerber pristato „Prybrid“ peilį su septyniais įmontuotais įrankiais
23 dol.
https://www.youtube.com/watch…
Ukrainos įmonė „Torsus“ išleido pirmąjį pasaulyje galingą autobusą visureigį
Torsus Praetorian“ yra aprūpintas 6,9 litro varikliu, 12 greičių pusiau automatinė „TipMatic“ pavarų dėžė, kurią kartu sukūrė MAN ir ZF
„Torsus Praetorian“ yra skirti sunkvežimių, kalnakasybos, miškininkystės, naftos ir dujų pramonės personalo pervežimui.
Autobuso kaina 150 000 dol.
Nerijus Meskauskas nuotrauka.
Hadrian X mūrininkas profesionaliai sukrauna iki 200 plytų per valandą

Australijos kompanija „Fastbrick Robotics“ paskelbė, kad jos naujausias mūrinis roboto modelis yra pasirengęs konkuruoti su žmonėmis mūrininkais ir per valandą padeda 200 plytu, blokelių.
Robotas gauna 3D pastato CAD modelį ir savarankiškai konstruoja sienas iš atskirų plytų. Jo mechanizme galima pasirinkti plytų rūšis ir į jas įpilti skiedinio, taigi Hadrianas X faktiškai atlieka mūrininko darbą.
Mūrininko darbas ateityje nebus reikalingas, tai atliks robotai.

https://www.youtube.com/
watch?time_continue=74&v=Aq
QcqqLN_Fg&feature=emb_logo

Nerijus Meskauskas nuotrauka.
„Ecocapsule“ atnaujinta „microdom“ tapo patogesnė ir daug pigesnė
„Ecocapsule“ („Ecocapsule“) – Slovakijos startuolio „Nice Architects“ įkūrimas pirmą kartą buvo pristatytas 2015 m., O galutinė jo išvaizda buvo suformuota iki 2018 m. Tai kiaušinio formos mikro namas, tinkantis savarankiškam gyvenimui už miesto infrastruktūros ribų.
Į standartinę įrangą įeina grindys ir nedidelis sandėliukas,lova, oro kondicionierius, kompaktiški baldai ir nedidelis dušas. „Space Ecocapsule“ interjeras tapo paprastesnis ir dabar yra geriau pritaikytas kelionėms.
„Space“ – maitinamas 200 W saulės baterijų modulio pagalba sumontuotų ant mažo teleskopinio stulpo,taip pat „Ecocapsule“ galima prijungti prie įprasto elektros tinklo.
„Ecocapsule Space“ kaina prasideda nuo 55 000 USD. Siuntimas galimas visame pasaulyje.
Nerijus Meskauskas nuotrauka.
„Šalto purškimo“ technologija suremontuos povandeninius laivus atviroje jūroje
Karališkasis Australijos karinis jūrų laivynas nagrinėja galimybę naudoti „šalto purškimo“ technologiją, kad būtų galima suremontuoti savo šešis „Collins“ klasės povandeninius laivus jūroje.
Šalto purškimo technologijos esmė yra tokia: dujų srautas, kuriame yra metalo dalelės viršgarsiniu greičiu, valo pažeistą paviršių ir tuo pat metu ant jo sluoksnuoja metalo daleles.
Ši povandeninio laivo technologija, palyginti su suvirinimu, turi nemažai reikšmingų pranašumų, visų pirma saugos sumetimais: kai ji bus naudojama, niekada nebus gaisro, o remontuojantieji nesudegins. Be to, įprastas suvirinimas sugadina povandeninio laivo išorinę plieninę dangą, o tai gali neigiamai paveikti jo pobūdį.
Vienas iš pagrindinių šalto purškimo privalumų yra galimybė remontą atlikti tiesiogiai plaukiant. Anot „Naval Today“, Australijos vyriausybė skyrė lėšų nešiojamų purškimo įrenginių, skirtų specialiai povandeniniams laivams, plėtrai.
https://vimeo.com/424634985
Nerijus Meskauskas nuotrauka.
Škotijos šimtakojis Kampecaris pripažintas seniausiu žinomu nariuotakoju
Teksaso universiteto Ostine tyrėjai atrado seniausią pasaulyje vabaliuką (vabalas, šiuo atveju kolektyvinis terminas, kuris bendrai reiškia vabzdžius, arachnids, vėžiagyvius ir kitus nariuotakojus). Šis egzempliorius yra šimtakojis, aptiktas Keros saloje Škotijoje. Jo protėvių amžius yra 425 milijonai metų.
Nerijus Meskauskas nuotrauka.
Gyvatės oda padėjo mokslininkams sukurti ypač minkštą batų padą
rieš dvejus metus Harvardo universiteto mokslininkai nukopijavo gyvatės odos struktūrą, kad sukurtų robotą gyvatę. Dabar jie pritaikė technologiją kurdami batus.
Juos daug lengviau apsiauti ir nusiauti, bet svarbiausia, kad bandymų metu jie geriau „prilipo“ prie ledo..
Kūrėjų teigimu, toks „gyvatės“ papildas padėtų vyresnio amžiaus žmonėms ir žmonėms su negalia išvengti kritimų einant leduotu paviršiumi. Taigi pati gamta duoda milijonus metų išbandytas technologijas ir tik dabar žmonija jas bando pritaikyti praktiškai.
Nerijus Meskauskas nuotrauka.
JAV sukurtas viešųjų motorolerių tinklas
Peachtree Corners mieste, Džordžijoje (JAV), „Curiosity Lab“ techniniame parke įdiegta nauja viešojo transporto sistema 100 elektrinių paspirtukų. Pradedami bandymai su tikslu patikrinti šios koncepcijos efektyvumą
Nerijus Meskauskas nuotrauka.
Švedijoje pastatytas pirmasis vėjo generatorius mediniu stovu
Švedijoje buvo paleistas pirmasis medinis vėjo generatorius, kuris pagamintas iš ekologiškų medžiagų. Jos kūrėjai tikisi, kad naujoji instaliacija bus pigesnė ir ekologiškesnė.
Keista logika – nupjauni medi ir kalbi, kad tai laba ekologiška, nepamirštant, kad tokiam statiniui reikės ne vieno medžio.
Nerijus Meskauskas nuotrauka.
Biologai rado giliausiai gyvenantį aštuonkojį pasaulyje
Indijos vandenyne 6957 metrų gylyje mokslininkai atrado aštuonkojį ir tai iki šiol yra didžiausias gylis kuriame užfiksuotas galvakojis gyvis.
Nerijus Meskauskas nuotrauka.
Ši maža karūna yra pilnavertis kosminis joninis variklis

Variklis labai mažas tik 1 cm, tačiau jo sukurtos jėgos nuo 10 – 400 mikroniutonų pakanka palydovų manevravimui kosmose.

https://www.youtube.com/
watch?time_continue=133&v=G
bHPwjyLXjA&feature=emb_log
o
2020.05.29 Kinijos mokslininkai sukūrė bioninę akį, kuri pranoksta gyvą
Honkongo mokslo ir technologijos universiteto tyrėjas Zhiyong Fanas kalbėjo apie proveržį kuriant dirbtinį žmogaus akies tinklainės analogą. Jam su kolegomis pavyko sukurti perspektyvų dizainą, pagrįstą perovskito jutiklių ir nanovielių deriniu, kuris nukopijuoja tikrosios akies įrenginį. Prototipas jau buvo sukurtas, tačiau vis dar yra su juo susijusių problemų, iš kurių pagrindinė – kaip prijungti jį prie žmogaus smegenų.
Vienas kv. cm dirbtinėje tinklainėje turi 460 mln. jutiklių, palyginti su maždaug 10 mln. gyvojoje tinklainėje. Tai leidžia smarkiai padidinti regimąjį jautrumą, padaryti regėjimą neįprastai aštrų. Jutiklių jautrumas yra toks didelis, kad jie reaguoja į 800 nanometrų ilgio bangas, esančias už matomo spektro, infraraudonųjų spindulių srityje. Tai nepaverčia bioninės akies šiluminiu vaizduokliu, bet suteikia jos dėvėtojui galimybę naršyti visiškoje tamsoje.
Mokslininkai tikisi, kad jų vystymas bus praktiškai pritaikytas per dešimtmetį
Nerijus Meskauskas nuotrauka.
2020.05.29 Video kiek kuro sudegina raketos
Vaizdo įrašas kuriame vizualiai parodytos keturių skirtingų raketų – „Saturn 5“, „Shuttle“, „Falcon Heavy“ ir naujos kosminės paleidimo sistemos (SLS) – degalų sąnaudos.
Vaizdo įraše skirtingos kuro rūšys rodomos skirtingomis spalvomis:

Raudona – žibalas
Oranžinė – skystas vandenilis
Mėlyna – skystas deguonis
Saturnas-5. NASA šią raketą naudojo 1967–1973 m. „Apollo“ misijoms. Saturnas-5“ sudegina vidutiniškai 2 076 500 kg degalų ir gali pakelti 140 000 kg krovinių į žemą orbitą – arba nusiųsti 48 500 kg į Mėnulį

https://www.youtube.com/
watch?v=su9EVeHqizY&feature
=emb_logo
2020.05.29 „Samsung“ išleido „Galaxy S20 Tactical Edition“ išmanųjį telefoną, skirtą kariškiams
„Samsung Electronics America“ pristatė specialią išmaniojo telefono „Galaxy S20“ versiją, skirtą armijos poreikiams, – „Galaxy S20 Tactical Edition“. Nepaisant specifinės konstrukcijos, tai iš esmės yra tas pats S20 su kai kuriomis papildomomis programinės įrangos savybėmis tvirtesniame specialiame „Juggernaut“ korpuse.
Nerijus Meskauskas nuotrauka.
2020.05.29 Medicina parodė, ką gali sukelti kavos perdozavimas.

Reanimacijos gydytojos Rebecca Harsten iš Karalienės Elžbietos ligoninės Londone ataskaita išsamiai aprašo 26 metų paciento kavos perdozavimo atvejį.Mergina pateko į kritinę situaciją maždaug per tris valandas, išgėrusi du arbatinius šaukštelius miltelių kofeino (apie 20 gramų). Tai yra dozė, lygi maždaug 50–60 puodelių kavos. Harsteno teigimu, to yra daugiau nei pakankamai, kad nužudytų žmogų. Jei kofeinas sunaudojamas daugiau kaip 1–2 g, jis gali stipriai apsinuodyti. Laikoma, kad mirtina doze yra 5 g tūrio arba kofeino koncentracija kraujyje> 80 mg / l. “ Gydytojui pavyko išgelbėti pacientą, o medžiagos koncentracija merginos kraujyje buvo 147,1 mg / L.
Apsinuodijimo vaizdas buvo toks: keletą valandų moteriai atvykus į greitosios pagalbos skyrių, jai buvo neįprastai greitas širdies plakimas, žemas kraujo spaudimas, prakaitavimas, neramumas, dusulys, plaučių hiperventiliacija ir vėmimas. Tyrimai parodė rūgšties kaupimąsi jos organizme (metabolinę acidozę), taip pat anglies dioksido ir deguonies disbalansą kraujyje bei padidėjusį baltųjų kraujo kūnelių kiekį.
Iki šiol nebuvo oficialaus kavos perdozavimo gydymo aprašymo, nes tai gana retas atvejis.
2020.05.29 Volvo“ priverstinai apriboja visų savo naujų automobilių greitį iki 180 km / h

Kai greitis padidėja virš tam tikros ribos, automobilių saugos technologijų ir kelių infrastruktūros nebeužtenka, kad sunkios avarijos atveju būtų išsaugota žmonių sveikata ir gyvybė.

