Bendruomeninių namų statybų procesai Lietuvoje.

adminas

Lietuvoje įgauna pagreitį psichinę ir protinę neįgalią turinčių  žmonių gyvenančių globos namuose decentralizacijos procesai, t. y. statomi bendruomeniniai namai neatsižvelgiant į gyventojų, bendruomenių nuomonę, prašymus, pastabas, reikalavimus. Ministro ištarti žodžiai “mes nesitrauksime” primena kovą su Lietuvos Respublikos piliečiais ir bendruomenėmis.  Vienintelis valdžios tikslas – kuo skubiau įsisavinti pinigus, o neįgaliųjų interesai bei gyventojų ir bendruomenių išsakytos pastabos nuteka kaip „vanduo nuo žąsies“.   Negana to, viskas yra slepiama ir paviešinama informacija  tik paskutiniu momentu, kuomet  norint kažką pakeisti praktiškai nelieka laiko ir galimybių. Taigi, ne pirmą kartą matome,  kad  Lietuvos Respublikos valdžia dirba ne žmogui, bet kovoja su juo, nesiskaito su jų išsakyta nuomone, neieško dialogo ir neatsižvelgia į gyventojų ir  bendruomenių nuomonę. Nenustebino ir tai, kad tokių antrų namų statyba, praktiškai Žiežmarių centre, šalia   vaikų darželio buvo kruopščiai slepiama. Žiežmarių miesto bendruomenės jau antrą kartą išgirdo, kad seniūnė nieko nežino, todėl mes manome, kad toks miesto vadovas negali toliau vykdyti savo funkcijų, kadangi nekontroliuoja procesų, neranda laiko susitikti, kalbėtis su gyventojais, kaip to visiems labiausiai reikia. Netikėsime ir tuo, kad kitos įstaigos vadovas Žiežmariuose gali daryti ką tik nori, nesuderinti planų su miesto valdžia. Bendruomenė mato tik tai, kad miesto vadovui trūksta kompetencijos valdyti miesto procesus ir pats laikas baigti darbus Žiežmarių miesto seniūno pareigose.

Žiežmarių miesto bendruomenė  sužinojo ir tai, kad planuojama statyti ir trečius analogiškus namus Žiežmariuose. Kaip matome skubama, nors ir lėšų nepakanka, bet gi svarbu kuo greičiau įsisavinti pinigus, ar bent jų dalį. Tokiu būdu, pro akis praleidžiama jau statomų namų darbų atlikimo kontrolė, jau dabar akis bado nekokybiškai pastatyta tvora. Kokia tada bus namo kokybė lieka tik spėlioti.

 Įvairiuose Lietuvos miestuose bendruomenės ir gyventojai pasipiktinę, kad valstybės atstovai neieško dialogo su gyventojais, bendruomenėmis. Tuomet kyla klausimas, tai kam dirba valstybės tarnautojai?  Visi supranta tokios integracijos naudą, reikalingumą, bet šios reformas eiga remiasi melu, apgaule, slaptumu. Visi žinome, kad  valstybės tarnautojai privalo dirbti žmonėms, rinkėjams, bet, deja, realybė visai kitokia.

Vykdomą reformą galime drąsiai pavadinti intervencija, o neįgaliųjų perkraustymas iš didesnių erdvesnių namų į „ barakus“, kuriuose nėra kiemo, erdvės,  reforma nepavadinsi.

Žiežmarių miesto bendruomenės prezidentas

Nerijus Meškauskas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Next Post

Bendruomeninių gyvenimo namų statyba" perliukai".

Subscribe US Now