Kirviai neaplenkė ir Žiežmarių apylinkės Strošiūnų kraštovaizdžio draustinio

adminas

Motoriniai pjūklai užkaukė ir Žiežmarių apylinkėje Strošiūnų  draustinyje, kai saugomose teritorijose kirsti miškus ir traukti iš jų medieną draudžiama. Minėto draustinio apraše  rašoma, kad jis įsteigtas 1992 m. siekiant išsaugoti ypač išraiškingą unikalios ir stipriai eroduotos moreninės pakilumos kraštovaizdį. Jis apaugęs miškais, apjuostas dideliais tarpumiškio plotais. Kaip matome, kas  parašyta tas ir padaryta: nuplikino kalvas ir dabar jau matyti toks kraštovaizdis apie kurį rašoma. Bet ar to mums reikia, ar žiežmariečiai gali būti laimingi, kaip mūsų akyse naikinamas draustinis. Mes neabejojame, kad  leidimai gauti teisėtai, viskas legalu, bet kur žmogiškumas?  Ką paliekame savo vaikams, ateities kartoms?  Paliksime dykynę,   kurioje  per šabakštynus ne tik žmogus, bet miško gyvūnas nepraeis jei tokių liko.
Reikia nepamiršti, kad minėta vieta yra ir teriologinis draustinis, kurį 1991 m. įsteigė Kaišiadorių rajono taryba. Šio draustinio tikslas – išsaugoti ąžuolyną su gausia lapuočių priemaiša bei lazdyno traku, kuriame gyvena nedidelė didžiosios miegapelės populiacija. Šis žinduolis įrašytas į Lietuvos Raudonąją knygą. Po tokių kirtimų miegapeles  tik ir saugos raudona knyga, o ąžuolai su gausia lapuočių priemaiša pavirs statybine medžiaga. Teisingi ir protingi sprendimai lieko tik popieriuje, o realybė tokia, kad greitu laiku nebus ką saugoti.
Mes su pasibaisėjimu žvelgiame į dabar boluojančias plynes ir neatrodo, jog draustinio  sergėtojams rūpi tas miškingas kraštovaizdis – pušimis, eglėmis ir ąžuolais pasipuošusios kalvos. Žiežmariečių pamėgtas šilas suniokotas, jei kada ir augo grybai, tai jų dabar ir su žiburiu nerasi. Žiežmarių miesto bendruomenė neslėpė ir  nusivylimo. Keista, kad tai vyksta  kraštovaizdžio draustinyje. Lietuvoje dabar neapgintas nei žmogus, nei miškas. Kiek inspekcijų ir kitokių institucijų, o miškai vis tiek  kertami draustiniuose,  kur net sovietiniais laikais kirviai nežvangėjo. Ar galime pateisinti miškininkų darbą kai rajone jau medienos neliko ir   jos jau ieško draustinyje. Be jokio abejonės ne.
Valdžiai  ne miškai, o pinigai reikalingi . Iki šios dienos niekam nerūpi  gausūs  kirtimai rajone, nupliko Pravieniškių, Žiežmarių apylinkių miškai. Negana to, dar ir  draustiniai užkliuvo.  Akyla pjoviko akis negalėjo nepastebėti tokių gražių saugomų medžių, kaip mat pinigų skaitiklis pradėjo suktis juo pamačius. Gaila, bet mūsų brangiausio turto nėra kam saugoti, įstatymai popieriuje jų neapsaugos, jei mes būsime abejingi.  Laikas atsitokėti  kol dar nevėlu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Next Post

Vaizdelis

Subscribe US Now