Štai kodėl yra greičio apribojimai. Tačiau jo perteklius išlieka plačiai paplitęs ir Europos šalyse, kuriose skiriamos didžiulės baudos, jau nekalbant apie Rusiją. Tyrimai rodo, kad žmonės nesupranta tokio tipo pažeidimų pavojaus

Naujojoje Zelandijoje Robotas” SPOT” pradėjo darbą avių ganykloje
„Boston Dynamics“ (JAV) robotas „Spot Robot“ gali būti valdomas nuotoliniu būdu iš bet kurios pasaulio vietos, bendradarbiaujant su „Rocos“ debesų platforma (Naujoji Zelandija). Norėdami parodyti naujas galimybes, amerikiečių robotų komanda perėmė roboto, esančio atokiame Naujosios Zelandijos ūkyje, valdymą.
Naujoji programinės įrangos platforma leidžia nuotoliniu būdu valdyti bet kokį „Spot“ skaičių.
Reikia nepamiršti, kad ši kompanija robotus kuria pirmiausia kariniems tikslams.

Nerijus Meskauskas nuotrauka.
2020.05.29 Naujojoje Zelandijoje Robotas” SPOT” pradėjo darbą avių ganykloje
„Boston Dynamics“ (JAV) robotas „Spot Robot“ gali būti valdomas nuotoliniu būdu iš bet kurios pasaulio vietos, bendradarbiaujant su „Rocos“ debesų platforma (Naujoji Zelandija). Norėdami parodyti naujas galimybes, amerikiečių robotų komanda perėmė roboto, esančio atokiame Naujosios Zelandijos ūkyje, valdymą.
Naujoji programinės įrangos platforma leidžia nuotoliniu būdu valdyti bet kokį „Spot“ skaičių.
Reikia nepamiršti, kad ši kompanija robotus kuria pirmiausia kariniems tikslams.

https://www.youtube.com/
watch?time_continue=75&v=RB
LnAhzPpTQ&feature=emb_logo
Nerijus Meskauskas nuotrauka.
2020.05.29 Keista seniausio konjako pasaulyje istorija
Trys seniausio pasaulyje 1762 m. Gauthier konjako buteliai ilgą laiką priklausė Donsirų šeimai, kur jie buvo laikomi nuo 1870 m. Tačiau jų 258 metų istorija gali netikėtai pasibaigti gegužės 28 d., Kai pagaliau aukcione pasirodys unikalus konjakas.
Verta paminėti, kad „Gauthier“ įmonė, kuriai sukako 265 metai, vis dar egzistuoja. Vienas iš trijų išlikusių butelių yra bendrovės muziejuje, o antrąjį įsigijo „Bonhams“ aukcione Niujorke 2014 m. balandžio 30 d. už 59 500 JAV dolerių Lenkijos įmonė „Wealth Solutions“, kuri specializuojasi retųjų gėrimų ir kolekcinių daiktų gamyboje.
Seniausio konjako butelis buvo atidarytas garbingos visuomenės akivaizdoje, po kurio jo turinys buvo išpiltas į mažesnius butelius ir atiduotas partneriams – Šveicarijos kompanijos „Armin Strom“ prabangių laikrodžių gamintojui, italų aksesuarų kompanijai „Montegrappa“ ir Lenkijos monetų kalyklai.
Taigi Armin Strom išleido 40 prabangių laikrodžių partiją, kurios mechanizmuose buvo sumontuotos kapsulės su lašeliu brendžio. Vieno egzemplioriaus kaina yra 27 300 USD.
Savo ruožtu „Montegrappa“ pristatė 100 sidabro ir 10 auksinių plunksnakočių seriją, į kurią jie taip pat įdėjo lašą konjako. Auksinį rašiklį buvo galima įsigyti už 12 000, o sidabrinį – 4375 USD.
Lenkijos monetų kalykla kartu su „Lux Coin“ nukaldino 300 auksinių monetų su lašeliu konjako.Visos monetos yra teisėta atsiskaitymo priemonė mažmeninėje prekyboje nuo Liudviko XV laikų ir jų galima įsigyti už 8 135 USD.
Nerijus Meskauskas nuotrauka.
2020.05.29 Entuziastai graibsto lėčiausią pasaulyje nešiojamąjį kompiuterį
„MNT Reform“,
Jam netaikomi jokie aparatūros modernizavimo, programų diegimo ir taikymo apribojimai, išskyrus galiojančius įstatymus. Ir tai kol kas yra vienintelis nešiojamasis kompiuteris, kuris visiškai atitinka Atvirojo kodo asociacijos standartą. Entuziastai gauna savo rankas laisvę bet kokiems plėtiniams ir atnaujinimams.
Nerijus Meskauskas nuotrauka.
2020.05.29 Entuziastai NASAI sukūrė mėnulio ekskavatoriaus kaušą
NASA programai „Artemis“ (misija į Mėnulį suplanuota 2024 m.), reikės robotų mėnulio kolonijai įrengti, tarp jų ir ekskavatorius.
Šiuo tikslu kosmoso agentūra paskelbė konkursą geriausiam ekskavatoriaus kaušo dizainui.Entuziastai pateik kaip manoma tinkamiausią variantą, kuris bus testuojamas.
Nerijus Meskauskas nuotrauka.
Amerikos mokslininkai sukūrė pažangiausią žmogaus ir pelės hibridą
Amerikos mokslininkai praneša apie precedento neturinčią sėkmę integruojant gyvas žmogaus ląsteles į kitus gyvūnus. Visų pirma, jiems pavyko sukurti iki šiol pažangiausią pelės ir žmogaus hibridą – tai, kas neįmanoma įprastoje prigimtyje.
Tiksliau sakant, ne viena pelė buvo užauginta iki pilnametystės, visi embrionai, įskaitant ir pačius sėkmingiausius, sunaikinami 17-tą gyvenimo dieną.
Tokios chimeros anot mokslininkų yra nepaprastai svarbios ir reikalingos mokslui.Nerijus Meskauskas nuotrauka.
2020.05.29 Flite“ atnaujino „skraidančias banglentes“ „Fliteboard“
„Banglentės“ – tai palyginti naujo tipo vandens sporto įranga, skirta jaudinantiems pojūčiams. Priešingai nei įprastos banglentės, joms nereikia didelių bangų.
„Flite“ išleido savo pirmąjį elektrinį bangą – „Fliteboard“ 2018 m. Ir per tą laiką sugebėjo parduoti daugiau nei 1000 vienetų visame pasaulyje. Įrenginį varo elektros variklis be šepetėlių, galintis išvystyti greitį iki 45 km / h. Išmatavimai: 152 x 65 cm, svoris – 22–28 kg.
„Fliteboard“ valdomas naudojant belaidį nuotolinio valdymo pultą. Integruotas akumuliatorius leidžia plaukioti apie pusantros valandos. Akumuliatoriaus įkrovimo laikas 2-3-3 valandos.
„Fliteboard“ kaina prasideda nuo 12 935 USD.
https://www.youtube.com/watch…

……………………………………………………………………………………………………………………………

Nerijus Meskauskas nuotrauka.
Mėlyniųjų dumblių pleistrai efektyviai gydo net pačias sunkiausias žaizdas
Atliekant eksperimentus su pelėmis, pleistrai parodė 45 proc. didesnį žaizdų uždarymo plotą. Žaizdos su šiais pleistrais užgijo trimis dienomis greičiau ir procesas neturėjo jokio šalutinio poveikio. Tyrimai su didesniais gyvūnais bus tęsiami, pereinant prie bandymų su žmonėmis

……………………………………………………………………………………………………………………………….

Nerijus Meskauskas nuotrauka.
Japonija sukūrė protokolą kontaktų su NSO
Po to, kai Pentagonas oficialiai paskelbė NSO vaizdo įrašą, su kuriuo Amerikos pilotai buvo susidūrę praeityje, Japonijos gynybos ministerija parengė protokolą, kaip reaguoti į tokius įvykius. Kaip sakė pats gynybos ministras Taro Kono, jis asmeniškai netiki NSO, bet aš, kaip kariškis, norėčiau turėti aiškius veiksmų planus, jei įvyktų susitikimas su jais

……………………………………………………………………………………………………………………………..

Kinijos mokslininkai sukūrė „oro plazmos“ variklį, kuriam nereikia degalų
Uhano universitete (Kinija) sukurtas ir praktiškai išbandytas naujo tipo variklis, kuris turėtų konkuruoti su senais reaktyviniais modeliais. Pagrindinis naujovės bruožas yra tas, kad jis nenaudoja kuro iš iškastinių šaltinių, todėl yra saugus aplinkai – veikiantis prototipas parodė tuos pačius rezultatus kaip reaktyviniai varikliai.
Naujojo variklio idėja yra suspausti orą ir nukreipti srautą per purkštuką, tuo pačiu jonizuojant jį mikrobangų spinduliuote. Jonizuotų dujų (plazmos) degiklis, pastumia daiktą į priekį. Eksperimento metu mokslininkams pavyko iškelti plieno rutulį, sveriantį 1 kg. Degimui reikalinga energija, tačiau proceso metu niekas nedega, nesusidaro dūmai, suodžiai ir kiti kenksmingi teršalai.

………………………………………………………………………………………………………………………………

Nerijus Meskauskas nuotrauka.
išmanusis veidrodis surenka visą jums reikalingą informaciją viename ekrane
„Kickstarter“ kampanija, už 1 599 eurus siūlo jums tapti išmaniojo veidrodžio „Mirror One“ su bekontakčio valdymo technologija savininke. Pristatymai visoje Europoje numatomi 2021 m. Sausio mėn.
Keletas detalių apie patį veidrodį:
Vieno veidrodžio matmenys – 98×58 cm, svoris – 16 kg;
Rėmas – natūralios lakuotos medienos iš Vokietijos;
Ekranas – 42 colių skystųjų kristalų ekranas, kurio skiriamoji geba yra 1080×1920 taškų;
Prisijungimo sąsajos – 2,4 / 5 GHz „Wi-Fi“ ir „Bluetooth“;
Maitinimas – iš 120 W adapterio.

……………………………………………………………………………………………………………………………….

Nerijus Meskauskas nuotrauka.
„Jukebox“ dirbtinis intelektas idealiai kuria naujas Sinatros ir Elvio dainas
„Jukebox“ veikia kaip sintetinis kompozitoriaus ir dainininko-dainų autoriaus duetas, išskiriantis jį iš gyvų muzikantų.
Kai „Jukebox“ pradeda modeliuoti dainą, jis eina tuo pačiu keliu. Pirmiausia sukuria „rėmelį“, o tada prisotina jį detalėmis iki norimo lygio. Kaip tiksliai tai atsitinka, sprendžia tik intelektas
Ateityje išgirsime naujas dainas, kuriose girdėsite jau mirusiu dainininkų balsą.……………………………………………………………………………………………………………………………….

Nerijus Meskauskas nuotrauka.
NASA ruošiasi iškelti į kosmosą saulės burę

Pažangiosios kompozicinės saulės burių sistemos (ACS3) projekto tikslas – išbandyti naują eksperimentinę technologiją. Jei NASA misiją pripažins sėkminga, ji pradės kurti burlenčių laivus tarpplanetinėms kelionėms.
Didžiausias burės plotas bus 75 kv.m., svoris bus tik 5 kg.
NASA, ACS3 yra eksperimentinis, bandymas patikrinti stipriąsias ir silpnąsias šios idėjos puses.Jei bandymas bus teigiamas, jie pastatys daugiau nei 500 kvadratinių metrų burę, kuri bus naudojama darbui artimoje kosmoso zonoje.
Pagal šį projektą erdvėlaivių greitinimui neketinama kliautis vien Saulės energija – tam turėtų būti panaudotas ir lazerių masyvas. Jų fotonai į burę atsimuštų taip pat, kaip ir Saulės fotonai. Apskaičiuota, kad ilgainiui lazeriai leistų padidinti šių erdvėlaivių greitį iki 60 000 km/s – penktadalio šviesos greičio.
Nerašoma tik kaip jis sustotu, o gal to ir nereikia.

………………………………………………………………………………………………………………………………

Nerijus Meskauskas nuotrauka.
Paleontologai rado milžiniškus kardiniais dantimis ančiuvius, gyvenusius priešistoriniais laikais.
Mokslininkai atrado dar dvi neįprastas rūšis, nors jau išnykusias. Tikriausiai net į gerąją pusę, nes jie išsiskyrė dėl didžiulių dantų buvimo ir transcendentinės agresijos.
Dar 1946 m. ​​Belgijoje buvo rasti suakmenėję keistos žuvies, vadinamos Clupeopsis straeleni, liekanos. Tada, 1977 m., Pakistane jie rado savo artimą giminaitį – Monosmilus chureloides. Mėginiai ilgą laiką buvo laikomi saugyklose, kol neseniai Mičigano universiteto paleontologų komanda nesiėmė tyrimo. Jie įrodė dviejų senovės rūšių giminystę, patvirtindami, kad abi gyveno prieš 55 milijonus metų.

………………………………………………………………………………………………………………………………

Nerijus Meskauskas nuotrauka.
Arnoldas Schwarzeneggeris įgarsino naujojo žaidimo „Predator: Hunting Grounds“ veikėją
Arnoldas Schwarzeneggeris buvo pakviestas į projektą, kad jis įgarsintu jo personažo istorijas. Ne pats lengviausias dalykas, turint omenyje, kad nuo filmavimo praėjo 33 metai ir aktorius pastebimai paseno. Tačiau svarbiausia yra austriškas aktoriaus akcentas, kurį žiūrovai gerai prisimena .

……………………………………………………………………………………………………………………………..

Nerijus Meskauskas nuotrauka.
Suomijos įmonė „Verge“ pradėjo pardavinėti elektrinį motociklą be galinio rato ašies
Pirmą kartą jis buvo pristatytas 2018 m., pavadinimu RMK E2, tačiau nuo to laiko gavo TS pavadinimą.
Elektrinio motociklo variklio galia yra 80 kW, sukimo momentas siekia 1000 Nm, per 4 sekundes įsibėgėja iki 100 km / h. Akumuliatoriaus talpa nežinoma, bet kūrėjai kalba apie 200–300 km pravažiavimą, akumuliatoriaus pakrovimui reikės 4 valandų, naudojant greitą įkrovimą, 50 minučių. Apie kitus techninius duomenis dar nepranešta.
Vieno „Verge TS“ kaina yra 27 tūkst. JAV dolerių, iš anksto užsakant reikia įmokėti bent 2160 USD.
https://www.youtube.com/watch?v=NWnJfuMQFek&feature=emb_logo

………………………………………………………………………………………………………………………………

Nerijus Meskauskas nuotrauka.
Mokslininkai rado geriausią vietą Marso kolonijai
Viena iš pagrindinių problemų, su kuria susidurs Marso misijų dalyviai, yra mirtina kosminė radiacija Raudonosios planetos paviršiuje. Šiuo atžvilgiu Vašingtono mokslų akademijos planetologų komanda pasiūlė idėją Marso gyvenvietes pastatyti požeminių urvų viduje.
Tinkamiausia vieta, mokslininkų teigimu, galėtų būti Hellas Planita lyguma – plokščia meteorito kilmės žemuma pietiniame Marso pusrutulyje. Jis yra pusiaujo regione, kur radiacijos lygis yra 82 proc mažesnis nei kitose vietose

……………………………………………………………………………………………………………………………

Nerijus Meskauskas nuotrauka.
Kinija sukūrė pirmąjį skraidančių turistinių dronų tinklą
„EHang“ suvienijo jėgas su kelionių agentūra „LN Holdings“, kad papildytų savo oro kelionių paslaugų sąrašą. „LN Garden“ viešbutis Kinijos mieste Nansha taps savotiška „treniruočių aikštele“, kurioje įvyks šios neįprastos idėjos bandymai.
.
216 „EHang“ autonominis lėktuvas turi dvi keleivio kapsules, maksimalus deklaruojamas elektrinio taksi greitis yra 130 km / h, o skrydžio laikas – 20 minučių.
https://www.youtube.com/watch?v=m_pIfggWvzc&feature=emb_logo

………………………………………………………………………………………………………………………………

Nerijus Meskauskas nuotrauka.
Suomija apibendrina didžiausią eksperimentą su bazinėmis pajamomis

Suomijoje buvo apibendrinti didžiausio bazinių pajamų mokėjimo piliečiams eksperimento, kuris buvo vykdomas 2017–2018 m., rezultatai.
Eksperimentas buvo pradėtas 2017 m. Lapkričio mėn., Jame dalyvavo 2000 atsitiktinai atrinktų bedarbių Suomijos piliečių . Kiekvienas iš jų kas mėnesį gaudavo 560 eurų be jokių sąlygų, eksperimento organizatoriai nereikalavo pranešti ir nesekė, kam buvo išleisti pinigai. Tačiau jie stengėsi į tyrimą įtraukti žmones iš visų klimatinių ir ekonominių šalies zonų, turinčių skirtingas pajamas ir gyvenimo sąlygas.
Paramos gavėjų rodikliai buvo palyginti su 173 tūkst. oficialių bedarbių gaunančių standartines išmokas.

Tyrimo pabaigoje buvo nustatyta, pagerėjusi paramos gavėjų nuotaika ir savijauta, visi jie pradėjo užtikrintai žiūrėti į ateitį. Finansinė pagalba nuramino žmones ir pasak tyrėjų, tai jiems netapo paskata visiškai atsisakyti darbo.

Lietuva turėtu pasimokyti..

……………………………………………………………………………………………………………………………..

Nerijus Meskauskas nuotrauka.
Uodų navigacijos sistema padėjo sukurti naują ypač manevringą droną
Gamta yra neišsenkantis unikalių inžinerinių sprendimų šaltinis, kaip dar kartą įsitikino tarptautinė mokslininkų grupė, vadovaujama profesoriaus Ričardo Bomfrey iš Karališkojo veterinarijos koledžo Londone. Jie tyrė patino „Culex quinquefasciatus“ uodo jutimo mechanizmą, kuris padėjo jiems atkurti vabzdžių sugebėjimą aptikti kliūtis ore.
Skirtingai nuo šikšnosparnių, kuriems naudojama biologinė echolokacija, „radaro“ uodai susideda iš sparnų sukuriančių oro srautą ir jautrių receptorių – antenų.
Mokslininkai sukūrė daviklį ir jį sumontavo dorone. Skrydžio metu dronas aptiko kliūtis ir kambario sienas saugiu atstumu, negaišdamas laiko duomenų apdorojimui.
https://www.youtube.com/watch…

……………………………………………………………………………………………………………………………….

„Samsung“ pristatė pirmąjį pasaulyje išmanųjį telefoną su kvantinio šifravimo technologija
Samsung“ ir Pietų Korėjos operatorius „SK Telecom“ ką tik pristatė pirmąjį pasaulyje 5G išmanųjį telefoną su kvantinių atsitiktinių skaičių generatoriumi (QRNG) – „Galaxy A Quantum“. Jis skiriasi nuo kitų išmaniųjų telefonų būtent QRNG sistema, jos dėka įsilaužėliams bus daug sunkiau jį nulaužti.

Įrenginyje yra „Exynos 980“ procesorius ir jis veikia „Android 10“ su „One UI 2.0“. „Galaxy A Quantum“ turi 8 GB RAM ir 128 GB vidinės atminties. Be to, jis siūlo įvairias jungiamumo galimybes, įskaitant „Wi-Fi“, GPS, 5G, LTE, „Bluetooth 5.0“, NFC, USB-C prievadą, „microSD“ kortelę ir 3,5 mm ausinių lizdą.

„Galaxy A Quantum“ bus trijų spalvų – mėlynos, juodos ir sidabrinės. Pardavimų pradžia planuojama gegužės 22 d., Kaina 530 USD

…………………………………………………………………………………………………………..

Nerijus Meskauskas nuotrauka.
LIETUVOS startuolis sukūrė elektrinį „AKO Trike“ prototipą
Prototipo pirmasis bandymas įvyko praėjusių metų spalį. o antrasis gegužės 12 d., jo metu buvo išbandytas elektros variklis.
Galutinėje versijoje vairuotojui ir keleiviui bus sukurta patvari, futuristinė gerai matoma kabina, o keleivio sėdynė bus už vairuotojo. Avarijos atveju yra priekinės ir šoninės oro pagalvės bei keturių taškų saugos diržai. Taip pat yra bagažo skyrius. „Trike“ įrengtas patentuotas apsaugos nuo apvirtimo mechanizmas, kai jis pakreipiamas iki 30 laipsnių.
Varikliui tiekiama energija iš akumuliatoriaus 300 km ridai su galimybe greitai įkrauti, o 140 kW variklis leis pasiektii 240 km / h, greitį.
Pristatymas numatytas rugsėjo spalio mėnesį.
Turime ir mes kuo didžiuotis.
https://www.youtube.com/watch…

……………………………………………………………………………………………………………………..

DELFI ŽiniosDienos naujienosLietuvoje JAV bombonešis virš Vilniaus: tai ne tik signalas Rusijai – artėja sunkūs laikai
MIEGANČIĄ MEŠKĄ TAMPO UŽ ŪSŲ – KĄ DARYS JEI JI PABUS…
ANEKDOTAS PANAŠUS Į REALYBĘ
Ėjo kartą ežiukas per mišką ir sutiko mešką.
– Sveikas, dygliuotasis,– pasisveikino meška.
– Sveika gauruotoji,– atsakė ežiukas.
Taip, žodis po žodžio, ir ežiukas gavo į snukį.

……………………………………………………………………………………………………………………………..

Nerijus Meskauskas nuotrauka.
Ar greičiausias automobilis pasaulyje sugebės aplenkti … naikintuvą?

„Speedtail“ – greičiausias kada nors sukurtas „McLaren“ – automobilis, sugeba įsibėgėti iki 405 km / h greičio, tai yra net greičiau nei legendiniai „F-1“ automobiliai. Bet ar jis pakankamai greitas, kad aplenktų … 5-osios kartos naikintuvą F-35?
Kaip ir tikėtasi, jėgos buvo per daug nevienodos: „Speedtail“ „antžeminės“ galios aiškiai nepakako konkuruoti su į dangų kylančios penktosios kartos „Lockheed Martin“ varikliais. Tačiau nepaisant to, spektaklis įspūdingas.

https://www.youtube.com/
watch?time_continue=310&v=R
OOeGPrC1Do&feature=emb_log
o

……………………………………………………………………………………………………………………………..

Nerijus Meskauskas nuotrauka.
Nuo šiol plastikas taps akumuliatorių komponentais
Paprasčiausių ličio jonų akumuliatorių dizainą jau sunku tobulinti, tačiau mokslininkai mato didelį potencialą ieškant naujų medžiagų jo komponentams. Ši paieška paskatino Purdue universiteto (JAV) mokslininkus nustatyti dinatrio tereftalato medžiagą. Neseniai jie sėkmingai išbandė jos gamybos technologiją iš paprastų plastikinių butelių.
Amerikos mokslininkai plastiką susmulkino į mažus gabaliukus, po to juos 120 sekundžių veikė mikrobangų spinduliuotė. Dėl to gabaliukai sukepdavo į tam tikras stuktūras turinčias dinatrio tereftalato pavidalą, kurios tinka sukurti ličio jonų akumuliatorių anodus. Plėtros autoriai pabrėžia, kad jie naudojo buitinio mikrobangų krosnelės analogą, todėl plastiko perdirbimo proceso kaina yra artima nuliui.
Dinatrio tereftalatas turi daug geresnes elektrochemines savybes nei grafito ir vario mišinys, iš kurio dabar gaminami baterijų anodai. Tai ekologiška medžiaga, nors ir tam tikra plastiko rūšis, tačiau nėra toksiška. Tai žada pelną ir gali paskatinti visuotinį šiukšlių perdirbimą planetoje.

……………………………………………………………………………………………………………………………..

Nerijus Meskauskas nuotrauka.
„Blackview BV9100“ – ekonomiškas išmanusis telefonas su fantastiška 13 000 mAh baterija
Honkonge įsikūrusi Kinijos bendrovė „Blackview“ vartotojams siūlo naujausią savo išmanųjį telefoną „Blackview BV9100“, kurio pagrindinė ypatybė yra akumuliatorius, kurio unikali galia yra 13 000 mAh, o tai yra keturis kartus daugiau nei „Apple iPhone 11“.
BV9100 yra vienas galingiausių rinkoje. Anot „Blackview“jį galima įkrauti vos per tris valandas, o tai jau pats savaime yra didelis laimėjimas.

………………………………………………………………………………………………………………………………

Nerijus Meskauskas nuotrauka.
JAV armija „Humvee“ keičia elektrinėmis transporto priemonėmis
JAV armija netrukus gali pradėti pirkti lengvųjų taktinių transporto priemonių („Joint Light Tactical Vehicle“, JLTV-EV) elektrines versijas, kurios laikui bėgant pakeis pasenusią „Humvee“.
Augant elektromobilių populiarumui, brangs automobiliai su vidaus degimo varikliais, o taip pat ir degalai.
Todėl JAV armija planuoja įsigyti apie 50 000 JLTV, kurie bus eksploatuojami per artimiausius 20 ar daugiau metų.
.Elektrinės transporto priemonės gali būti įkraunamos keliais būdais – pradedant nuo saulės baterijų (mažoms automobilių grupėms) ir iš naujos kartos nešiojamųjų branduolinių reaktorių (didelėms motorizuotoms pėstininkų grupėms).
„JLTV-EV“ taip pat turės tam tikrą taktinį pranašumą – jis yra daug tylesnis nei įprastas džipas, todėl jį sunku aptikti, pavyzdžiui, žvalgybinių misijų metu.

……………………………………………………………………………………………………………………………….

Nerijus Meskauskas nuotrauka.
„Learjet“ limuzinas orlaivis parduodamas aukcione.
„Learmousine“ yra 12,7 metro ilgio ir 2,3 metro pločio, talpina 20 keleivių ir vairuotoją, turi 8 litrų variklį „Chevrolet Vortec V-8“ ir 400 litrų darbinį tūrį. s Transportas aprūpintas specialiais 28 colių raudonai juodais „Diablo“ ratais, aptrauktais „Kumho 325 / 25R28“ padangomis.
Šiuo metu automobilis priklauso „Chicago Jettersetter Inc“, kuris vasaros pradžioje ketina jį parduoti aukcione.

………………………………………………………………………………………………………………………………

Nerijus Meskauskas nuotrauka.


Terminis galvaninis gelis tuo pačiu metu vėsina ir įkrauna baterijas
Grupė mokslininkų iš Kinijos atliko sėkmingą eksperimentą, norėdami išbandyti naują medžiagą – termogalvaninį gelį. Jis buvo specialiai sukurtas siekiant pašalinti šiuolaikinių ličio jonų akumuliatorių šilumą. Idėja yra ne tik pašalinti šilumos perteklių, bet ir jį nedelsiant paversti elektra.
Kinijos mokslininkai sukūrė specialios struktūros hidrogelį, kuriame vis daugiau jonų išsiskiria, kai jis įšyla. Jie juda tarp dviejų elektrodų ir sukuria elektros srovę.
Eksperimento metu buvo naudojama 2 mm storio plėvelė, kuri apgaubė išmaniojo telefono bateriją. Mokslininkams pavyko pasiekti 20 laipsnių temperatūros kritimą ir sugeneruoti 5 mikrovatus energijos. Žinoma, šis skaičius yra žemas, tačiau technologija yra eksperimentinė ir labai perpektyvi.

………………………………………………………………………………………………………………………………

Nerijus Meskauskas nuotrauka.
Mičigano universiteto profesorių ir inžinierių komanda sukūrė futuristinį prietaisą, skirtą naikinti mikrobus šalta plazma. Tai atrodo kaip įrenginys iš ateities – maža lazdelė, iš kurios sklinda mirties spindulys visiems gyviesiems daiktams. Kūrinys jau gavo skubią JAV nacionalinio mokslo fondo paramą.
Pagrindiniu jų vystymosi pranašumu autoriai vadina galimybę dezinfekuoti minkštus paviršius ir tas medžiagas, kurias sunku dezinfekuoti įprastomis priemonėmis.
https://www.youtube.com/
watch?time_continue=87&v=EA
5YFkMMPq4&feature=emb_logo

………………………………………………………………………………………………………………………………

Nerijus Meskauskas nuotrauka.
Astronomai rado žvaigždę, išgyvenančią mirtiną susitikimą su juoda skyle

Juodoji skylė GSN 069 yra 250 milijonų šviesmečių atstumu nuo mūsų ir laikoma maža – jos masė yra tik 400 000 kartų didesnė už Saulės. Astronomai mano, kad mes matome „maitinimo“ procesą – kai žvaigždė esanti orbitoje aplink juodąją skylę priartėja ir dalis medžiagos praryjama juodojoje skylėje.
Paskaičiuota, kad tokia absorbcija truks milijardą metų ir per tą laiką galėsime stebėti labai įdomius procesus.

https://www.youtube.com/
watch?time_continue=33&v=iK
hcMUdMMYk&feature=emb_logo

…………………………………………………………………………

Nerijus Meskauskas nuotrauka.
Stipriausias anestetikas, išskirtas iš tarantulo nuodų, kuris nesukelia priklausomybės
Australijos mokslininkai pagaliau rado naudingą nuodingų vorų, gyvenančių šiame žemyne, naudojimą. Jie sukūrė naujo tipo anestetiką, kuris daro stiprų poveikį. Bet dar svarbiau, kad jis nepriklauso tradicinės medicinos opioidams, todėl nėra priklausomas.
Eksperimentai su nuodingais vorais Kvinslando universitete buvo vykdomi kelerius metus. Taigi, 2017 m. Profesoriaus Glenno Kingo vadovaujama komanda išskyrė iš vorų nuodų specifinį peptidą, kuris sumažina smegenų pažeidimus dėl insulto.
Naujasis skausmą malšinantis vaistas gautas iš ypač nuodingo Kinijos tarantulinio vorinio Haplopelma schmidti nuodo. Tai leidžia iš vieno gyvio sukurti daug vaisto dozių, nes tam reikalingas nereikšmingas veikliosios medžiagos kiekis. Tačiau ateityje australai žada būti patriotais ir grįžti į vietinę fauną.
Iš šio tarantulų nuodų mokslininkai išskyrė specialų mini baltymą Huwentoxin-IV, galintį prisijungti prie voro aukos skausmo receptorių. Baltymai blokuoja jų darbą, mažina reakciją į išpuolį ir leidžia vorui ramiai nužudyti savo aukas. Jei sustosite pirmame etape ir sumažinsite dozę, gausite ypač veiksmingą vaistą nuo skausmo, kuris jau buvo išbandytas su pelėmis.

……………………………………………………………………………………………………………………

Nerijus Meskauskas nuotrauka.
Didžiausias pasaulyje orlaivis prisijungia prie kovos su COVID-19
Antradienį didžiausias pasaulyje transporto lėktuvas „An-225 Mriya“ iš Kinijos į Lenkiją pristatė partiją asmeninių apsaugos priemonių, įskaitant kaukes ir medicinos įrangą, sveriančią apie 100 tonų.
https://www.youtube.com/watch…

……………………………………………………………………………………………………………………………….

Nerijus Meskauskas nuotrauka.
Išmanieji laikrodžiai virsta mūsų pagalbininkais kovojant su ligomis

Išmanusis laikrodis ant riešo vieną dieną gali būti raktas į kovą su tokiomis infekcijomis kaip COVID-19 ar gripas. „Stanford“, „Scripps Research“ ir „Fitbit Corporation“ komanda pasiūlė naudoti nešiojamus prietaisus kaip ankstyvus ligos detektorius. Dabar kuriami algoritmai, kurie nustatys imuninės sistemos signalus, tokius kaip padidėjęs širdies ritmas ir kūno temperatūra. Ir tai yra galimybė gauti įspėjimą labai ankstyvose ligos stadijose.

……………………………………………………………………………………………………………………………….

Nerijus Meskauskas nuotrauka.
Povandeninė ekspedicija aptiko 30 naujų būtybių – įskaitant ilgiausią gyvūną Žemėje
https://www.youtube.com/watch?v=e_PyW3XHrw0&feature=emb_logo …….

Nerijus Meskauskas nuotrauka.
Automobilis namelis ant „Lada Bronto 4×4“
Naujasis furgonas, kaip ir „Lada Bronto 4×4“, yra aprūpintas 1,7 litro 83 litrų benzininiu varikliu. su., penkių greičių mechanine greičių dėže ir nuolatine visų ratų pavara.
Pirmasis “Lada Niva” automobilis buvo pagamintas 1977 metais- ir 44 metai nekinta – tai gali būti tik pas rusus.

…………………………………………………………………………………………………………………………….

Nerijus Meskauskas nuotrauka.
NASA paskelbė fantastišką infraraudonųjų spindulių kadrą. Tai bene garsiausias Hablo ir kosmoso vaizdas apskritai. Pirmoji nuotrauka teleskopu padaryta dar 1995 m., Antroji aukštesnės kokybės nuotrauka buvo paskelbta 2015 m. Sausio 1 d. Paveikslėlyje pavaizduoti milžiniškos tarpžvaigždinių dujų ir dulkių sankaupos Erelio ūke. Iš tikrųjų sprogimas, suformavęs stulpus, įvyko maždaug prieš 6000 metų, o atstumas iki paties Erelio ūko yra 7000 šviesmečių. Pačios kolonos yra didžiulės ir didžiausias stulpas kairėje yra maždaug nuo keturių iki penkerių šviesmečių. Tai reiškia, kad realybėje šie debesys jau nebeegzistuoja, ir mes matome tik hologramą.

……………………………………………………………………………………………………………………………..

Nerijus Meskauskas nuotrauka.
Baigtas pirmojo Marso sraigtasparnio paruošimas
Praėjusiais metais NASA įrodė, kad sraigtasparnis gali skristi Marso sąlygomis – tai patvirtino bandymai JPL kosminiame simuliatoriuje: vakuumo kamera, kurios viduje buvo atkurta Marso atmosfera ir sunkio jėga. NASA inžinieriams pavyko pakelti droną iki 5 cm aukščio, kurio pakako visoms sistemoms išbandyti. Kitą skrydį jis atliks jau į Marse.

……………………………………………………………………………………………………………………………….

Nerijus Meskauskas nuotrauka.
JAV oro pajėgos mobilizuoja savo energetinių ginklų sistemas
Lazerinių ginklų sistemą HELWS kurią sukūrė Raytheonas, ir sumontavo ant „Polaris MRZR“ visureigio. Lazeris suporuotas su patobulintu elektrooptiniu / infraraudonųjų spindulių jutikliu, skirtu aptikti, atpažinti ir sekti dronus.
Sistema gali veikti iš įprasto 220 voltų lizdo ir yra skirta kelioms dešimtims šūvių vienu įkrovimu.

……………………………………………………………………………………………………………………………….

Nerijus Meskauskas nuotrauka.
Saugos sekiklis sugeba tiksliai sekti kiekvieną ugniagesį degančio pastato viduje.

Pagrindiniai prietaiso elementai yra akselerometras ir giroskopas, matuojantys greitį ir orientaciją erdvėje. Matavimo tikslumą padidina galimybė kiekvieną žingsnį suskaidyti į atskirus fragmentus.
Visa informacija belaidžiu būdu perduodama į kompiuterį, esantį už pastato ribų. Jei vienas iš ugniagesių gelbėtojų dėl nežinomų priežasčių laiku negali palikti pastato arba pasilieka ten, jo kolegos žinos tikslią jo buvimo vietą.

Mokslininkai taip pat kuria nešiojamąjį prietaisą, kuris veiks kartu su minėtu sekėju. Jame bus sumontuota infraraudonųjų spindulių kamera, kuria bus sukurtas 3D ugniagesį supančios erdvės modelis. Dėl to tie, kurie valdo gaisrą, turės aiškesnį vaizdą apie viską, kas vyksta pastato viduje.

……………………………………………………………………………………………………………………………….

Nerijus Meskauskas nuotrauka.
Mokslininkai sukūrė „fazinį“ audinį, kuris šilumoje atvėsta ir šaltyje sušildo.
Mokslininkai sukūrė naujo tipo audinius, kurie nešildo dėvėtoją šaltuoju metu ir neleidžia perkaisti karštyje. Eksperimentinė medžiaga buvo sukurta Huazhongo Kinijos mokslo ir technologijos universitete. Jis pagamintas iš šilko verpalų ir chitozano (natūralus junginys, randamas vėžiagyvių lukštuose – Red. TechCult.ru), kurie sudaro porėtos mikrostruktūros pluoštus.
Šios poros užpildytos polietilenglikoliu (PEG), kuris gali pakeisti savo agregacijos būseną priklausomai nuo temperatūros: šilumoje jos yra skysčio pavidalo, o kietėja esant šalčiui. Galiausiai pluoštas yra padengtas organiniu polidimetilsiloksano polimeru, kad būtų išvengta PEG nutekėjimo, kai jis yra skysto pavidalo.
Mokslininkai tvirtina, kad ilgalaikėje perspektyvoje naujo „fazės“ audinio gamybos procesą galima panaudoti dideliu mastu. Medžiagos integracija į esamą tekstilės pramonę neturėtų būti sudėtinga.

……………………………………………………………………………………………………………………………….

Nerijus Meskauskas nuotrauka.
Uodai padėjo sukurti sudėtingą adatą neskausmingoms injekcijoms
Kaip žinote, uodai, norėdami patekti į kraujagyslę, turi pradurti odą, o tokia injekcija yra beveik neskausminga. Pirmiausia mokslininkai nustatė tris tokios biologinės anestezijos metodus. „Vietinė nejautra“ suteikia ypatingas baltymas uodų seilėse. Uodo smaigalys injekcijos metu pradeda vibruoti, o tai palengvina jo įsiskverbimą giliai į odą, tai pat jame yra mažyčiai grioveliai, kurie taip pat palengvina skverbimąsi į audinius.
Mokslininkai mano, kad šį gamtos kūrinį galima įkūnyti sukuriant dirbtinį injekcijos mikro įrankį, kuris sujungia dvi adatas. Per vieną iš jų bus skiriamas anestetikas, per kitą – vaistas arba kraujo mėginiai.
https://www.youtube.com/watch?v=2oT8v5ktBjo&feature=emb_logo

……………………………………………………………………………………………………………………………….

Nerijus Meskauskas nuotrauka.
Vokietijos tyrėjai įrodė, kad kava gali atkurti širdies raumenis
Grupė tyrėjų iš Vokietijos nustatė, kad vidutinis kūno prisotinimas kofeinu padeda atstatyti širdies raumenį. Tokią išvadą jie padarė pagal didelio masto 218 bandymų ir eksperimentų tyrimo rezultatus. Jis buvo atliktas pusantrų metų ir parodė, kad kavos gėrėjai turi 19% mažesnę riziką mirti nuo širdies ir kraujagyslių ligų nei žmonės, sąmoningai ignoruojantys šį gėrimą.
Reikia nepamiršti, kad saikingumas yra svarbus visuose dalykuose!……………………………………………………………………………………………………………………………….

Nerijus Meskauskas nuotrauka.
2016 m. Oksfordo universitetas pradėjo ruošti naujos robotinės sistemos PRECEYES klinikinius tyrimus. Jis skirtas žmogaus akių operacijoms. Devyniose operacijose robotas nepadarė klaidų.
Robotinė sistema PRECEYES yra pasirengusi kitam, nepaprastai sunkiam išbandymui: tinklainės genų terapijai. Žmonės gydytojai gali atskirti tik „neaktyvią“ tinklainės dalį nuo gyvosios, tačiau roboto naudojimas leis labai tiksliai įvesti darbinę medžiagą tiesiai į kraujagyslę ar neuroną, kad jas atrakintumėte. Nors tai iš principo neįmanoma, tačiau tokie robotai kaip PRECEYES yra sukurti tam, kad toks gydymas būtų įmanomas.
https://www.youtube.com/
watch?time_continue=48&v=0O
FO3ghVIQA&feature=emb_logo

………………………………………………………………………………………………………………………..

Nerijus Meskauskas nuotrauka.
Jaguar V20E maža elektrinė valtis pagerino pasaulio greičio rekordą
Didžiosios Britanijos automobilių milžinės „Jaguar“ specialistai sukūrė unikalią greitaeigę elektrinę valtį „Jaguar Vector Racing V20E“, kuri jau sugebėjo pagerinti savo klasės laivų pasaulio greičio rekordą – 142,6 km / h.

………………………………………………………………………………………………………………..

Nerijus Meskauskas nuotrauka.
Genų terapija leido susiūti pažeistas nugaros smegenų dalis.
Mokslininkams pavyko pakeisti nenaudingą audinį gyvu audiniu iš dalies atkuriant nugaros smegenų darbą

………………………………………………………………………………………………………………………………

Nerijus Meskauskas nuotrauka.
Nauji sprogmenys pakeičia pasenusį ir nuodingą TNT
Panašu, kad senojo gerojo trinitrotolueno (TNT) era baigiasi. Los Alamos nacionalinės laboratorijos (LANL) specialistai kartu su kolegomis iš JAV armijos tyrimų laboratorijos Aberdyne, Merilandas, sukūrė naują medžiagą turinčią TNT galią, tačiau daug mažiau toksišką.

……………………………………………………………………………………………………………………………….

Nerijus Meskauskas nuotrauka.
„Alpen Bike Capsule“ – asmeninis mikro garažas kiekvienam dviračio gerbėjui

……………………………………………………………………………………………………………………………….

Nerijus Meskauskas nuotrauka.
Pristatytas perspektyvus „Ateities akumuliatorius“: anglies ultrakondensatoriu.
Prancūzijos startuolis „Nawa Technologies“ sukūrė naujo tipo elektrinį akumuliatorių ultrakondensatorių. Veikimo principas grindžiamas atomų padalijimu į protonus ir elektronus anglies nanovamzdelių erdvėje.. Tačiau išsami prietaiso ir akumuliatoriaus charakteristikos yra įslaptintos – komercinė paslaptis.
Pakrovimo ir iškrovimo greitis padidėjo tūkstančius kartų, palyginti su ličio jonų akumuliatoriumi. Galite tiesiog įkrauti akumuliatorių per kelias sekundes ir atlaikys milijonus tokių krovimų ciklų. Deja, jo galios tankis yra keturis kartus mažesnis nei ličio baterijų, o visa sistema nėra stabili – per dieną galima „prarasti“ 10-20% sukaupto krūvio. Nežiūrint į energijos nuostolius tai ateities technologija.

……………………………………………………………………………………………………………………………….

2020.04.17 Kalmarai, aštuonkojai ir sepijos gali patys pakeisti RNR.
Įprastu atveju RNR pradeda formuotis ląstelių dalijimosi metu, kaip transportinė DNR sekos kopija, suskaidoma po fragmentą. Bet jei žmogui , tokia RNR nesikeičia tai kalmaruose ji patenka į aksoną ir ten veikiant daugybei veiksnių, prasideda šios RNR pertvarkymo procesas, kuris yra labai plataus masto.
Mokslininkai nežino, kodėl kalmarai turi tokį keistą sudėtingą mechanizmą. Yra versija, kad jie nusprendė paimti evoliuciją į savo rankas, todėl nepasikliauna atsitiktinėmis mutacijomis ir nelaukia, kol jų kūnas pradės prisitaikyti prie naujos realybės. Jie vykdo valdomą redagavimą, kad iš karto pakeistų RNR ir jų pagrindu surinktų visiškai skirtingus baltymus. Tokie, kuriuos kūnas turi išgyventi dabar.
2020.04.17 Dantys, kaip medžio žiedai, saugo visų svarbių mūsų gyvenimo įvykių pėdsakus.
Niujorko universiteto mokslininkai atrado, kad medžiaga, iš kurios susideda žmogaus dantų šaknys, yra savotiška mūsų gyvenimo kronika. Nors patys dantys po formavimo nesikeičia, specifinis kaulinis audinys, vadinamas cementu aplink šaknis, yra nuolat sluoksniuojamas. Ir šiuose sluoksniuose mokslininkai rado aiškių svarbių biologinių įvykių, kurie paveikė žmogaus gyvenimą, pėdsakų.
2020.04.17 JAV kariuomenė pasirinko du kandidatus į būsimo sraigtasparnio titulą.
JAV kariuomenė sumažino Ateities atakos ir žvalgybos (FARA) konkurso dalyvių skaičių dėl teisės gauti ateities daugiafunkcinio sraigtasparnio gamybos sutartį nuo penkių iki dviejų. „Bell Helicopter“ (modelis 360 „Invictus“) ir „Sikorsky Aircraft“ („Raider X“ modelis) buvo suteikta galimybė pradėti kovoti tarpusavyje iš kurių geriausias pakeis pasenusį „Bell OH-58 Kiowa“.
220.04.17 Medžiagų mokslo profesorius siūlo statyti pastatus su bakterijomis
Kolorado universiteto Boulderyje medžiagų mokslininkas ir inžinerijos specialistas Willas Srubaras tvirtina, kad gyvos, savarankiškai besivystančios ir savaime besigydančios struktūros bus geriausias pasirinkimas ateities statybų pramonei.
Manoma, kad gyvųjų medžiagų plėtra ne tik sumažins naujų pastatų remonto ir surinkimo finansines išlaidas, bet ir pašalins daugelį įprastų statybinių medžiagų gamybos išlaidų.
2020.04.17 Didžiausias pasaulyje lėktuvas An-225 „Mriya“ padarė pirmąjį skrydį po modernizacijos.
Milžiniškas lėktuvas turi kelis pasaulio rekordus, įskaitant sunkiausio krovinio, sveriančio 187,6 tonos, pristatymą. Jis gali kelti dar daugiau – beveik iki 250 tonų. „Mriya“ kilimo svoris yra 630 tonų.
Dvigubas slenkstis ir išlenkti sparnai su šešiais turboreaktyviniais varikliais yra savotiškas buvusios sovietinės mokyklos dizaino ir šiuolaikinių naujovių derinys, kurį sudaro automatizuota valdymo sistema, triguba atsarginė hidraulika ir važiuoklė, susidedanti iš 32 ratų. Pakrovimas atliekamas per atlošiamą nosį. Krovinių skyriaus talpa yra daugiau nei 14 000 kubinių metrų. m
2020.04.17 Gera muzika sinchronizuoja muzikanto ir jo klausytojų smegenis
Kinijos neuromokslininkai eksperimentiškai užmezgė glaudų ir labai stiprų ryšį, atsirandantį tarp muzikantų smegenų ir jų klausytojų koncertų metu. Gyvos muzikos energija pasirodė esanti labai reali biologinė. Kuo labiau įsijautęs muzikantas groja, tuo aukštesnis yra jo ir jo muziką klausančių žmonių smegenų veiklos sinchronizacijos lygis.
2020.04.17 Australijoje rasti suakmenėjusio visų gyvūnų protėvio palaikai Žemėje.
Pietų Australijoje tyrėjai atrado būstą, o paskui ir pačių būtybių palaikus, kuriuos jie pavadino seniausiais planetos gyvūnais. Jų mokslinis vardas yra Ikaria wariootia, ir jie atrodė kaip maži kirminai. Šios būtybės gyveno pačiame Ediac periodo pabaigoje, tuo metu, kai gyvenimas tik kilo iš vandens.
.Kirminas buvo labai mažas vos 2–7 mm ilgio ir 1,2–1,5 mm pločio. Liekanų amžius yra maždaug 555 milijonai metų. Fosilijose labai tiksliai buvo įspausta dvišalė struktūra, kurioje viena kūno galūnė yra burna, o kita pašalina atliekas. Viduryje yra labai primityvi, bet funkcionuojanti virškinimo sistema. Ši dvipusė struktūra išliko šimtus milijonų metų ir ją paveldėjo milijonai gyvūnų rūšių

……………………………………………………………………………………………..

2020.04.17 Visi Negyvosios jūros ritiniai esantys Amerikos Biblijos muziejaus pasirodė klastotės
Negyvosios jūros ritiniai yra seni žydų rankraščiai, kurių dauguma parašyti hebrajiškai, kiti — aramėjiškai ir keletas — graikiškai. Daugelis šių ritinių bei jų fragmentų datuojami dar iki Jėzaus gimimo: jiems 2000 su viršum metų. Tarp pirmųjų ritinių, gautų iš beduinų, buvo septyni ilgi įvairios būklės rankraščiai. Apieškojus daugiau olų, rasta kitų ritinių bei tūkstančiai jų fragmentų. Per 1947—1956 metus netoli Kumrano, prie Negyvosios jūros, iš viso aptikta 11 olų su paslėptais ritiniais.
„Art Fraud Insights“ ekspertai baigė Negyvosios jūros ritinių („Qumran rankraščių“), saugomų Biblijos muziejuje Vašingtone, tyrimus. Kai kurie iš šių senovės dokumentų ši įstaiga gavo 2017 m. Abejonės dėl jų autentiškumo kilo beveik iškart ir dabar yra įrodymų, kad mes kalbame apie šimtmečio apgaulę.
Visi fragmentai pasirodė suklastoti. Popierius nors ir senas, bet ne pergamentas, rašalo cheminė sudėtis parodė tipiškų šiuolaikinių medžiagų sudėtį kurių prieš du tūkstančius metų paprasčiausiai neegzistavo.
Svarbių religinių dokumentų klastojimas įrodytas, dabar tik kyla klausimas: kas tai padarė ir kodėl?

………………………………………………………………………………………….

2020.04.17 Rusijos mokslininkai sukūrė inhaliatorių, kuris padės kovoti su koronavirusu
Koronaviruso epidemija žymiai suaktyvino mokslininkų pastangas sukurti naujus, efektyvesnius vaistus ir prietaisus. Vienas iš naujausių Rusijos išradimų yra PM&HM inhaliatorius. Anot Rusijos įmonės „Venture Company“ spaudos tarnybos šis inhaliatorius padės gydyti daugybė sunkių ligų, įskaitant koronavirusinę pneumoniją.
Šiuo metu įrenginys bandomas, norint gauti reikiamą sertifikatą. . Juos taip pat galima įsigyti individualiam naudojimui už 3000 rublių kainą.
Kaip matome tai tik įrenginys ir daugiau klausimų nei atsakymų.
https://www.youtube.com/watch?v=0hR6PTPHsN8&feature=emb_logo

…………………………………………………………………………………………………..

Šis dronas JC260 skirtas bombarduoti miško gaisrus iš oro.
Drono skrydį vykdo du bendraašiai sraigtai, kurių skersmuo yra 3,6 metro, varomi dviem 34 arklio galių vandeniu aušintais benzininiais varikliais. Greitis 100 km / h vieno benzino bako užtenka 3–4 skrydžio valandoms, ilgis 2,8 m, svoris – 260 kg, įskaitant bombas.……………………………………………………………………………………………………………………………….

2020.04.17 Mokslininkai sukūrė baltymus, kurie valo kraują nuo riebalų

Naujas Sinsinačio universiteto (JAV) tyrėjų išradimas skamba kaip ideali priemonė pasyviai atsikratyti kūno riebalų. Deja dar nekalbama apie stebuklingą vaistą kuris padės numesti svorio. Mokslininkai bando kontroliuoti riebalų pertekliaus pašalinimo iš kraujotakos procesą, kad sumažintų naštą kūnui.
Eksperimentai su graužikais buvo labai sėkmingi – jų kraujas buvo sėkmingai išgrynintas iš trigliceridų net ir vartojant daug riebaus maisto. Deja, tai dar nereiškia, kad tą patį galima pakartoti ir su žmogumi, mokslininkai nieko nežino apie ilgalaikį poveikį ir šalutinius veiksnius.

…………………………………………………………………………………………………………………………….

Senovės Antarktida buvo ne ledynas, o šiltas pelkėtas miškas.

Tarptautinė tyrėjų komanda paėmė 90 milijonų metų senumo dirvožemio, kuris atidarė paslapties uždangą virš senovės Antarktidos, pavyzdį. Pasirodo, kadaise buvo vėsių, drėgnų tropikų su tankia augmenija, upėmis ir pelkėmis. Vidutinė metinė oro temperatūra svyravo apie 12 ° C, vasarą pakilo iki malonios 19 ° C, o kritulių kiekį buvo galima palyginti su Šiaurės Europa.

Iš visų tyrimo metu gautų išvadų iškyla nauji klausimai. Dabar mokslininkai turės peržiūrėti nustatytus kreidos eros klimato modelius ir bus bandoma atsakyti kas nutiko planetai, kad žydintis žemynas tapo ledine dykuma.

…………………………………………………………………………………………………………………………..

Klastingas biotrapas užkirs kelią gripo virusui pasiekti tikslą

Vokiečių mokslininkams pavyko neutralizuoti paukščių gripo virusą nauju ginklu – fago kapsidu. Tai yra sintetinė struktūra, pagrįsta natūraliu bakteriofagu, kuris užmaskuojamas kaip tikslinės ląstelės ir provokuoja virusą pulti. Esant pakankamam skaičiui fago kapsidų, jie sugeba perimti visą virusų tūrį, kol jie nepakenks kūnui.
Idėja sukurti tokį ginklą nuo gripo tiesiogine to žodžio prasme paties viruso paviršiuje, kuris yra padengtas hemagglutinino smaigaliais. Jie veikia kaip raktai, prisitvirtindami prie cukraus molekulių plaučių ląstelių paviršiuje. Norint suformuoti patikimą jungtį, reikia labai tiksliai sutapatinti abiejų pusių cheminės struktūras.

Bandymai su gyvūnais patvirtino matematinius modelius – bakteriofagas patikimai apkapojo virusą, užkirsdamas kelią jo dauginimuisi plaučiuose. Dar geriau, kad jis parodė veiksmingumą prieš kelias padermes iš karto. Tai yra, įrankis tinkamas kaip neatidėliotinas sprendimas sezoninių ligų atvejais, o jo pagrindu palyginti greitai galima sukurti vakciną nuo naujų padermių. Tai nereiškia, kad vaistas pasirodys rytoj, tačiau pati technologija atveria dideles galimybes virusologams

…………………………………………………………………………………………………………………….

Bioreaktorius duos deguonies ir vertingų cheminių žaliavų Marso kolonistams.
Jau dabar mokslininkai galvoja, kaip pirmųjų Marso misijų dalyviai pasigmins – deguonį, vandenį, statybines medžiagas. Vienas iš variantų yra surinkti anglies dioksidą iš Marso atmosferos (kuris sudaro 95,32% CO2) ir paversti jį daugiafunkcine „plyta“ organinių elementų sintezei.
Bioreaktorius veikia tuo pačiu principu, kaip ir natūralus augalų sintezės procesas, kurio metu jie, naudodami saulės spindulius, paverčia CO2 į cukrų, reikalingą energijai gaminti. Bioreaktoriui taip pat naudojamas vanduo ir bakterijos „Sporomusa ovata“, dedamos į nanovielių rinkinį, kad būtų skatinamas procesas.
Sugerdami šviesą, generuodami elektronus ir „maitindami“ bakterijas, gyvenančias tarp jų, nanolaidai sukelia cheminį procesą, leidžiantį bakterijoms paversti CO2 į vandenį, acetatą ir deguonį.

………………………………………………………………………………………………………………..

2020.04.17 Nerimą keliančios naujienos: užfiksuota pirmoji istorijoje karščio banga.
Paprastai pavasario pradžioje temperatūra svyruoja apie nulį. Tačiau 2020 m. Sausio 23 d. Termometras rodė 7,5 ° C, o kitą dieną – net 9,2 ° C.

……………………………………………………………………………………………………………………….

2020.04.17 Už 750 tūkst. USD būsite panardyti į Marianų lovio dugną.
Vieno turo kaina yra 750 tūkst. USD, per 8 dienas vienas turistas padaro tris panėrimus.
Caladan Oceanic įkūrė Viktoras Veskovo, išėjęs į pensiją JAV karinio jūrų laivyno karininkas ir dosnus investuotojas. Jie jau yra tai padarę du kartus, kad asmeniškai įvertintų šios vietovės turizmo galimybes, ir priėjo prie išvados, kad tokia paslauga turi nemažai privalumų, jau nekalbant apie tokio pasiūlymo unikalumą.
Didžiausias gylis − 11 034 m.

…………………………………………………………………………………………………………………………….

2020.04.17 Fotografui mėgėjui pavyko nufotografuoti tarptautinę kosminę stotį neišeinant iš namų
Socialiniame ir naujienų tinklalapyje „Reddit“ pasirodė„snaiperio“ nuotrauka, kurią amerikiečių fotografas mėgėjas padarė iš savo namų, naudodamas pažangų teleskopinį įrenginį.

……………………………………………………………………………………………………………………………….

2020.04.17 Šis joninis variklis vieną dieną galės išgelbėti mūsų planetą
2021 m. Liepą įvyks misija, kurios tikslas – pataisyti tikro asteroido kursą. Objektas vadinamas Didim-B, asteroidas esantis už 11 milijonų km nuo Žemės. Norėdami įveikti šį atstumą ir pakoreguoti asteroido kursą, paruoštas DART erdvėlaivis su naujausiu NEXT-C jonų varikliu.

„NEXT-C“ yra maždaug tris kartus galingesnis nei ankstesnės „NSTAR“ serijos jonų varikliai, naudojami NASA DAWN ir „Deep Space One“ misijose. Jo galia siekia 6,9 kW, traukos jėga didesnė kaip 236 mN, o impulsas yra net rekordinis – 17 MNs. Variklis naudoja ksenoną kaip kurą, kuris praeina per akseleratorių, susidedantį iš dviejų grotelių.
Bandymai atliekami su tikslu atsigabenti asteroidus turinčius milžiniškus kiekius resursų.

……………………………………………………………………………………………………………………………….

2020.04.17

2020.04..17 Kinija pristatys naują interneto protokolą „Naujas IP“ su įmontuotu „jungikliu“
Kinijos elektronikos milžinė „Huawei“ kartu su Kinijos pramonės ir informacinių technologijų ministerija ir keliomis kitomis įmonėmis kuria naują protokolą naujiems IP duomenims perduoti, kuris, tikimasi, pakeis dabartinį TCP / IP.
Anot „The Financial Times“, naujasis IP protokolas suteiks Kinijos valdžios institucijoms papildomą galimybę cenzūruoti ir kontroliuoti savo piliečius. Visų pirma, jame pateikiama atjungimo komanda, leidžianti išjungti duomenų perkėlimą į tam tikrą adresą arba iš jo.……………………………………………………………………………………………………………….

2020.04.17 Astronomai pagaliau rado Paukščių Tako kraštą

Mūsų Paukščių Tako galaktika pasirodė 15 kartų didesnė, nei buvo spėjama. Tai, ką galima pamatyti naktiniame danguje, yra tik centrinis ryškus spiralinis diskas, kurio skersmuo yra 120 tūkstančių šviesmečių. Tamsiosios medžiagos debesys sudarantys didžiąją dalį mūsų galaktikos, tęsiasi daug toliau IR užima 1,9 milijono šviesmečių skersmens plotą.

……………………………………………………………………………………………………………………………..

2020.04.17 skyje rastos „voratinklio linijos“ – leidžia nustatyti gėrimo rūšį 90% tikslumu.
Pirmiausia tyrėjams pavyko nustatyti pėdsakų susidarymo mechanizmą. Lašelis kraštuose išgaruoja greičiau nei centre, todėl skystis juda ir nešioja jame ištirpintas kietąsias medžiagas, kurios sudaro pėdsaką. Skirtingos rūšies viskis turi unikalų vienetinį pėdsaką.

…………………………………………………………………………………………………………….

Atspausdintas maistas išmokys valgyti mažiau ir greičiau.
Maistas, atspausdintas naudojant tokį spausdintuvą, keičia gaminių struktūrą taip, kad žmogus pasijustų sotus, vartodamas mažiau maisto.

…………………………………………………………………………………………………………………

2020.04.17 NASA suteikė leidimą ištirti neregėto masto nežemiško radijo teleskopo koncepciją. Speciali komanda gavo 125 tūkstančius dolerių ir per metus patikrino visas sąlygas ir faktus bei paruošė tokio projekto planą.

…………………………………………………………………………………………………………………………………..

2020.04. 17Mokslininkai išsiaiškino petricoro kvapo patrauklumo paslaptį
Pasirodo, ne tik mums, žmonėms, drėgnos žemės ir neseno lietaus aromatas atrodo patrauklus. Šis kvapas, kuris vadinamas savo pavadinimu „petricor“, kyla iš organinių junginių geosmino, kurį gamina mikrobai – įskaitant bakterijas Streptomyces (Streptomyces). Yra žinoma, kad streptomicitai išskiria šią medžiagą mirdami, o skirtingi tvariniai, įskaitant žmones, į tai reaguoja ypatingai.

…………………………………………………………………………………………………………………………….

2020.04.16 „Smart Paint“ pavers jūsų sofos porankį valdymo pultu

Įsivaizduokite, kad jums nebereikia valdymo skydelių, o norėdami manipuliuoti televizoriaus meniu, tiesiog paglostykite sofą, ant kurios sėdite. Arba, kad įjungtumėte kambario apšvietimą, galite paliesti bet kurią sienos dalį ir nejausti jungiklio. MIT (JAV) mokslininkų sukūrė nauja purškiamų jutiklių technologija „SpravableTech“kuri sukurta tokiems ir platesniems tikslams.
https://www.youtube.com/watch…

……………………………………………………………………………………………………………………………………..

2020.04.16 Magnetinė smegenų stimuliacija parodė stulbinančią sėkmę gydant depresiją.
Dar 2008 m. Stanfordo (JAV) mokslininkai nustatė, kad tam tikroms žmogaus smegenų dalims depresijos gydymui gali būti panaudotą magnetinės stimuliacijos technologija. Nuo to laiko jie žengė toli į priekį ir neseniai paskelbė naują klinikinių tyrimų ataskaitą, kurioje teigiama, kad depresijos gydymas sutrumpėjo nuo savaičių iki keleta dienų.
Atlikto eksperimento rezultatai teikia vilčių, iš 21 dalyvio, patyrusio sunkią depresiją ir norinčių nusižudyti, po penkių gydymo dienų 19 žmonių teigė, kad visiškai nustojo galvoti apie savižudybę.

………………………………………………………………………………………………………………………..

2020.04.16 Forme Life“ išmanusis veidrodinis treniruoklis
„Forme Life“ turi paslėptą sistemą su elektriniu varikliu, kuris sukuria reikiamą pasipriešinimą atliekant įvairius jėgos pratimus.

„Forme Life“ komplektacijoje bus širdies ritmo monitorius ir kulkšnies dirželiai, kad būtų galima padidinti pratimų kiekį. Prie prietaiso „prijungta“ treniruočių sistema siūlo paruoštus pratimų kompleksus, o aparatas automatiškai sureguliuoja apkrovą pagal vartotojo fizinį lygį.
Tikimasi, kad „Forme Life“ pardavimų pradžia bus 2020 m. rudenį ir jų kaina bus 5811 USD.

…………………………………………………………………………………………………………………………

2020.04.15 Fizika: kaip atrodys kelionė į kitą planetą
„YouTube“ kanalas pavadinimu „Veiksmo laboratorija“ paskelbė apžvalginį vaizdo įrašą su pavyzdžiais, kaip skirtingų planetų gravitacija paveiks Žemės mechanizmus.
https://www.youtube.com/watch…

……………………………………………………………………………………………………………………….

2020.04.15 Vaisių žievelėse randama medžiaga, padeda gydyti išsėtinę sklerozę

Neseniai atliktas Thomaso Jeffersono universiteto mokslininkų grupės, vadovaujamos profesoriaus Guang-Xian Zhang, tyrimas parodė, kad vaisių žievelėse esantis junginys, ursolio rūgštis, gali palengvinti išsėtine skleroze sergančių pacientų būklę.
Išsėtinė sklerozė (MS) yra nepagydoma lėtinė autoimuninė liga, kuria serga milijonai žmonių visame pasaulyje. Jo atsiradimo priežastis iki šiol nežinoma. Tik žinoma, kad tam tikru metu imuninė sistema pradeda pulti apsaugines nervų galūnių membranas, susidedančias iš mielino, ir jas sunaikina.. Dėl to pažeidžiama nervų sistema, atsakinga už motorines funkcijas, o po kelerių metų žmogus virsta neįgaliu.
Tyrėjai ištyrė ursolio rūgšties sąveikos su ląstelėmis mechanizmą ir nustatė, kad ji slopina imuninių ląstelių aktyvumą, kurios yra ligos priežastis. Be to, ursolio rūgštis skatina oligodendrocitų – ląstelių, gaminančių mieliną, brendimą, formuojantį apsauginę nervų galūnių membraną.

“Tai nėra vaistas, – aiškina dr. Zhang. – Tačiau tai reikšmingai pakeis skleroze sergančių pacientų gyvenimo kokybę.

………………………………………………………………………………………………………………..

Branduolinės bombos pirmą kartą padėjo nustatyti tikrąjį banginių ryklių amžių
Gerai žinoma, kad medžių amžių galima nustatyti metiniais žiedais. Gyvūnų pasaulis išdėstytas skirtingai, todėl mokslininkai turi naudotis visiškai skirtingais amžiaus nustatymo metodais.
Australijos jūrų mokslų instituto vadovaujami Markas Mikanas, siekdamas nustatydami banginio ryklio amžių, atliko anglies-14 izotopo matavimą jo slankstelių kauliniame audinyje.
Anglies-14 yra radioaktyvus elementas, natūraliai esantis Žemės atmosferoje, jį absorbuoja visi gyvi daiktai. Tačiau praėjusį šimtmetį šaltojo karo metu buvo gausiai atliekama branduolinių bandymų ir jos lygis padvigubėjo. Tai automatiškai padidino anglies-14 koncentraciją gyvuose organizmuose..
Slanksteliuose esančiose metinėse dviejų negyvų banginių ryklių juostose išmatavus anglies-14 lygį nustatyta,kad juosta formuojama kasmet. Gauti rezultatai padėjo nustatyti, kad jie gyvena 50, o ne 100 metų.

…………………………………………………………………………………………………………..

2020.04.14 Perdirbtų padangų danga gali išgelbėti milijonus gyvybių

Didelė kelių dešimčių universitetų tyrėjų komanda, įgyvendindama SAFERUP projektą, sukūrė saugaus grindinio koncepciją.
Norėdami, kad kelio danga būtų minkštesnė, tyrėjai į tradicinį akmenų ir deguto trupinių mišinį įmaišė susmulkintų automobilių padangų, santykiu 40: 60%. Kadangi degutas yra ypač klampus skystis, jis gerai prisijungia prie guminių trupinių iš automobilių padangų.
Tyrimai parodė, kad naujoji kelio danga ne tik apsaugo nuo sužeidimų, bet, priešingai nei daugelis bijo, yra visiškai ekologiška.

………………………………………………………………………………………………………

2020.04.12 Juokingas robotas vėžlys gali tapti geriausiu žuvų fermų inspektoriumi pasaulyje
Talino technologijos universiteto tyrėjų komanda, vadovaujama profesorės Maarja Kruusmaa, sukūrė U-CAT robotą jūrinį vėžlį su kamera.

……………………………………………………………………………………….

Ši svetainė leis realiuoju laiku būti su legendiniu „Apollo 13“ skrydžiu.
https://apolloinrealtime.org/13/

……………………………………………………………………………………………………………………………….

„Harley-Davidson“ motociklai gaus „Android Auto“.
Geros žinios būsimiems legendinio „Harley-Davidson“ savininkams: nuo kitų metų visi „Touring“, „Trike“ ir „CVO“ motociklai aprūpinti „Boom“ priedais! „GTS Box“ bus siūlomas su jau įdiegta „Android Auto“.

……………………………………………………………………………………………………………………………….

Įsilaužėlių bendruomenėje kažkas ne taip. „Cybereason“ kibernetinio saugumo ekspertai nustatė, kad įsilaužėliai vis dažniau įsilaužė į kolegų asmeninius kompiuterius.
„Cybereason“ pranešė, kad ši tendencija tęsiasi keletą metų.

……………………………………………………………………………………………………………………………….

Naujoji „Fujitsu“ technologija leidžia magnetinei juostai konkuruoti su kietaisiais diskais.
Dabar visų dėmesys sutelktas į LTO-9 įrenginį kuris užtikrins duomenų įrašymo tankį iki 26,1 Tb (nesuspaustą), o greitį – iki 708 Mb / s.Tai yra daug daugiau nei didžiausias diskas, kurio talpa 20 TB, tuo tarpu informacija taip pat įrašoma greičiau ir saugoma pigiau.

……………………………………………………………………………………………………………………………….

Vėžinės ląstelės padejo išspręsti transplantato atmetimo problemą.
Pitsburgo universiteto (JAV) mokslininkai ištyrė kaip vėžinės ląstelės „nulaužia“ žmogaus imuninę sistemą ir šį metodą pritaikė pagrindinei transplantato atmetimo problemai išspręsti.

Natūrali vėžio ląstelių kliūtis yra organizmo imuninė sistema, veikianti labai stereotipiškai – ji siekia sunaikinti viską, ką laiko svetima, tačiau neliečia ląstelių, kurias laiko „savo“. Kai susiformuoja navikas, vėžio ląstelės išskiria CCL22 baltymą – žymeklį, kuris signalizuoja imunines T ląsteles, kad pažymėtų šias ląsteles kaip „savas“. Po to beveik niekas netrukdo jiems ramiai augti ir judėti po kūną.
Šiuo metu geriausias rezultatas atrodo taip. Į eksperimentines žiurkes buvo persodinti audiniai, organai ir net ištisos letenėlės, kurios per pastarąsias 200 dienų normaliai veikė be atmetimo požymių. Tai leidžia daryti išvadą, kad poveikis yra ilgalaikis ir tai atveria milžiniškas galimybes transplantacijos, taip pat vėžio gydymo srityse – jei žinome įsilaužimo mechanizmą, galime sukurti ir kovos su juo priemones

……………………………………………………………………………………………………………………………….

„Fujitsu“ sukūrė glaudinimo algoritmą, kurio pagalba vaizdo įrašo dydis bus sumažintas 90%.
Tokios technologijos poreikis atsirado atsiradus ypač aukštos raiškos kameroms išmaniuosiuose telefonuose (pavyzdžiui, „Samsung S 20 Ultra“ su savo 108 pikselių jutikliu) ir 4K vaizdo stebėjimo kameromis. Technologija vartotojams bus prieinama 2020 m. pabaigoje.

………………………………………………………………………………………………………………………………

PSO paskelbė oficialų koronaviruso kanalą „WhatsApp“

Šiandien akivaizdu, kad dezinformacija, susijusi su pandemija, yra ne mažiau bloga nei pats koronavirusas. Šiuo atžvilgiu Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) atidarė savo oficialų informacijos kanalą „WhatsApp“.
Oficialus PSO numeris +41 79 893 18 92.

………………………………………………………………………………………….

„Rotofarm“ yra kompaktiškas namų ūkis, kuriame visus metus galite auginti daržoves

„Rotofarm“ yra įtaisas, susidedantis iš didelės stalo lempos, sujungtos su ventiliatoriumi, aplink perimetrą tvirtinami 1,58 m ilgio daržovių daigai.
Sumokėję 440 USD galite tapti namų sodo savininku, o prekyba prietaisu prasidės spalio mėnesį.

……………………………………………………………………………………………………………………………….

„Continental“ įrengė pirmąjį 3D prietaisų skydelį serijiniam automobiliui.

„Continental“ paruošė pirmąją tokio tipo 3D vairuotojo duomenų vizualizacijos sistemą naujajam visureigiui „Genesis GV80“. Jis atrodo labai panašus į vaizdus iš sci-fi filmų, kuriuose indikatoriai, mygtukai ir kitos vartotojui reikalingos piktogramos yra virš skydelio.Priekinis stiklas ir didžioji dalis apžvalgos lieka atviri ir niekas nemato duomenų, išskyrus patį vairuotoją.
Štai tokios malonios naujienos vairuotojams.

……………………………………………………………………………………………………………………………….

DARPA pradeda kurti tolimojo nuotolio povandeninius dronus
Vykdydami „Manta Ray“ programą, DARPA pasirašė sutartis su „Lockheed Martin“, „Northrop Grumman“ ir „Navatek LLC“ dėl naujos kartos tolimųjų bepiločių orlaivių gamybos. Nepilotuojamos povandeninių transporto priemonės (UUV), galės keletą mėnesių veikti be žmogaus priežiūros, vykdys žvalgybą, kovinės atakos veiksmus jei to prireiktų.

……………………………………………………………………………………………………………………………….

JAV kosminės pajėgos gavo savo pirmąjį ginklą.
Nors jis ir nėra labai įspūdingas, bet tai yra ryšių trukdžių sistemos (CCS) 10.2 blokas. Jis buvo pradėtas naudoti su 4-ąja kosminės vadovybės eskadra Petersono oro pajėgų bazėje, Kolorado valstijoje
CCS bus dislokuota karinio transporto lėktuve. Jos pagrindinis tikslas yra slopinti priešo palydovo valdymo signalus. ………………………………………………………………………………………………………………………………

Mūsų palikuonys Lego detales vandenyne ras net po tūkstantmečio. Surinkti 40 metų pvz buvo prilyginti su esamais, siekiant nustatyti pokyti.
Remiantis tyrimais gamtoje esant pačioms griežčiausiomis sąlygomis plastikas sunaikinamas per 130 metų. Bet daug labiau tikėtina, kad vertės yra dešimt kartų didesnės iki 1300 metų. Mūsų palikuonys gaus daug materialių įrodymų apie tolimų protėvių nerūpestingumą, šiukšlinimą. ………………………………………………………………………………………………………………………………

„Cycleagle“ elektrinė riedlentė.
„Cycleaegle“ didžiausias greitis yra 43 km / h, ji taip pat turi atbulinę pavarą. Lentos ilgis – 118 cm, svoris – 19,5 kg (4WD versija) ir 17,5 kg (2WD versija).Su vienu krovimu nuvažiuosite apie 22 km. Kaina 1488 usd.
https://www.youtube.com/watch?v=LMcEkMoRL7g&feature=emb_logo ……………………………………………………………………………………………………………………………….

„ReMarkable 2“ planšetė tokia pat kaip plono popieriaus užrašų knygelė.
„ReMarkable 2“ yra ploniausia pasaulyje planšetė, kurios korpuso storis yra tik 4,7 mm, ir ji labai panaši į senas popierines užrašų knygeles (tokia kūrėjų idėja).
„ReMarkable 2“ įrengtas 1 GHz ARM A9 procesorius, 512 MB DDR3L RAM ir 8 GB kietojo kūno disko atminties – apytiksliai 100 000 puslapių ranka rašomo teksto. Yra „Wi-Fi“ modulis ir USB-C prievadas, o 3000 mAh talpos baterija 90 dienų veikia budėjimo režimu arba 2 savaites, kai dirbama 2 valandas per dieną vienu įkrovimu. Naujasis modelis naudoja „MyScript“ rašysenos atpažinimo technologiją. „Google Chrome“ papildiniai padeda jums skaityti pritaikytus žiniatinklio dokumentus be jokių papildomų langų.
Planšetinio kompiuterio kaina – 399 USD

…………………………………………………………………………………………………………………………….

Irane rastas paslaptingas senovės petroglifas, vaizduojantis besimeldžiančią mantiją.
Senovės petroglifą, nutapytą ant uolos, netoli Irano Sarkubi kaimo atrado Taivano ir Irano mokslininkų grupė ekspedicijos metu 2017–2018 m. 11 x 14 cm vaizdas primena meldžiamąją mantiją apsauginėje pozoje – nepaprastai būdingas petroglifų motyvas.
Mokslininkų teigimu, piešinio amžius yra nuo 4000 iki 40 000 metų, tikslaus amžiaus negalima nustatyti dėl šaliai įvestų sankcijų.

…………………………………………………………………………………………………………………………

Mokslininkai nustatė: kai kurie žmonės sugeba pajusti Žemės magnetinį lauką
Eksperimento metu savanoriams buvo prijungtais smegenų veiklos jutikliai (EEG), kada ritės buvo įjungtos ir atsirado magnetinis laukas, tyrėjai užfiksavo impulsus dalyvių smegenyse.
Buvo nustatyta, kad žmogaus smegenys fiksuoja ir selektyviai apdoroja magnetinio lauko impulsus. Reikėtų pažymėti, kad magnetoreceptyviuose gyvūnuose šis gebėjimas yra daug labiau išvystytas, todėl migracijos metu jie gali nustatyti maršrutus, jaustis artėjant žemės drebėjimams, ugnikalnių išsiveržimams ir kitoms stichinėms nelaimėms

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Subscribe US Now